آذر زینلی

سرکار خانم آذر زینلی، جی۵ ای موفق در سفر صعود به قله تسلط به زبان

دیگر نمی توانستم ادامه بدهم تا اینکه…

انسانهای موفق همیشه از همان جایی که هستند شروع می کنند از چیزهایی که دارند استفاده می کنند، کاری را که می توانند انجام می دهند، بزرگ فکر می کنند حتی اگر برای شروع، کوچک قدم بردارند. نمونه ای از این الگوهای موفق سرکار خانم آذر زینلی هستند، ایشان کارشناسی مدیریت گردشگری دارند، به خوبی از تمام فرصت ها بهره می برند و جالب است بدانید که تا به  امروز درست ۱۷۶ روز است که تحت هر شرایطی با بسته های زبان Do it بی وقفه زبان می خوانند.

وضعیتی که روز به روز بدتر می شد؟

من سه سال متوالی به یکی از کلاس زبان های معتبر تهران می رفتم اما اصلا از نحوه آموزش راضی نبودم حس می کردم نتیجه دلخواهم را نمی گیرم این شد که بی خیال کلاس رفتن شدم، اکثر بچه های کلاس سنشان خیلی پایین تر از من بود و اصلا نمی توانستیم با هم ارتباط برقرار کنیم، وقت کافی برای اینکه همه بتوانند سرکلاس صحبت کنند وجود نداشت احساس کردم دیگر نمی توانم با علاقه ادامه بدهم.

دلیلی مهم برای تغییر؟

وقتی دانشجوی کاردانی رشته هتلداری بودم  برای گذراندن دوره کارآموزی ام به هتلی رفته بودم و در بخش پذیرش مشغول به کار بودم، بارها پیش می آمد که میزبان مهمان های خارجی بودیم و یا تماس هایی تلفنی از خارج داشتیم اما نمی توانستم صحبت هایشان را متوجه شوم،اینکه چرا نمی توانستم به انگلیسی مکالمه کنم برایم آزار دهنده شده بود همین موضوع باعث شد حس کنم بالاخره من هم باید از یک جایی شروع کنم.

روزی که قدم در این مسیر گذاشتید؟

 تبلیغات جی۵ را بارها در مجلات مختلف دیده بودم، با خودم گفتم به امتحانش می ارزد، یک روز گوشی تلفن را برداشتم با کارشناس زبان جی۵ صحبت کردم و در آخر تصمیم گرفتم از همان بسته های مقدماتی خودآموز Do it شروع کنم، کم کم زبان خواندن برایم شد سراسر لذت و سرگرمی، احساس خیلی خوبی داشتم نه استرسی و نه رفت و آمد به کلاسی مخصوصا اینکه من بچه کوچک هم داشتم و باید از او مراقبت می کردم.

قولی که به خودتان دادید؟

اینبار به خودم قول دادم که هرطور شده تا آخرش بروم، الان ۱۷۶ روز است که بی وقفه زبان می خوانم اگر روزی هم بی حوصله باشم حتی شده با ۱۰ جی برگ و یا تماشای یک فیلم و …سعی می کنم عقب نمانم.

پیشرفت هایی که به مرور حاصل شد؟

من قبلا در جمله سازی و اصول و قواعد زبان خیلی مشکل داشتم اما الان با نحوه آموزش جالبی که در این کتابها هست خیلی هم علاقه مند شده ام حتی حس می کنم به Do it اعتیاد پیدا کرده ام، هربار که یک سطح از این خودآموزها را تمام می کنم و بسته بعدی را سفارش می دهم در آن فاصله اصلا آرام و قرار ندارم انگار یک چیزی گم کرده ام.

اتفاقاتی جالب؟

یکسری از اقوام ما در خارج از کشور زندگی می کنند، گهگاهی پیش می آید که با هم تلفنی گفت و گو می کنیم این اواخر خیلی برای من جالب بود می توانستم بخش اعظمی از صحبتهایی را که به زبان انگلیسی داشتند راحت متوجه شوم.

