سید اعظم رضوی نسب جی پنجی موفق کارشناسی ارشد روانشناسی

موفق در کسب مدرک پایان دوره زبان جی۵ رتبه ۱۳۹ کارشناسی ارشد روانشناسی

جی۵ بزرگترین گنج من است!

جی۵ و زبان انگلیسی؟

طی مدت کوتاهی استفاده از خودآموزهای SG5، به حدی دانش لغوی ام پیشرفت کرد که وقتی فیلم انگلیسی می دیدم بخش زیادی از آن را متوجه می شدم،حتی همسرم که سطح زبانش خیلی خوب است از این همه پیشرفت من متعجب شده بود.

قدرتی که جی۵ در شما ایجاد کرد؟

نه حوصله داشتم بنشینم و آن همه کتاب را بخوانم و نه وقتش را. جی۵ کمکم کرد در ایام کنکور چیزی برای پسرکوچکم کم نگذارم،مجبور نبودم ساعت ها وقتم را صرف رفت و آمد به کلاس های کنکور کنم و یا مدام سرم در کتاب باشد.چنان نیروی شگرفی در من ایجاد کرده بود که ظرف ۴۵ روز کار با آن به هدفم رسیدم.

یک پیام تاثیرگذار؟

یک روز اصلاحیه خود آموز زبان SG51 که آقای مالکی شخصا آن را امضا کرده و من را به عنوان عضوی از خانواده جی۵ مخاطب قرار داده بودند از طریق پست به در منزل آمد. ایشان خیلی شیوا توضیح داده بودند ما با تعهد به رعایت “تایم دکتر حسابی” و اختصاص روزانه زمان و مکان خاصی به یادگیری زبان، چه چیزهایی را به دست می آوریم و بدون آن چه چیزهایی را از دست می دهیم. پیگیری آقای مالکی خیلی من را تحت تاثیر قرار داد، قدرت فوق العاده ای پیدا کردم،دلم می خواست هرچه سریعتر شروع کنم.

جی برگ های آماده و یک دنیا فایده؟

جی برگهای آماده واقعا پدیده ای هستند انرژی که برای نوشتن آنها صرف شده واقعا ستودنی است. این جی برگها در ذخیره زمان کمک بزرگی می کنند، من هروقت آنها را با کتاب مقایسه می کردم می دیدم همه با دقت و ظرافت تمام ، همه مطالب حتی تست های کنکور سالهای قبل را هم در برگرفته بودند.

روانشناسی رشد:

جی۵ خیلی من را جلو انداخت برای روانشناسی رشد اصلا کتاب را نخواندم با همین جی برگ ها توانستم رشد را ۶۰ درصد بزنم، اگر خودم می خواستم روانشناسی رشد را با این دقت جی برگ نویسی کنم حداقل ۶ ماه طول می کشید و من اصلا وقتش را نداشتم.

روانشناسی عمومی:

می خواستم روانشناسی عمومی را کنار بگذارم، اصلا فکر نمی کردم حتی یک تست را هم بتوانم جواب بدهم اما همان تعداد کم جی برگی که خوانده بودم باعث شدند این درس را ۵۰ درصد بزنم .

روانشناسی تربیتی:

واقعا معجزه است درس روانشناسی تربیتی که در کنکور ضریب ۱ داشت و اصلا هم از آن خوشم نمی آمد را با یک هفته تفریحی خواندن جی برگ ها آن هم فقط روزی یک ساعت،حدود ۶۰ درصد زدم.

فرق شما با کسی که ساعت ها به روش عادی درس می خواند؟

شاید کسی باشد که در کنکور رتبه بالایی آورده باشد کلی تست زده باشد و تمام دروس را کامل یاد گرفته باشد اما هیچ تضمینی نیست که شگفت انگیز یاد گرفته باشد. ما جی۵ ایها همه چیز را شگفت انگیز یاد گرفته ایم ،همه چیز به طور شگفت انگیز در ذهن ما حک شده، ما گزینه شگفت انگیز را تیک زده ایم.

جی۵ و حضور ذهن قوی؟

بارها پیش می آید استادمان نام یک بیماری را مطرح می کند که ۴ اسم دارد، کسی که عادی درس خوانده باشد شاید فقط بتواند دو تا از اسامی را بگوید اما من هر ۴ نوع آن را می شناسم، تمام اینها قدرت جی۵ است، به نظر من کسی که با جی۵ درس می خواند شگفت انگیز یاد می گیرد.

