معصومه کرد جی پنجی موفق رتبه ۱۱ دکترای نانو فناوری دارویی

اگر جی۵ نبود،آرزوهایم در حد حرف باقی می ماندند!
معصومه کرد، رتبه ۱۱ دکترای نانو فناوری دارویی

سرکار خانم معصومه کرد باور دارند در این عالم چه بسیارند ناشناخته ها که هرچه در عمق آنها فرو رویم باز هم راهی بس طولانی در پیش داریم. مهم نیست رویایت چقدر دور باشد مسیر رسیدن به آن چقدر طولانی باشد، قدم هایی که تاکنون برداشته ای را به خاطر بسپار اگر با رویاهایت زندگی کنی به آنها خواهی رسید.این جی۵ ای موفق، علاوه بر قبولی درآزمون زبان MSRTاخیرا توانست رتبه ۱۱ دکترای نانو فناوری دارویی را کسب کند او می گوید:«با سرعتی پیش می رفتم که خودم هم باورم نمی شد همه اش با خودم می گویم من که شاغل بودم تغییر رشته داده بودم نه کلاس کنکوری نه جزوه ای قبولی ام در این مدت کم، فقط یک معجزه بود معجزه ای که آن را مدیون جی۵ ام.»

جی۵ و برنامه ریزی برای کنکور دکترا؟

بین مقطع ارشد و کنکور دکترایم سه سال فاصله افتاده بود و قبولی در MSRT (آزمون زبان وزارت علوم،تحقیقات و فناوری)هم از شروط شرکت در کنکور بود. من چون سرکار می رفتم شدیدا کمبود وقت داشتم تازه می خواستم در کنکور دکترا به داروسازی تغییر رشته بدهم خیلی از درسها را نخوانده بودم و همه چیز برایم جدید بود سطح زبانم هم خیلی ضعیف بود طوریکه یادم هست در کنکور ارشد زبان را کاملا کنار گذاشتم و صفر درصد زدم. وقتی دیدم خیلی ها مخصوصا برای زبان از جی۵ نتیجه گرفته اند گفتم حداقل من هم یکبار امتحانش کنم فقط ظرف دو ماه موفق شدم مدرک MSRTرا بگیرم و همین انگیزه ای شد برای ادامه راه با جی۵ و قبولی در مقطع دکترا.

واکنش اطرافیان قبل و بعد از قبولی ؟

خیلی ها می گفتند:« معصومه چه اعتماد به نفسی داری که فکر می کنی با دوماه درس خواندن می توانی قبول شوی، محال است.» یکی از دوستان بعد از شنیدن خبر قبولی می گفت: «خوش به حالت اصلا زحمت نکشیدی و قبول شدی.» در جوابش فقط توانستم بگویم من هم زحمت کشیدم اما با جی۵ و با صرف کمترین زمان و انرژی .

کلامی با دوستان کنکوری؟

وقتی برای خودت هدفی تعیین می کنی و می گویی من باید به آن نقطه برسم بدون شک موانعی را پشت سر خواهی گذاشت. من هم با این موانع روبرو بودم فکر می کردم مگر با این همه رقیب سرسخت می شود، تازه من می خواهم تغییر رشته بدهم،شاغلم و … اما باز هم به خودم می گفتم رقبایم هرکه می خواهند باشند من هدفم این است و باید به آن برسم و این می شد که دوباره نیرو می گرفتم. اگر جی۵ نبود با آن زمان کمی که داشتم شاید هیچ وقت در این مسیر قرار نمی گرفتم آرزوهایم در حد حرف باقی می ماندند.در حال حاضر با بسته های خودآموز زبان SG5 و با این امید پیش می روم که روزی بتوانم انگلیسی را روان صحبت کنم، بفهمم و حتی کتابی به این زبان بنویسم.

feleshfeleshمتن کامل مصاحبه


اگر جی۵ نبود،آرزوهایم در حد حرف باقی می ماندند!
زندگی با جی۵،هرروزش لذت بخش است!

معصومه کرد، رتبه ۱۱ دکترای نانو فناوری دارویی

حکیم بو علی سینا:
«دل گرچه در این بادیه بسیار شتافت یک موی ندانست و بسی موی شکافت
اندر دل من هزار خورشید بتافت آخر به کمال ذره ای راه نیافت»

سرکار خانم معصومه کرد باور دارند در این عالم چه بسیارند ناشناخته ها که هرچه در عمق آنها فرو رویم باز هم راهی بس طولانی در پیش داریم. مهم نیست رویایتان چقدر دور باشد مسیر رسیدن به آن چقدر طولانی باشد، قدم هایی که تاکنون برداشته ای را به خاطر بسپار اگر با رویاهایت زندگی کنی به آنها خواهی رسید.این جی۵ ای موفق، علاوه بر قبولی درآزمون زبان MSRTاخیرا توانست رتبه ۱۱ دکترای نانو فناوری دارویی را کسب کند او می گوید:«با سرعتی پیش می رفتم که خودم هم باورم نمی شد همه اش با خودم می گویم من که شاغل بودم تغییر رشته داده بودم نه کلاس کنکوری نه جزوه ای قبولی ام در این مدت کم، فقط یک معجزه بود معجزه ای که آن را مدیون جی۵ ام.»