راستی ابزارهای یادگیری زبان که همراه با خودآموز SG5 برایتان ارسال شده بود را چطور دیدید؟

یکی از دلایلی که تا به حال زبان خواندن با بسته های Do it را رها نکرده ام همین تایم دکتر حسابی ” اختصاص زمان و مکان خاصی به تمرین روزانه زبان”  است، اینکه به خودت قول بدهی هرروز سرساعت معینی کار خاصی را انجام بدهی و به تعهداتت عمل کنی به زندگی ات نظم و انظباط می دهد.

نگاهی به آینده؟

دوست دارم آنقدر به زبان مسلط شوم که براحتی بتوانم به انگلیسی صحبت کنم مسلما در جامعه امروز ما مخصوصا در زمینه صنعت جهانگردی و گردشگری، تسلط به زبان فوق العاده کمک کننده خواهد بود.

از آزمونهای زبان تا روز دریافت مدرک؟

خوبی این آزمون ها این است که می فهمی بعد از اینهمه وقتی که گذاشتی چقدر زبان یاد گرفته ای، از نحوه سوالات خیلی راضی بودم. یکروز در خانه بودم که زنگ در را زدند و گفتند نامه داری، با خودم گفتم یعنی  از طرف چه کسی است؟ به دم در منزل که رفتم بسته ای بزرگ را تحویل گرفتم شوکه شده بودم بسته را که باز کردم و مدرکم را دیدم حس خیلی خوبی داشتم سریع با خانواده ام تماس گرفتم و به آنها خبر دادم، در کنار مدرکم دست نوشته ای هم از جناب آقای مالکی نژاد برایم گذاشته  بودند که خیلی به من روحیه داد واقعا برایم ارزشمند بود.

پیامی برای علاقه مندان به یادگیری زبان؟

من خودم خانه دار هستم و بچه کوچک  و کلی مشغله دارم، بهترین روش یادگیری زبان را Do it می دانم چون راحت در خانه نشسته ای هم به کارهایت می رسی و هم زبان یاد می گیری. اینکه از چه راهی زبان یاد بگیری هم به عقیده من خیلی مهم است، خوبی Do it این است که واقعا نتیجه می دهد، خودت تغییر را حس می کنی، من اگر قبلا می دانستم روشی به این سرعت من را به نتیجه می رساند لحظه ای درنگ نمی کردم چون خودم اثرش را دیده ام به هرکس که بدانم می خواهد زبان یاد بگیرد توصیه اش میکنم فقط می توانم بگویم حتما امتحانش کنید، پشیمان نمی شوید.

feleshfeleshمتن کامل مصاحبه


دیگر نمی توانستم ادامه بدهم تا اینکه…

 

انسانهای موفق همیشه از همان جایی که هستند شروع می کنند از چیزهایی که دارند استفاده می کنند، کاری را که می توانند انجام می دهند، بزرگ فکر می کنند حتی اگر برای شروع، کوچک قدم بردارند. نمونه ای از این الگوهای موفق سرکار خانم آذر زینلی هستند، ایشان کارشناسی مدیریت گردشگری دارند، به خوبی از تمام فرصت ها بهره می برند و جالب است بدانید که تا به  امروز درست ۱۷۶ روز است که تحت هر شرایطی با بسته های زبان Do it بی وقفه زبان می خوانند. ایشان می گویند: «من تنوع و در عین حال سادگی که این خودآموزها دارند را خیلی می پسندم اینکه بدون وابستگی به معلم، خودت از سطح مقدماتی تا پیشرفته زبان را راحت یاد بگیری خیلی برای من جالب است.»

تنظیم از: فیروزه جمشیدی

وضعیتی که روز به روز بدتر می شد؟

من سه سال متوالی به یکی از کلاس زبان های معتبر تهران می رفتم اما اصلا از نحوه آموزش راضی نبودم حس می کردم نتیجه دلخواهم را نمی گیرم این شد که بی خیال کلاس رفتن شدم، اکثر بچه های کلاس سنشان خیلی پایین تر از من بود و اصلا نمی توانستیم با هم ارتباط برقرار کنیم، وقت کافی برای اینکه همه بتوانند سرکلاس صحبت کنند وجود نداشت احساس کردم دیگر نمی توانم با علاقه ادامه بدهم انگار به زور به کلاس می رفتم. متاسفانه در کلاسهایی که من شرکت می کردم وقت نمی شد همه بتوانند سوالات خود را مطرح کنند  عده ای هم به علت فعالیت زیادی که سرکلاس داشتند بیش از بقیه مورد توجه معلم بودند و من مدام استرس داشتم.