کلامی با دوستان کنکوری؟

بزرگترین افسوس آدمی این است که گاهی می خواهد اما نمی تواند، من روزی را به یاد می آورم که آدمی بتواند اما نخواهد برای رسیدن به هدفش گامی پیش بگذارد. همین حالا همین جا جی۵ در اختیار شماست پس فرصت را غنیمت بشمارید.

کلام پایانی؟

جا دارد همین جا از حمایت های بی دریغ همسر عزیزم کمال تشکر را داشته باشم. از آقای مالکی به خاطر این همه صداقت،پیگیری، محبت، پشتوانه و دلگرمی که به ما جی۵ایها می دهند نهایت سپاس را دارم.

feleshfeleshمتن کامل مصاحبه


سرکار خانم سیده اعظم رضوی نسب
رتبه ۱۳۹ کارشناسی ارشد روانشناسی دانشگاه علوم و تحقیقات تهران و موفق در کسب مدرک پایان دوره زبان جی۵

جی۵ بزرگترین گنج من است!
جی۵ در تاریک ترین مسیرها فانوس راه من است!

پائولو کوئیلو جمله جالبی دارد که می گوید:« در جوانی آنگاه که رویاهایمان با تمام قدرت در ما شعله ورند، خیلی شجاع ایم، اما هنوز راه مبارزه را نمی دانیم. وقتی پس از زحمات فراوان مبارزه را می آموزیم، دیگر شجاعت آن را نداریم.» شاید خیلی ها قدرت و شجاعت مبارزه را داشته باشند اما همه راه مبارزه را ندانند وقتی از خانم سیده اعظم رضوی نسب می پرسیم شما چطور با موانع پیش رویتان مقابله کردید می خندند و می گویند:با همین جعبه ساده، با جی۵. خانم رضوی نسب از اعضای قدیمی خانواده جی۵ هستند که اخیرا به طرز فوق العاده ای تنها ظرف ۴۵ روز مطالعه با جی۵،موفق به کسب رتبه ۱۳۹ کارشناسی ارشد روانشناسی دانشگاه علوم و تحقیقات تهران شده اند. ایشان می گویند: نه حوصله ای داشتم بنشینم و آن همه کتاب را بخوانم و نه نگهداری از پسر کوچکم وقتی باقی می گذاشت، با این همه جی۵ این فرصت را به من داد تا علی رغم شرایط سختی که داشتم زندگی متاهلی، نگهداری از بچه کوچک،کمبود زمان و … جلو بزنم، چنان نیروی شگرفی در من ایجاد کرد چنان انگیزه ای پیدا کرده بودم که حس می کردم رسیدن به هیچ هدفی دور از دسترس نیست.

از چه طریقی با جی۵ آشنا شدید؟

من حدود ۱۵ سال پیش همان موقع ها که جی۵ تازه متولد شده بود از طریق خواهرم با این روش آشنا شدم. او برای خواهرزاده ام که مقطع دوم راهنمایی بود جی برگهای آماده زبان را تهیه کرده بود و خیلی دوست داشت من هم با این روش درس بخوانم. به اصرار او جعبه را تهیه کردم اما بعد از مدتی استفاده، آن را کنار گذاشتم تا چهار سال پیش که مطلع شدم گروه جی۵ بسته های خودآموزی به نام SG5 را به بازار عرضه کرده و این خودآموز هر ۴ مهارت زبانی از سطح ابتدایی تا پیشرفته را پوشش می دهد. بلافاصله آن را تهیه کردم می توانم بگویم طی مدت کوتاهی استفاده، به حدی دانش لغوی ام پیشرفت کرد که وقتی فیلم انگلیسی می دیدم بخش زیادی از آن را متوجه می شدم،حتی همسرم که سطح زبانش خیلی خوب است از این همه پیشرفت من متعجب شده بود.