نحوه آشنایی با جی۵؟

سال دوم کارشناسی که بودم همیشه مصاحبه ها را از طریق مجله موفقیت دنبال می کردم من هم آرزو داشتم بتوانم مثل این افراد موفق شوم اما راستش هنوز خیلی به این باور نرسیده بودم با خودم می گفتم یعنی واقعا اینها حقیقت دارد؟! مدت کوتاهی برای کنکور کارشناسی ارشد از جی برگ های شیمی استفاده کردم اما چون مصر نبودم خیلی زود رهایش کردم با این حال، همین مدت کم هم جواب داد و من در کنکور ارشد شیمی تجزیه پذیرفته شدم.

جی۵ و برنامه ریزی برای کنکور دکترا؟

بین مقطع ارشد و کنکور دکترایم سه سال فاصله افتاده بود و قبولی در MSRT (آزمون زبان وزارت علوم،تحقیقات و فناوری)هم از شروط شرکت در کنکور بود. من چون سرکار می رفتم شدیدا کمبود وقت داشتم تازه می خواستم در کنکور دکترا به داروسازی تغییر رشته بدهم خیلی از درسها را نخوانده بودم و همه چیز برایم جدید بود سطح زبانم هم خیلی ضعیف بود طوریکه یادم هست در کنکور ارشد زبان را کاملا کنار گذاشتم و صفر درصد زدم. وقتی دیدم خیلی ها مخصوصا برای زبان از جی۵ نتیجه گرفته اند گفتم حداقل من هم یکبار امتحانش کنم فقط ظرف دو ماه موفق شدم مدرک MSRTرا بگیرم و همین انگیزه ای شد برای ادامه راه با جی۵. با جی برگ نویسی و مرور منابع دکترا مخصوصا دروس فیزیکال، فارماسیوتیکس،بیوفارماسی،بیوشیمی و …خیلی راحت توانستم به نتیجه برسم.

حس و حالتان موقع کار با جی۵ چطور بود؟

من کلا آدم سحرخیزی نیستم به قول دوستان ویندوزم دیر بالا می آید، هیچ وقت خودم را خسته نمی کردم اکثرا موقع تماشای تلویزیون و استراحت بود که جی برگ ها را می خواندم. وقتی جی برگها به خانه آخر جعبه می رسیدند و پیشرفتم را می دیدم آنقدر ذوق زده می شدم که انگار روی ابرها پرواز می کردم.

از باور اطرافیان بگویید؟

خیلی از دوستان، یکسال وقت گذاشته بودند و با جدیت درس خوانده بودند به نظر آنها قبولی من در این مدت کم،غیرممکن بود حتی یکی از آنها می گفت:« معصومه بچه ها خیلی وقت است که شروع کرده اند، چه اعتماد به نفسی داری که فکر می کنی با دوماه درس خواندن می توانی قبول شوی محال است.» می گفتم:«با ایمان به خدا و کمک جی۵ من حتما قبولم.» جالب اینکه وقتی نتایج اعلام شد همین دوستم خیلی تحسینم کرد.

فواید این روش از نگاه شما؟

من جی۵ را به بازی دومینو تشبیه می کنم یکی یکی کارت ها را می کشید و بازی را تا جایی ادامه می دهید که همه کارت های شما تمام شود،جی۵ هم همین است یک جی برگ را که برمی داری و می بینی جوابش را بلدی علاقه مند می شوی و تا آخرش می روی تا جاییکه می بینی تمام جی برگهایت را خوانده ای. با جی۵ تکرار اضافی معنایی ندارد جی۵ به تو انگیزه می دهد روز به روز دنبال یادگرفتن مطالب جدیدتر باشی و هرروز بیشتر از قبل یاد بگیری. یک کتاب را که می خوانی شاید رغبت نکنی دوباره سراغش بروی برایت کسل کننده باشد اما زمانی که با جی۵ می گذرانی پر از حس و حال خوب است چون مدام شاهد پیشرفتت هستی.

چندروز قبل از کنکور ؟

من چون وقت کمی داشتم یکی از درسها را کامل کنار گذاشته بودم اما به توصیه دوستم یک هفته باقی به کنکور شروع کردم به خواندن این درس،تمام نکات مهم را جی برگ نویسی می کردم و می خواندم.اینطور برایتان بگویم که روزهای آخر، وقتی جی برگهایم را جمع می کردم آرامش خاصی داشتم حس اطمینان خاطر.

