منابع آزمون وکالت

همانطور که همه می دانیم اولین گام موفقیت در آزمون وکالت، دسترسی به منابع اصلی است و گام بعدی برنامه ریزی برای چگونه خواندن و به خاطر سپاری مطالب است. شما با دسترسی به جی برگ های حقوقی که شامل خط به خط منابع اصلی است و با هدف تثبیت مطالب در حافظه بلند مدت، طراحی شده اند، می توانید به این مهم دسترسی پیدا کنید. از طرفی این جی برگ ها به خاطر نکته نکته بودن، مطالبشان با سرعت بیشتری وارد حافظه بلند مدت می شوند، و شما می توانید، مطمین باشید که گام اول را محکم و استوار برداشته اید.
اگر بخواهیم دقیق تر شویم، از آنجایی که در آزمون وکالت، سوالات با دید بنیادی مطرح می گردد، فهم دقیق مطالب که در منابع آمده و تسلط کامل به آنها برای داوطلبین، تعیین کننده است.
مدیریت زمان در هنگام مطالعه، پیوستگی مطالعه و مرور منظم و با قاعده نیز از دیگر موارد تعیین کننده در موفقیت در آزمون وکالت است، که انجام همه این موارد با برنامه ریزی دقیق و منظم قابل انجام است.
آزمایشات و تحقیقات نشان می دهد که بهترین نحوه یادگیری، به سبک پرسش و پاسخ است و جی برگ های حقوقی بر همین اساس طراحی و تولید شده اند. به این صورت که تمام مطالب مهم، به صورت سوال (روی جی برگ) و جواب (پشت جی برگ) نوشته شده اند. از طرفی جی۵ بر اساس “منحنی فراموشی ابینگ هاووس” طراحی شده است و زمانهای تکرار ما را تنظیم می کند تا روی این منحنی حرکت کنیم و از سوی دیگر با «پاداشهای فوری اسکینر» کار تکرار کردن را با انگیزه و با نشاط می کند و باعث می شود احساس کسالت نکنیم.
در خصوص منابع آزمون وکالت نکته شایان ذکراین است که، اولویت اول، مطالعه مواد قانونی و تسلط هرچه بیشتر به نص قانون است، زیرا شیوه طرح سوالات از مواد قانون می باشد و اولویت بعدی تسلط به شرح مواد قانونی و محشا ها می باشد. در نتیجه به داوطلبان عزیز موکدا توصیه می گردد، جی برگهای مواد قانونی را به خوبی مطالعه نمایند تا قادر باشند به اکثر سوالات مطروحه پاسخ صحیحی دهند.

دروس امتحانی آزمون وکالت و ضرایب آن:

دروس ضرایب
مدنی ۳
آیین دادرسی مدنی ۳
تجارت ۲
جزا ۲
آیین دادرسی کیفری ۲
اصول فقه ۱

منابع آزمون وکالت به تفکیک دروس

حقوق مدنی نص صریح قانون مدنی جزوات دکتر شهبازی وگزیده نکات دکتر صفایی قانون مدنی در نظم حقوقی دکتر کاتوزیان وکتب دکتر کاتوزیان  
حقوق تجارت نص صریح قانون تجارت کلیات حقوق تجارت دکتر ربیعا اسکینی حقوق اسناد تجاری دکتر کاویانی حقوق ورشکستگی و نحوه تصفیه امور ورشکستگی دکتر ربیعا اسکینی
حقوق جزا نص صریح قانون مجازات حقوق جزا عمومی دکتر اردبیلی- گلدوزیان حقوق جزا اختصاصی(اموال) دکتر میر محمد صادقی حقوق جزا اختصاصی(اشخاص) دکتر میر محمد صادقی
آیین دادرسی کیفری نص صریح قانون آدک آیین دادرسی کیفری دکتر خالقی    
مبانی استنباط حقوق اسلامی (اصول فقه) کتاب اصول استنباط دکتر ابوالحسن محمدی      
آیین دادرسی مدنی نص صریح قانون آدم ۳ جلد بنیادین دکتر شمس    

Comments 9

  1. سلام دوست عزیز شما می توانید جی برگ های حقوقی برای آزمون وکالت را یا از طریق تماس با پشتیبانان ما تهیه کنید. و یا به وب سایت رسمی ما رجوع کنید و به صورت انلاین خرید کنید.

 1. سلام وقتتون بخیر.من جی ۵ بیست رو تهیه کردم برای آزمون وکالت که سال آینده(۱۳۹۶) قرار هست.شرکت کنم.در نظر دارم که مواد قانونی رو جی برگ نویسی کنم.راهنمایی که از شما تقاضا داریم مبنی بر این موضوع هست که :
  ۱)از چه منابعی جی برگ تهیه کنم تا تمامی موارد قانونی رو شامل بشه.
  ۲)من ساکن اصفهان هستم.جی برگ خام را چطوری تهیه کنم؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید .بسیار سپاسگزارم

  1. سلام دوست عزیز اگر اشتباه نکنم منظورتان جعبه مدل بیست است. برای تهیه جی برگ خام یا به وب سایت رسمی ما مراجه و یا با شماره های شرکت تماس بگیرید و جی برگ خام را سفارش دهید. اما در ارتیاط با اصول جی برگ نویسی باید بگویم این کار زمان بر است و دسترسی به منابع اصلی احتمالا برای شما راحت نیست پس بهتر است برای اطمینان از منابع جی برگ هایی که مطالعه می کنین و صرفه جویی در زمان بهتر است از جهت های ما یا همان جی برگ های اماده استفاده کنین.

 2. سلام من با این شماره ای که گذاشتین تماس گرفتم همش صدای ضبط شده بود شماره ای نیست که بشه با مشاور مستقیما صحبت کرد ؟؟

  1. سلام دوست عزیز شماره ای که شما با آن تماس گرفتید تلفن گویاست اگر کمی منتظر بمانید شما را به بخش مربوطه وصل می کنند
   با تشکر

  1. سلام دوست عزیز
   شما باید جی برگ های آماده ی حقوقی رو تهیه کنید و در صورت تمایل پشتیبانی به شما برنامه ریزی برای مطالعه تا آزمون وکالت رو میده.
   لطفا برای راهنمایی بیشتر با شماره ی ۰۲۱۹۶۸۶۱۱۱۱ تماس بگیرید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.