یک پیام تاثیر گذار؟

من همچنان به خواندن زبان با خودآموزهای SG5 ادامه می دادم اما به علت بارداری و توصیه پزشک به استراحت مطلق مجبور شدم مدتی از جی۵ فاصله بگیرم تا اینکه یک روز بسته ای از طریق پست به در خانه آمد وقتی آن را باز کردم دیدم دفترچه ای از سرگذشت جی۵ ایهای موفق و اصلاحیه SG51 است که در آن آقای مالکی من را به عنوان عضوی از خانواده جی۵ مخاطب قرار داده و شخصا آن را امضا کرده بودند. آقای مالکی از ابزاری به نام «تایم دکترحسابی» برای شرطی شدن و نظم در یادگیری زبان سخن گفته بودند. وقتی امضای ایشان را دیدم خیلی انرژی گرفتم دلم می خواست هرچه سریعتر شروع کنم. بسیار شیوا توضیح داده بودند ما با تعهد به رعایت تایم دکتر حسابی و اختصاص روزانه زمان و مکان خاصی به یادگیری زبان، چه چیزهایی را به دست می آوریم و بدون آن چه چیزهایی را از دست می دهیم. این پیگیری و روش کار گروه جی۵ خیلی من را تحت تاثیر قرار داد، احساس می کردم قدرت فوق العاده ای برای رسیدن به هدف هایم پیدا کرده ام.

از نظرتان جی برگ های آماده چطور بودند؟

جی برگهای آماده واقعا پدیده ای هستند انرژی که برای نوشتن آنها صرف شده واقعا ستودنی است، به تک تک آنها احترام می گذارم چون خوب می دانم چقدر برایشان زحمت کشیده شده است.وقتی برای تهیه جی برگهای آماده کارشناسی ارشد به پاساژ فروزنده رفتم خیلی شوکه شدم با خودم گفتم وای چه گروه فعالی! خیلی برایم جالب بود که به جز دروس دبستان برای تمام مقاطع راهنمایی، دبیرستان، ارشد، حقوق،زبان و حتی برای یادگیری قرآن هم جی برگهای آماده تدارک دیده شده بود. از آنجایی که تا کنکور فرصت زیادی نداشتم این جی برگهای آماده با ذخیره زمان کمک بزرگی می کردند، من همیشه کتاب را مو به مو با وسواس زیاد می خواندم وقتی آمدم این جی برگها را با کتاب مقایسه کردم دیدم همه با دقت و ظرافت تمام نوشته شده اند،حتی تست های کنکور سالهای قبل را هم در برگرفته بودند. قیمت جی برگهای آماده نسبت به زمان و انرژی که برای نوشتن شان گذاشته شده واقعا ناچیز است من که فوق العاده راضی بودم.

درصدهایتان در کنکور چطور بودند؟

جی۵ خیلی من را جلو انداخت برای روانشناسی رشد اصلا کتاب را نخواندم با همین جی برگها توانستم رشد را ۶۰ درصد بزنم، اگر خودم می خواستم روانشناسی رشد را با این دقت جی برگ نویسی کنم حداقل ۶ ماه طول می کشید و من اصلا وقتش را نداشتم. تازه می خواستم روانشناسی عمومی را کنار بگذارم اصلا فکر نمی کردم حتی یک تست را هم بتوانم جواب بدهم اما همان تعداد کم جی برگی که خوانده بودم باعث شدند این درس را ۵۰ درصد بزنم سرجلسه حس می کردم اکثر سوالات برایم آشنا هستند. درس روانشناسی تربیتی در کنکور ضریب ۱ داشت و من اصلا از این درس خوشم نمی آمد با این حال یک هفته مانده به کنکور خیلی تفریحی روزی یک ساعت نگاهی به جی برگهای این درس انداختم بعد دیدم چقدر برایم شیرین شد واقعا معجزه است که من با یک هفته درس خواندن توانستم در کنکور این درس را حدود ۶۰ درصد بزنم.

