shadab-kazemi

شاداب کاظمی جی پنجی موفق مدرس زبان انگلیسی و موسیقی

جی ۵ ، جعبه مقدس من

گفت و گوی ما با کسی آغاز می شود که از لحظه لحظه زندگی اش هوشمندانه بهره می برد. فوق العاده فعال و اهل عمل است . وقتی پای صحبتهای این جی۵ ای موفق می نشینیم، بی گمان ایمان می آوریم که وقت تلف شده ای در زندگی اش نداشته و هیچ کاری را نصفه نیمه رها نکرده است. سرکار خانم شاداب کاظمی علاوه بر اینکه دانشجوی کارشناسی آمار و انفورماتیک دانشگاه شهید بهشتی هستند ، عضو ارکستر سمفونیک تهران ، مدرس پیانو و ویالن نیز می باشند. ناگفته نماند، علاوه بر تمام اینها سرکار خانم کاظمی بدون حضور در هیچ کلاسی و تنها با پشتکار و همت والای خویش توانسته اند زبان خود را به سطح advanced برسانند و ضمن موفقیت در آزمون تافل ، هم اکنون مدرس زبان انگلیسی هستند.

جی ۵ و یادگیری زبان؟

 نتیجه موفقیت آمیزی که با تلاش و بهره گیری از جی ۵  در کنکور به دست آوردم موجب شد  بعد از آن ، جهت ها (جی برگهای آماده) تافل و آیلس را تهیه کنم  و بدون حضور در هیچ کلاس زبانی  توانستم آزمون تافل را با موفقیت پشت سر بگذرام و هم اکنون  هم مدرس زبان انگلیسی هستم.

جی ۵ و نجات وقتهای مرده؟

اغراق نیست اگر بگویم، برخلاف سایرین که در مسیرهای پرترافیک و طولانی تهران دندانهایشان را از حرص و بی قراری به هم می فشردند، من با جی برگهایم و مدیریت زمان از تمام این لحظه ها لذت می بردم . همه اینها تاثیر بسزایی در آرامش و وضعیت روحی من داشت ، چون مطمئن بودم که با جی ۵ وقت تلف شده ای ندارم.

جی ۵ و خانواده؟

در همان اوایل یادگیری با جی۵، دروس مختلف را با جی برگهای رنگی از هم تفکیک کرده بودم و درون جعبه ای قرار داده بودم که هرشب آن را بالای سرم می گذاشتم و قبل از خواب جی برگهایم را مرور می کردم. هروقت که پدرم این جعبه را می دید، می خندید و به آن لقب ” جعبه مقدس” داده بود  که شب و روز از خودم جدا نمی کردم، واقعا هم همینطور بود.

feleshfeleshمتن کامل مصاحبه


جی ۵ ، جعبه مقدس من

دانشجوی کارشناسی آمار و انفورماتیک دانشگاه شهید بهشتی ، عضو ارکستر سمفونیک تهران ، مدرس زبان انگلیسی و موسیقی گفت و گوی ما با کسی آغاز می شود که از لحظه لحظه زندگی اش هوشمندانه بهره می برد. فوق العاده فعال و اهل عمل است . وقتی پای صحبتهای این جی۵ ای موفق می نشینیم، بی گمان ایمان می آوریم که وقت تلف شده ای در زندگی اش نداشته و هیچ کاری را نصفه نیمه رها نکرده است. سرکار خانم شاداب کاظمی علاوه بر اینکه دانشجوی کارشناسی آمار و انفورماتیک دانشگاه شهید بهشتی هستند ، عضو ارکستر سمفونیک تهران ، مدرس پیانو و ویالن نیز می باشند. ناگفته نماند، علاوه بر تمام اینها سرکار خانم کاظمی بدون حضور در هیچ کلاسی و تنها با پشتکار و همت والای خویش توانسته اند زبان خود را به سطح advanced برسانند و ضمن موفقیت در آزمون تافل ، هم اکنون مدرس زبان انگلیسی هستند.