دلیلی مهم برای تغییر؟

وقتی دانشجوی کاردانی رشته هتلداری بودم  برای گذراندن دوره کارآموزی ام به هتلی رفته بودم و در بخش پذیرش مشغول به کار بودم، بارها پیش می آمد که میزبان مهمان های خارجی بودیم و یا تماس هایی تلفنی از خارج داشتیم اما من نمی توانستم ارتباط برقرار کنم و صحبت هایشان را متوجه شوم، خیلی برایم سخت بود اینکه چرا نمی توانستم به انگلیسی مکالمه کنم برایم آزار دهنده شده بود همین موضوع باعث شد حس کنم بالاخره من هم باید از یک جایی شروع کنم.

روزی که قدم در این مسیر گذاشتید؟

 بعدها که در دوره کارشناسی مشغول تحصیل در رشته مدیریت گردشگری شدم شدیدا نیاز داشتم به زبان انگلیسی مسلط شوم، تبلیغات جی۵ را بارها در مجلات مختلف دیده بودم تجربیات جی۵ ایها خیلی برام جالب و در عین حال تعجب برانگیز بود، در نهایت با خودم گفتم به امتحانش می ارزد، یک روز گوشی تلفن را برداشتم با کارشناس زبان جی۵ صحبت کردم و در آخر تصمیم گرفتم از همان بسته های مقدماتی خودآموز Do it شروع کنم، کم کم زبان خواندن برایم شد سراسر لذت و سرگرمی، احساس خیلی خوبی داشتم نه استرسی و نه رفت و آمد به کلاسی مخصوصا اینکه من بچه کوچک هم داشتم و باید از او مراقبت می کردم. الان واقعا راضی هستم حتی به همه دوستانم پیشنهاد داده ام Do it را بهترین روشی می دانم که می توان زبان را همراه با لذت یاد گرفت.

قولی که به خودتان دادید؟

اینبار به خودم قول دادم که هرطور شده تا آخرش بروم، الان ۱۷۶ روز است که بی وقفه زبان می خوانم اگر روزی هم بی حوصله باشم حتی شده با ۱۰ جی برگ و یا تماشای یک فیلم و …سعی می کنم عقب نمانم.

پیشرفت هایی که به مرور حاصل شد؟

من قبلا در جمله سازی و اصول و قواعد زبان خیلی مشکل داشتم اما الان با نحوه آموزش جالبی که در این کتابها هست خیلی هم علاقه مند شده ام حتی حس می کنم به Do it اعتیاد پیدا کرده ام، هربار که یک سطح از این خودآموزها را تمام می کنم و بسته بعدی را سفارش می دهم در آن فاصله اصلا آرام و قرار ندارم انگار یک چیزی گم کرده ام، این حس حتی برای خودم هم خیلی عجیب است همه چیز این خودآموزها برایم تازگی دارد.

اتفاقاتی جالب؟

یکسری از اقوام ما در خارج از کشور زندگی می کنند، گهگاهی پیش می آید که با هم تلفنی گفت و گو می کنیم این اواخر خیلی برای من جالب بود می توانستم بخش اعظمی از صحبتهایی را که به زبان انگلیسی داشتند راحت متوجه شوم. در کنارش وقتی فیلم و یا اخباری به زبان انگلیسی می بینم حس می کنم زبانم نسبت به قبل خیلی پیشرفت کرده همه اینها انگیزه ای می شود برای ادامه دادن و برای اینکه در این راه قویتر گام بردارم.

راستی ابزارهای یادگیری زبان که همراه با خودآموز SG5 برایتان ارسال شده بود را چطور دیدید؟

من هرازگاهی با دوربین شکار ده ده ده (ابزاری که به کمک آن اثرات تصمیم خود را در زمان حال،میان مدت و بلند مدت در معرض دید خود قرار می دهیم) نگاهی به اهدافم می اندازم آنها را می نویسم اینکه در آینده قرارست چه گام هایی برای رسیدن به اهدافم بردارم و …… به خودم می گویم من دیگر نباید به عقب برگردم حالا که قدم در این راه گذاشته ام و دارم پیشرفت می کنم هرطور که شده باید ادامه بدهم، در و دیوار خانه را هم پر کرده ام از جی برگهای الهام بخش و کلام انرژی بخش بزرگان.

