مریم سوری

سرکار خانم مریم سوری، از رتبه های برتر آزمون وکالت مرکز امور مشاوران حقوقی

امید داشته باش، روزهای بهتر در راهند!

 

انسانهای موفقی همچون سرکار خانم مریم سوری هر غیرممکنی را ممکن می سازند،آنها باور دارند همیشه و در هرشرایطی راهی هست. جالب است بدانید ایشان در شرایطی که تنها ۴ ماه به آزمون وکالت باقی مانده بود با عزمی راسخ و بهره گیری از جی برگ های آماده حقوق، موفق به قبولی در آزمون وکالت شدند، هم اکنون پروانه پایه ۱ وکالت را دارند و در این حوزه مشغول به کار هستند. می گویند: « بالاخره تمام زحمت هایم به ثمر نشست، از یک طرف در آستانه تولد پسرم بودم و از طرف دیگر داشتم روش جدیدی را برای درس خواندن تجربه می کردم، خیلی برای اطرافیانم جالب بود که من چطور با این شرایط و در این زمان کم موفق شدم.»

پیچ و خم های این مسیر؟

از همان ترم های اول دانشگاه، فراگرفتن درس هایی مثل قانون تجارت و حقوق تجارت نه تنها برای من بلکه برای خیلی از هم دوره ای هایم سخت و طاقت فرسا بود، خلاصه کردنشان سخت بود و از آن دشوارتر  به خاطرسپاری شان بود. سوالات امتحانی به گونه ای کاملا مفهومی طرح می شدند و نیازمند قدرت تحلیل بالایی بودند.

شروع سفر شما؟

یک روز یکی از دوستان صمیمی ام که خودش هم دانشجوی حقوق بود و می دانست من خیلی دلم می خواهد درسم را ادامه بدهم رو به من کرد و گفت: همه بچه ها دارند از این جی۵ استفاده می کنند خیلی هم راضی هستند. من هم به نمایندگی جی۵ در انقلاب تهران سری زدم و جی برگ های قوانین را تهیه کردم، بدون اینکه در کلاسی شرکت کنم حتی با اینکه خیلی از اوقات فقط تا خانه سه و چهار جعبه پیش می رفتم اما در عرض ۴ ماه وقتی که گذاشتم شاید روزی سه ساعت و نه بیشتر از آن، توانستم موفق شوم.

راه حل شما برای افزایش قدرت تمرکز؟

توصیه ام به همه دوستان این است که حتی برای بالا بردن قدرت تمرکزشان هم که شده از این بسته ها استفاده کنند، چون سرعتی که این روش به مطالعه فرد می دهد و در عین حال دقت و ریزبینی اش واقعا فوق العاده است.

جذابیت های راه؟

رنگی بودن جی برگ ها و یکی یکی پر شدن خانه های جعبه  واقعا آدم را جذب می کند، سیستم جی۵ طوری هست که وقتت را تنها صرف یادگیری نکاتی می کنی که قبلا بلد نبودی، درست مثل درختی که شاخه های خشک و پوسیده اش را هرس می کنی و تنها چیزیکه باقی می ماند شاخه های جوان و سرسبزش است.

قدم به قدم تا آزمون وکالت؟

یک زمانی وقتی به حجم زیاد کتابها نگاه میکردم، اصلا می ترسیدم که بخواهم به سمتشان بروم و در آزمونی شرکت کنم اما وقتی با جی برگ ها شروع به کار کردم ترسم ریخت، تمام تمرکزم بر جی برگ های قوانین بود، هیچ کتاب دیگری نخواندم و هیچ تستی نزدم و حتی در هیچ کلاسی هم شرکت نکردم، شرح قانون مدنی، قانون مجازات اسلامی، قانون تجارت، قانون ثبت و ….همه را با این روش خواندم.

اولین جرقه های موفقیت؟

سرجلسه خیلی به خودم مطمئن بودم و این در حالی بود که فقط ۴ ماه برای آزمون وکالت وقت گذاشته بودم. می توانم بگویم ۹۰% سوالات از همان جی برگهایم بودند تسلط خوبی داشتم به خصوص در دروس قانون مجازات و قانون مدنی.

بزرگترین معجزات این سفر؟

ظرفیت پذیرش در  آزمون وکالت مرکز امور مشاوران حقوقی، آن موقع تنها ۲۰ نفر اعلام شده بود، خوشبختانه من یکی از آن ۲۰ نفری بودم که پذیرفته شدم. بعد از به پایان رساندن دوره کارآموزی، پروانه پایه ۲ وکالت را کسب کردم و بعد از آن هم با موفقیت در یکسری آزمون های حقوقی توانستم پروانه پایه ۱ وکالت را به دست بیاورم.