شروع یادگیری با جی ۵ ؟

به یاد دارم اکثر دروس دبیرستان مثل زبان عربی و ادبیات را کاملا با جی ۵ مطالعه می کردم و فرمولهای پیچیده فیزیک و ریاضی را هم خیلی راحت با جی برگها یاد می گرفتم. در آن دوران پر از استرس و فشار پیش دانشگاهی که همه برای قبولی در کنکور با هم رقابت می کردند، خواندن درسها با جی ۵ برایم مثل یک زنگ تفریح ، شیرین و لذت بخش بود.

نتیجه چطور بود؟

خوشبختانه موفق به قبولی در رشته آمار و انفورماتیک دانشگاه شهید بهشتی شدم . زبان انگلیسی و ادبیات فارسی را در کنکور ۹۰% و عربی را هم ۷۰% زدم. نکته باورنکردنی اینجاست که قبل از آن اصلا تصورم نمی کردم بتوانم درصد خوبی از عربی را در کنکور کسب کنم.

جی ۵ و یادگیری زبان؟

نتیجه موفقیت آمیزی که با تلاش و بهره گیری از جی ۵ در کنکور به دست آوردم موجب شد بعد از آن ، جهت ها (جی برگهای آماده) تافل و آیلس را تهیه کنم و بدون حضور در هیچ کلاس زبانی توانستم آزمون تافل را با موفقیت پشت سر بگذرام و هم اکنون هم مدرس زبان انگلیسی هستم.

زندگی با جی ۵ ؟

بعد از آشنایی با جی ۵ در سال ۸۵ ، آن را در تمام ابعاد زندگی ام وارد کردم. در و دیوار اتاقم پر از جی برگهای رنگی شده بود و فضای آن رنگ و بوی تازه ای پیدا کرده بود ، به طوریکه موجب کنجکاوی هریک از دوستان و آشنایان می شد. در ایام عید، وقتی همگی در منزل پدربزرگم جمع می شدیم، من و جی برگهای همراهم که لحظه ای از خودم جدا نمی کردم، موضوع گفت و گو و سوژه خنده تمام فامیل بودیم.

جی ۵ و نجات وقتهای مرده؟

اغراق نیست اگر بگویم، برخلاف سایرین که در مسیرهای پرترافیک و طولانی تهران دندانهایشان را از حرص و بی قراری به هم می فشردند، من با جی برگهایم و مدیریت زمان از تمام این لحظه ها لذت می بردم . همه اینها تاثیر بسزایی در آرامش و وضعیت روحی من داشت ، چون مطمئن بودم که با جی ۵ وقت تلف شده ای ندارم.

جی ۵ و خانواده؟

در همان اوایل یادگیری با جی۵، دروس مختلف را با جی برگهای رنگی از هم تفکیک کرده بودم و درون جعبه ای قرار داده بودم که هرشب آن را بالای سرم می گذاشتم و قبل از خواب جی برگهایم را مرور می کردم. هروقت که پدرم این جعبه را می دید، می خندید و به آن لقب ” جعبه مقدس” داده بود که شب و روز از خودم جدا نمی کردم، واقعا هم همینطور بود.

جی ۵ و موسیقی؟

از ۶ سالگی به موسیقی علاقه مند و ساز می زدم. بعد از دوران دبیرستان به این رشته از منظر حرفه ای و شغل آینده ام نگاه می کردم. لازمه این امر برآوردن نیازهای تئوری و مباحث نظری موسیقی و تسلط به چندین هزار لغات ایتالیایی و آلمانی بود. درست همین زمان به فکر افتادم از جی ۵ در یادگیری اصطلاحات تخصصی موسیقی و واژگان ایتالیایی و آلمانی بهره ببرم . هم اکنون مدرس ویالن و پیانو و عضو ارکستر سمفونیک هستم.