روز اعلام نتایج؟

سرکار بودم که یکی از دوستان خبر داد نتایج اعلام شده، متاسفانه ازهمه دوستانی که با اطمینان می گفتند قبول می شوند هیچ کدامشان قبول نشده بودند. به اینترنت دسترسی نداشتم سریع با دختر عمویم تماس گرفتم تا نتیجه را ببیند چند دقیقه بعد با من تماس گرفت و گفت:« معصومه قبول نشدی.» خدای من، اصلا باور کردنی نبود شوکه شده بودم گفتم نه راستش را بگو ….بلند خندید و گفت:« نه بابا!شوخی کردم داروسازی قبول شدی حالا حدس بزن کدام دانشگاه، دانشگاه زنجان.» خواسته ای داشتم و به آن رسیده بودم آنقدر خوشحال بودم که نمی توانید تصور کنید اما در کنارش برای دوستانی که فقط به خاطر نداشتن یک روش درست موفق نشده بودند دلم می سوخت. یکی از آنها بعد از شنیدن این خبر به من گفت:« خوش به حالت، اصلا زحمت نکشیدی و قبول شدی.» در جوابش فقط توانستم بگویم من هم زحمت کشیدم اما با جی۵ و با صرف کمترین زمان و انرژی .

کلامی با دوستان کنکوری؟

من همیشه می گویم اول ایمان به خدا و بعد هم باور به خودتان. اگر خودت را باور کنی می توانی قدم هایی بلند برداری اگر برای رسیدن به هدفت شور و شوق و اشتیاقی سوزان داشته باشی و شب و روز با آن زندگی کنی می توانی به آن برسی .جی۵ مخصوصا برای دوستانی که شاغل هستند و وقت چندانی ندارند فوق العاده عمل می کند، خیلی راحت می توانید جی برگها را با خودتان به سر کار ببرید و هرچند لحظه یکبار به آنها نگاهی بیندازید. برخلاف کتاب که رغبت نمی کنی بارها برگردی و آن را مرور کنی جی۵ وقت زیادی نمی گیرد و مطلب خیلی راحت به ذهن سپرده می شود.
وقتی برای خودت هدفی تعیین می کنی و می گویی من باید به آن نقطه برسم بدون شک موانعی را پشت سر خواهی گذاشت. من هم با این موانع روبرو بودم فکر می کردم مگر با این همه رقیب سرسخت می شود، تازه من می خواهم تغییر رشته بدهم،شاغلم و … اما باز هم به خودم می گفتم رقبایم هرکه می خواهند باشند من هدفم این است و باید به آن برسم و این می شد که دوباره نیرو می گرفتم.

جی۵ و یادگیری زبان؟

در حال حاضر مشغول استفاده از بسته های خودآموز زبان SG5 هستم و یک سطح را پشت سرگذاشته ام آنقدر علاقه مند شده ام که می خواهم تا آخرش ادامه بدهم.با این امید پیش می روم که روزی بتوانم انگلیسی را روان صحبت کنم، بفهمم و حتی کتابی به این زبان بنویسم. با اینکه الان دانشجوی دکترا هستم و درسهایم سخت و وقت گیرند هنوز هم به تعهدم پای بندم و هرروز با جی۵ زبان می خوانم.

خاطره ای جی۵ ای؟

برادرزاده ای کوچولو دارم که خیلی به من وابسته است. وقتی برای کنکور درس می خواندم یادم هست یک روز به خانه عمویم رفته بودم و جی برگها را کنار پنجره اتاق گذاشته بودم.از قضا او هم به اتاقم آمده بود و در نبود من، جی برگ ها را به هم ریخته بود. نمی توانید تصور کنید وقتی به خانه برگشتم و این صحنه را دیدم چقدر ناراحت شدم زدم زیرگریه، کلی برای مرتب کردنشان زحمت کشیده بودم. کمی بعد که آرامتر شدم شروع کردم به مرتب کردنشان،خودم هم باورم نمی شد آنهمه جی برگ نوشته و خوانده باشم، از این لحاظ به خودم می بالیدم.

کلام آخر؟

اگر جی۵ نبود با آن زمان کمی که داشتم شاید هیچ وقت در این مسیر قرار نمی گرفتم آرزوهایم در حد حرف باقی می ماندند. خدارا شکرگذارم با جی۵ و پشتکاری که داشتم به آن چیزی که می خواستم رسیدم، زندگی با جی۵ هرروزش لذت بخش است.

(14 votes, average: 429 out of 5)
Loading...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.