جی۵ برای شما برابر با چیست؟

من حدود ۲۰ هزار جی برگ دارم باورتان نمی شود حتی حاضر نیستم یکی از آنها را به کسی بدهم یک صندوقچه قدیمی دارم که این جی برگها را درون آن گذاشته ام، این ها گنج من هستند در تاریکی ها فانوس راهم هستند به نظر من هیچ کس نباید معجزه جی۵ را دست کم بگیرد. یادم هست هفته های آخر مانده به کنکور، جی برگهایم را دوره می کردم که یکی از آنها به زمین افتاد دوستم هم کنارم بود او هم مثل من برای کنکور درس می خواند گفتم نگاه کن این جی برگی که می بینی گنج من است، آن موقع فقط خندید اما وقتی نتایج اعلام شد من در دانشگاه علوم و تحقیقات تهران و او در حومه تهران قبول شد به حرف من رسید آن موقع بود که به معجزه جی۵ ایمان آورد.

حس شما بعد از کنکور تا لحظه اعلام نتایج؟

من اصلا تمایل نداشتم برای ادامه تحصیل به شهرستان بروم حتی اگر دانشگاه سراسری قبول می شدم به خاطر نگهداری از پسرم نمی خواستم راه دور بروم می گفتم یا تهران یا هیچ کجای دیگر، فقط هم دانشگاه علوم و تحقیقات را می خواستم. بعد از کنکور به هرکس که می رسیدم می گفت آزمون امسال یکی از دشوارترین کنکور سالهای اخیر بوده، فکرش را هم نمی کردم بتوانم قبولی در دانشگاه علوم و تحقیقات را به دست بیاورم به همین خاطر بعد از کنکور خیلی افسرده بودم همسرم هم باورش شده بود و دلداری ام می داد. یک روز دوستم تماس گرفت و گفت نتایج روی سایت آمده من قبول شده ام تو چطور؟ حسابی غافلگیر شده بودم به همسرم گفتم مراقب پسرم باشد تا من به اتاق بروم و با آرامش، نتیجه را ببینم سریع شماره داوطلبی ام را وارد کردم باورکردنی نبود با اینکه امتحان خیلی سخت بود من رتبه ۱۳۹ کارشناسی ارشد روانشناسی را به دست آورده بودم آن هم کجا؟ دانشگاه علوم و تحقیقات تهران. چنان جیغ بلندی کشیدم که ساختمان لرزید. همسرم هم خیلی شوکه شده بود از خوشحالی گوشی تلفن را برداشته بود و به این طرف و آن طرف زنگ می زد.

اطرافیانتان چطور درس می خواندند؟

من فقط به جی۵ بسنده کردم اما خانمی را می شناختم که روزی ۱۲ ساعت درس می خواند، در تمام کلاسهای کنکور و آزمونهای آزمایشی شرکت می کرد خیلی هزینه کرد خیلی زحمت کشید مجرد هم بود و با اطمینان خاطر درس می خواند،امروز من و او همکلاس هستیم با این تفاوت که من حتی نصف زمان او را هم وقت نگذاشتم. با جی۵ راحت به مهمانی می رفتم، وقتی پسرم روی پایم دراز می کشید و کارتن تماشا می کرد جی برگ می خواندم، فروشگاه که می رفتم جی برگ ها همراهم بودند. جی۵ لذتی دارد که شاید در هیچ روش دیگری تجربه اش نکنی خیلی حس خوبی است وقتی به راهی که رفته ای نگاه می اندازی و می بینی از لحظه به لحظه اش لذت برده ای.

فرق شما با کسی که ساعت ها به روش عادی درس می خواند؟

من هروقت می خواهم سیم کارت ایرانسل را شارژ کنم به گزینه عادی یا شگفت انگیز که می رسم یاد جی۵ می افتم. به نظر من کسی که با جی۵ درس می خواند شگفت انگیز یاد می گیرد. شاید کسی باشد که در کنکور رتبه بالایی آورده باشد کلی تست زده باشد و تمام دروس را کامل یاد گرفته باشد اما هیچ تضمینی نیست که شگفت انگیز یاد گرفته باشد.این حرف من را جی۵ ایها بهتر درک می کنند ما جی۵ ایها همه چیز را شگفت انگیز یاد گرفته ایم ،همه چیز به طور شگفت انگیز در ذهن ما حک شده، ما گزینه شگفت انگیز را تیک زده ایم.