پیامی برای نوسفران عزیز؟

امید به اینکه روزهای بهتری هم می آیند و سختی ها در گذر زمان رنگ می بازند را هرگز  فراموش نکنید. بلاخره باید از یک جایی شروع کرد، واقعا خیلی حیف است که به بهانه های  مختلف از رویاهایتان دور بمانید.

جی۵ از لحاظ کارایی، سادگی، سهولت و در کنارش هزینه مناسبی که دارد واقعا روش خوبی است. برای من که روش پرپیچ و خمی نبود برعکس، خیلی راحت  در هر موقعیتی توانستم از آن استفاده کنم و موفق شوم.

feleshfeleshمتن کامل مصاحبه


بلاخره باید از یک جایی شروع کرد!
امید داشته باش، روزهای بهتر در راهند!
هزار بار هم که به عقب برگردم، باز هم می گویم همین روش!

انسانهای موفقی همچون سرکار خانم مریم سوری هر غیرممکنی را ممکن می سازند،آنها باور دارند همیشه و در هرشرایطی راهی هست. سه سال از زمان فارغ التحصیلی ایشان گذشته بود و در شرکت مخابرات مشغول به کار بودند، انگیزه ای برای شرکت در امتحانات حقوقی نداشتند چون واقعا هم فرصتی برای درس خواندن نبود تا اینکه یکی از دوستان، جی۵ را به ایشان پیشنهاد کردند و گفتند: روش خوبی است، خودت باید امتحانش کنی شاید برای تو هم نتیجه داد. جالب است بدانید در شرایطی که تنها ۴ ماه به آزمون وکالت باقی مانده بود خانم سوری با عزمی راسخ و بهره گیری از جی برگ های آماده حقوق، موفق به قبولی در آزمون وکالت شدند، هم اکنون پروانه پایه ۱ وکالت را دارند و در این حوزه مشغول به کار هستند. می گویند: « بالاخره تمام زحمت هایم به ثمر نشست، از یک طرف در آستانه تولد پسرم بودم و از طرف دیگر داشتم روش جدیدی را برای درس خواندن تجربه می کردم، خیلی برای اطرافیانم جالب بود که من چطور با این شرایط و در این زمان کم موفق شدم.»

تنظیم از: فیروزه جمشیدی

کمی درباره رشته حقوق؟

حقوق رشته ای است که با زندگی اجتماعی و روزمره مردم عجین شده، از همان ترم های اول دانشگاه تا به امروز که بیشتر از گذشته در این حوزه مشغول به کار هستم همیشه اطرافیانم با کلی سوال حقوقی به سراغم می آمدند، این موضوع خیلی برای من جالب بود و علاقه من را به این رشته بیشتر می کرد.

پیچ و خم های این مسیر؟

از همان ترم های اول دانشگاه، فراگرفتن درس هایی مثل قانون تجارت و حقوق تجارت نه تنها برای من بلکه برای خیلی از هم دوره ای هایم سخت و طاقت فرسا بود علت اصلی اش حجم وسیعی از قوانین بود که در گذر زمان دستخوش تغییراتی می شدند، خلاصه کردنشان سخت بود و از آن دشوارتر  به خاطرسپاری شان بود. سوالات امتحانی به گونه ای کاملا مفهومی طرح می شدند و نیازمند قدرت تحلیل بالایی بودند.

شروع سفر شما؟

بعد از گذشت چندسال از دوره کارشناسی چون درگیر کار و زندگی شدم درسم را ادامه ندادم، خیلی از هم دوره ای هایم را می دیدم که به واسطه موفقیت در آزمون وکالت توانسته بودند در جایگاه شغلی بالاتری قرار بگیرند. یک روز یکی از دوستان صمیمی ام که خودش هم دانشجوی حقوق بود و می دانست من خیلی دلم می خواهد درسم را ادامه بدهم رو به من کرد و گفت: همه بچه ها دارند از این جی۵ استفاده می کنند خیلی هم راضی هستند. من هم به نمایندگی جی۵ در انقلاب تهران سری زدم و جی برگ های قوانین را تهیه کردم، بدون اینکه در کلاسی شرکت کنم حتی با اینکه خیلی از اوقات فقط تا خانه سه و چهار جعبه پیش می رفتم اما در عرض ۴ ماه وقتی که گذاشتم شاید روزی سه ساعت و نه بیشتر از آن، توانستم موفق شوم.