توصیه جی ۵ به اطرافیان؟

در این مورد خاطره ای جالب دارم که بیان آن خالی از لطف نیست. چند ترم قبل در بین شاگردانم افرادی حضور داشتند که در رده سنی ۵۰ سال و در حفظ لغات انگلیسی ضعیف بودند. یک روز تجربه خودم را با آنها در میان گذاشتم و اینکه چطور بدون هیچ کلاسی و با استفاده از جی ۵ به زبان انگلیسی مسلط شده ام را برایشان بازگو کردم. بسیاری از آنها جهت های آماده زبان ( جی برگهای آماده) و به ویژه تافل را تهیه کردند. نتایج امتحان Final آنقدر عالی و دور از انتظار بود که اصلا قابل مقایسه با قبل نبود. استفاده از جی ۵ در یادگیری زبان و حفظ لغات به شاگردانم کمک می کرد تا لغات را داخل context ( بافت و جمله ) یاد بگیرند و بتوانند به خوبی در مثالها به کار ببرند . علاوه بر این، جنبه تفریحی و سرگرمی آن باعث می شد وضعیت روحی و اعتماد به نفسشان تقویت شود.

جی ۵ و استرس کنکور ؟

مسلما موجی از اضطراب و نگرانی در دوران پیش دانشگاهی همه را تحت تاثیر قرار می دهد، با این وجود من سر جلسه کنکور کاملا آرام بودم و به موفقیتم ایمان داشتم. اعتقاد دارم یادگیری از طریق جی ۵، با استرس و عدم اعتماد به نفس رابطه ای معکوس دارد. سرجلسه می دانستم که از حداکثر زمانم استفاده مفید کرده ام و مطمئن بودم در تست زدن دروسی که آنها را با جی ۵ مطالعه کرده ام هیچ مشکلی نخواهم داشت.

جی ۵ و ناباوری اطرافیان؟

روزی یکی از دوستانم که قصد سفر به اسپانیا را داشت برای خداحافظی به دیدارم آمد و از من خواست تا حدس بزنم که قرار است در چه شهری اقامت داشته باشد. باعث تاسف بود که من حتی اسم یکی از شهرهای اسپانیا را هم بلد نبودم و سوژه خنده دوستم شدم. روز بعد با خودم تصمیم گرفتم از جی ۵ در حفظ پایتخت کشورها و بالابردن اطلاعات عمومی ام کمک بگیرم و قبل و بعد از خواب، تمام جی برگهایم را چندین بار مرور می کردم. وقتی از پدرم که جغرافی اش عالی است خواستم اسم چند کشور و پایتخت آنها را از من بپرسد، از آنجاییکه مطمئن بود جغرافی ام ضعیف است در ابتدا خندید و فکر کرد با او شوخی می کنم اما وقتی دید به تمام سوالهایش جواب درست می دهم ، خیلی خوشحال و در عین حال متعحب شد.

(6 votes, average: 333 out of 5)
Loading...

Comments 36

  1. با سلام و خسته نباشید.
    من وقتی مصاحبه خانم کاظمی رو خوندم به موفقیت ایشان احسنت گفتم . ای کاش میشد من از راهنمایی های ایشون برای یادگیری زبان کمک میگرفتم . من عاشق زبان هستم. من این بسته ها رو خریداری کردم ولی راهنمای درست و حسابی از انها ندارم. راهنمای بسته رو هم خوندم ولی همیشه دوست داشتم بایکی از این بچه ها که با جی۵ کار کرده و زبان رو عالی یاد گرفته صحبت کنم که منو راهنمایی کنه و بهم کمک کنه چطور بخونم.
    اگر براتون امکان داره آدرس ایمیل من رو به خانم کاظمی بدین تا بتونم از راهنماییشون در این زمینه کمک بگیرم . یا اینکه آدرس ایمیل ایشون رو به من بدین. تا باهاشون آشنا بشم و ازشون کمک بخوام . ازتون ممنون میشم
    با تشکر و روز بخیر

    1. منم دقیقا مشکل نازنین جان رو دارم…یعنی واقعا حرفای دلمو زد! چطوری میشه با کسایی که از این محصول استفاده کردن و نتیجه گرفتن (مثه همین خانم کاظمی) ارتباط برقرار کرد و ازشون کمک خواست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.