حضور ذهن بی نظیر با جی۵؟

ما در رشته روانشناسی با اسامی طولانی و شبیه به هم زیادی سرو کار داریم که شاید به یاد هرکسی نماند مخصوصا کسی که عادی درس خوانده باشد چند وقت پیش استادمان داشت راجع به یک نوع بیماری در رابطه با وسواس کندن مو صحبت می کرد وقتی اسم آن را پرسید من سریع گفتم “موتریکوتیلومانیا” استاد هم آفرین بلندی گفت و تحسینم کرد. بارها پیش می آید استاد نام یک بیماری را مطرح می کند و من سریع معادل انگلیسی آن را می گویم یا گاهی یک بیماری ۴ اسم دارد، کسی که عادی درس خوانده شاید فقط دو تا از اسامی را بلد باشد اما من هر ۴ نوع آن را می شناسم، تمام اینها قدرت جی۵ است چون کسی که با جی۵ درس می خواند شگفت انگیز یاد می گیرد همه چیز برایش ملموس و قابل درک است.

کلامی با دوستان کنکوری؟

هرکس برحسب انرژی که از محیط اطرافش می گیرد و یا اراده ای که دارد شروع به انجام کاری می کند اما من به کسانی که واقعا علاقه مند به ادامه تحصیل هستند می گویم حتی به اندازه یک هفته و نه بیشتر با جی۵ کار کنید، قول می دهم طوری تحت تاثیر آن قرار می گیرید که دیگر نمی توانید از جی۵ دل بکنید یا با روشی غیر از آن درس بخوانید. بزرگترین افسوس آدمی این است که گاهی می خواهد اما نمی تواند اما من به یاد روزی هستم که آدمی بتواند اما نخواهد، نخواهد برای رسیدن به هدفش گامی پیش بگذارد. همین حالا همین جا جی۵ در اختیار شماست پس فرصت را غنیمت بشمارید.

خاطره ای به یاد ماندنی؟

بارها غرق در کار با جی۵ آنقدر غذا سوزانده ام که نگو و نپرس. یادم هست یک روز مهمان داشتیم و من در آشپزخانه مشغول تزئین غذا بودم پسرم هم داشت با اسباب بازی هایش بازی می کرد چند دقیقه ای گذشت و من دیدم صدایی از او در نمی آید به داخل اتاق رفتم و گفتم بردیا چه کاری می کنی؟ یک بسته جی برگ که خودم از یک فصل کتاب نوشته بودم را برداشته بود و پشت و رویش را خط خطی کرده بود، آن موقع دوسالش بود و تازه مدتی بود که به حرف آمده بود وقتی نگاه مات و مبهوت من را دید با یک جی برگ به سمتم آمد و گفت مامان همه را برایت نوشتم، نمی دانستم چه واکنشی نشان بدهم هم ناراحت بودم و هم خنده ام گرفته بود. جی۵ یک جورهایی برای او هم مهم شده طوریکه الان هرجا برگه ای کوچک شبیه جی برگ ببیند برمی دارد و به من می دهد، وقتی وارد دبستان شود می خواهم برای تمام دروسش جی برگ آماده بگیرم.

قدرتی که جی۵ در شما ایجاد کرد؟

پدر من از صنف فرهنگیان هستند یادم هست از بچگی خیلی به تحصیل ما اهمیت می دادند همین باعث شده بود از همان موقع ها ادامه تحصیل برای ما خیلی مهم باشد حتی خواهر من با این که ۴۵ سالش است تازه در کنکور شرکت کرده. جی۵ روشی بود که کمکم می کرد در ایام کنکور چیزی برای پسرم کم نگذارم خیلی ها من را سرزنش می کردند که شما بچه کوچک دارید این کارها دیگر چیست بنشین و بچه ات را بزرگ کن. با این وجود، جی۵ چنان قدرتی را در من ایجاد کرده بود چنان انرژی شگرفی داشتم که هیچ کدام از این انرژی های منفی در من تاثیری نمی گذاشت. برعکس بقیه من مجبور نبودم ساعت ها وقتم را صرف رفت و آمد به کلاس های کنکور کنم و یا مدام سرم در کتاب باشد.