دلیل  اینهمه خاطر جمعی ؟

به مرور که وارد این فضا شدم هروقت مصاحبه ای از جی۵ ایهای موفق را در مجلات می خواندم می دانستم که این داستان ها برخلاف تبیلغات دروغینی که می گویند: ما برایتان معجزه می کنیم و ……..اصلا دور از واقعیت نیستند، چون خودم هم در حال استفاده بودم و  پیشرفتم را می دیدم خیالم راحت بود و باور داشتم انتخابم درست بوده، همیشه هم در جمع دوستانم می گویم: اگر هزار بار دیگر هم به عقب برگردم و یا بخواهم خودم را برای آزمونی آماده کنم باز هم از همین روش استفاده می کنم.

راه حل شما برای افزایش قدرت تمرکز؟

از هر ۱۰ نفر آدمی که می شناسم می توانم بگویم ۹ نفرشان از نداشتن تمرکز رنج می برند. مشکل بزرگ من این بود که تمرکز کافی نداشتم، حتما باید به اتاقی خلوت می رفتم و در را می بستم و نه با شنیدن  صدای موسیقی و نه جلوی تلویزیون اصلا نمی توانستم درس بخوانم. توصیه ام به همه دوستان این است که حتی برای بالا بردن قدرت تمرکزشان هم که شده از این بسته ها استفاده کنند، چون سرعتی که این روش به مطالعه فرد می دهد و در عین حال دقت و ریزبینی اش واقعا فوق العاده است.  

جذابیت های راه؟

رنگی بودن جی برگ ها و یکی یکی پر شدن خانه های جعبه  واقعا آدم را جذب می کند، من خیلی خوشم می آمد سیستم جی۵ طوری هست که مطالب را نکته ای یاد می گیری، در نتیجه دقت آدم را هم بالا می برد،وقتت را تنها صرف یادگیری نکاتی می کنی که قبلا بلد نبودی، درست مثل درختی که شاخه های خشک و پوسیده اش را هرس می کنی و تنها چیزیکه باقی می ماند شاخه های جوان و سرسبزش است.

قدم به قدم تا آزمون وکالت؟

یک زمانی وقتی به حجم زیاد کتابها نگاه میکردم، اصلا می ترسیدم که بخواهم به سمتشان بروم و در آزمونی شرکت کنم اما وقتی با جی برگ ها شروع به کار کردم ترسم ریخت، یادم هست کتابها را ورق می زدم و نکته های مهم را جی برگ نویسی می کردم. تمام تمرکزم بر جی برگ های قوانین بود، هیچ کتاب دیگری نخواندم و هیچ تستی نزدم و حتی در هیچ کلاسی هم شرکت نکردم، شرح قانون مدنی، قانون مجازات اسلامی، قانون تجارت، قانون ثبت و ….همه را با این روش خواندم.

اولین جرقه های موفقیت؟

سرجلسه خیلی به خودم مطمئن بودم می توانم بگویم ۹۰% سوالات از همان جی برگهایم بودند تسلط خوبی داشتم به خصوص در دروس قانون مجازات و قانون مدنی. قدرت تسلط را به معنای واقعی احساس کردم و این در حالی بود که فقط ۴ ماه برای آزمون وکالت وقت گذاشته بودم.

بزرگترین معجزات این سفر؟

روز اعلام نتایج، همراه خواهر و برادرهایم همگی در خانه مادرم جمع شده بودیم پسرم هم یک ماه بود که به دنیا آمده بود، وقتی وارد سایت شدم و نتیجه را دیدم خیلی خوشحال شدم. ظرفیت پذیرش در آزمون وکالت مرکز امور مشاوران حقوقی، آن موقع تنها ۲۰ نفر اعلام شده بود، خوشبختانه من یکی از آن ۲۰ نفری بودم که پذیرفته شدم. بعد از به پایان رساندن دوره کارآموزی، پروانه پایه ۲ وکالت را کسب کردم و بعد از آن هم با موفقیت در یکسری آزمون های حقوقی توانستم پروانه پایه ۱ وکالت را به دست بیاورم.

پیامی برای نوسفران عزیز؟

امید به اینکه روزهای بهتری هم می آیند و سختی ها در گذر زمان رنگ می بازند را هرگز  فراموش نکنید. بلاخره باید از یک جایی شروع کرد، واقعا خیلی حیف است که به بهانه های  مختلف از رویاهایتان دور بمانید. ۱۰ سال یا ۲۰ سال، هیچ فرقی نمی کند که چقدر از درس فاصله گرفته باشی، مهم اینست که بالاخره قدم در این مسیر بگذاری و اجازه ندهی این فاصله بهانه ای شود تا از آرزوهایت دست بکشی.

جی۵ از لحاظ کارایی، سادگی، سهولت و در کنارش هزینه مناسبی که دارد واقعا روش خوبی است. برای من که روش پرپیچ و خمی نبود برعکس، خیلی راحت  در هر موقعیتی توانستم از آن استفاده کنم و موفق شوم.

(7 votes, average: 443 out of 5)
Loading...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.