زندگی بدون جی۵؟

اگر جی۵ نبود شکی نیست که من هم سست می شدم اما من با تمام وجودم به جی۵ اعتماد کردم و الان دارم نتیجه اش را می بینم. در زندگی برای موفق شدن نیازی نیست دست به کارهای خیلی بزرگ بزنی گاهی همین کارهای کوچکی که انجام می دهی برایت عشقی بزرگ به وجود می آوردند، همان ها جمع می شوند و تاثیری عمیق در زندگی ات می گذارند. جی۵ هم همینطور است شاید ۱۰ صفحه از کتاب را بخوانی اما چیزی از آن را متوجه نشوی در حالیکه اگر بیایی و از این ۱۰ صفحه، چند جی برگ بنویسی یادگیری توام با عشق و لذت را تجربه می کنی.

هدف بعدی با جی۵؟

در حال حاضر بزرگترین آرزوی من این است که بتوانم بورسیه دکترای خارج از کشور را به دست بیاورم، شاید آن روز خیلی هم دور نباشد شاید دفعه بعد که با شما صحبت می کنم به این هدف رسیده باشم با جی۵ هیچ چیز بعید نیست. الان به جایی رسیده ام که اگر بشنوم کتابی از منابع مهم دکترا است بی معطلی فصل به فصل آن را جی برگ نویسی می کنم.

یادگیری با جی۵ یا تنها تکیه بر کتاب؟

آقای مالکی جمله قشنگی دارند: هیچ وقت غرق تماشای قله نشوید وگرنه زمین می خورید بلکه به زیر پایتان و قدم هایی که برمی دارید نگاه کنید، یک آن به خودتان می آیید و می بینید به بالای قله رسیده اید. من آدمی بودم که وقتی کتاب جلویم باز بود و به حجم آن نگاه می کردم حالم بد می شد،به همین خاطر همیشه کتابهایم را فصل به فصل سیمی می کردم تا ذهنم خسته نشود و حس نکنم چیز بزرگی است که من نمی توانم به آن مسلط شوم. جی۵ با لقمه لقمه کردن کتاب این امکان را به شما می دهد تا حجم آن اصلا به چشم نیاید، هروقت جی برگهایی که از یک فصل طولانی نوشته بودم با آن فصل از کتاب مقایسه می کردم می دیدم خیلی راحت و بدون ذره ای سختی به آن مسلط شده ام.

جمله ای زیبا از جی برگ های الهام بخش؟

استفان کاوی می گوید: « پیش از آنکه بالارفتن از نردبان موفقیت را آغاز کنید، مطمئن شوید که نردبان را به ساختمان مناسب تکیه داده اید.» هروقت این جمله را می خواندم حس می کردم آن ساختمان مناسب واقعا جی۵ است، روشی که مراقب است به بیراهه نروی . تمام این جملات پندآموز و انرژی بخش که لابه لای گفته هایم می شنوید از همان جی برگهای الهام بخشی است که بین جی برگهای آماده قرار داده شده بود. جالب است برایتان بگویم خیلی از این جی برگهای الهام بخش را داده ام استادی برایم خطاطی کرده اند و به صورت قاب شده در و دیوار خانه ام را با آنها تزئین کرده ام، حتی به خیلی ها هدیه داده ام هرکس به خانه ام می آید از دیدنشان لذت می برد و محو تماشای آنها می شود.

جی۵ چه دارد که در خلاصه نویسی نمی بینیم؟

خلاصه هایی که خودمان می نویسیم گاهی ممکن است کلی و مبهم باشند و مثلا آن فصلی که از اهمیت بیشتری برخوردار است در میان خلاصه هایمان چندان به چشم نیاید، اما به نظر من وقتی همان فصل را جی برگ نویسی می کنید تک تک جی برگ ها برایتان مهم می شوند هرکدامشان موشکافانه به جزء جزء مطالب می پردازند و چیزی از چشم پنهان نمی ماند.

کلام پایانی؟

جا دارد همینجا از حمایتهای بی دریغ همسر عزیزم کمال تشکر را داشته باشم.آنتونی رابینز می گوید:« موفقیت، نتیجه تشخیص درست است؛ تشخیص درست، نتیجه تجربه است؛ تجربه نیز اغلب نتیجه تشخیص نادرست است.» جی۵ هم درست مثل داروی شفابخشی است که آقای مالکی در اختیار ما قرار دادند از ایشان به خاطر این همه صداقت،پیگیری، محبت پشتوانه و دلگرمی که به ما جی۵ایها دادند نهایت سپاس را دارم.

(6 votes, average: 367 out of 5)
Loading...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.