یکی از دلایلی که تا به حال زبان خواندن با بسته های Do it را رها نکرده ام همین تایم دکتر حسابی ” اختصاص زمان و مکان خاصی به تمرین روزانه زبان”  است، اینکه به خودت قول بدهی هرروز سرساعت معینی کار خاصی را انجام بدهی و به تعهداتت عمل کنی به زندگی ات نظم و انظباط می دهد، همین تاثیر فوق العاده ای در تقویت اراده و رسیدن به هدفت دارد خوشبختانه من تا به حال در عمل به قولی که به خودم داده ام موفق بوده ام.

نگاهی به آینده؟

دوست دارم آنقدر به زبان مسلط شوم که براحتی بتوانم به انگلیسی صحبت کنم مسلما در جامعه امروز ما مخصوصا در زمینه صنعت جهانگردی و گردشگری، تسلط به زبان فوق العاده کمک کننده خواهد بود.

از آزمونهای زبان تا روز دریافت مدرک؟

اولش اصلا نمی دانستم در پایان هر دوره از این خودآموزها، آزمونی هم هست بعد که فهمیدم خیلی استرش داشتم با این حال به خودم گفتم عیبی ندارد خوبی این آزمون ها این است که می فهمی بعد از اینهمه وقتی که گذاشتی چقدر زبان یاد گرفته ای، از نحوه سوالات خیلی راضی بودم. این خبر که بعد از آزمون قرارست مدرکی همراه با تقدیرنامه برایم ارسال شود هم انگیزه ام را چندبرابر کرد. آن روز یادم هست در خانه بودم زنگ در خانه را زدند و گفتند نامه داری، با خودم گفتم یعنی  از طرف چه کسی است؟ به دم در منزل که رفتم بسته ای بزرگ را تحویل گرفتم شوکه شده بودم بسته را که باز کردم و مدرکم را دیدم حس خیلی خوبی داشتم سریع با خانواده ام تماس گرفتم و به آنها خبر دادم، در کنار مدرکم دست نوشته ای هم از جناب آقای مالکی نژاد برایم گذاشته  بودند که خیلی به من روحیه داد واقعا برایم ارزشمند بود.

پیامی برای علاقه مندان به یادگیری زبان؟

من خودم خانه دار هستم و بچه کوچک  و کلی مشغله دارم، بهترین روش یادگیری زبان را Do it می دانم چون راحت در خانه نشسته ای هم به کارهایت می رسی و هم زبان یاد می گیری چندوقت پیش داشتم با خودم فکر می کردم که ای کاش زودتر با این روش آشنا می شدم یک جورهایی پشیمانم که چرا اینهمه وقت و هزینه برای کلاس رفتن صرف کردم. خوبی Do it این است که واقعا نتیجه می دهد، خودت تغییر را حس می کنی  به هرحال مسیر طولانی است و طبیعتا ممکن است یک جاهایی دلسرد بشوی اما بالاخره تو هم به هدفت می رسی مثل خیلی های دیگر که قدم در این راه گذاشتند و به مقصد رسیدند.

اهمیت یادگیری زبان در دنیای امروز بر کسی پوشیده نیست، به خصوص در زمینه کار و تحصیل. اینکه از چه راهی زبان یاد بگیری هم به عقیده من خیلی مهم است، من اگر قبلا می دانستم روشی به این سرعت من را به نتیجه می رساند لحظه ای درنگ نمی کردم چون خودم اثرش را دیده ام به هرکس که بدانم می خواهد زبان یاد بگیرد توصیه اش میکنم فقط می توانم بگویم حتما امتحانش کنید، پشیمان نمی شوید.

کلام پایانی ؟

اگر واقعا می خواهی موفق شوی باید تلاش کنی جاهایی بود که من هم خسته می شدم اما به خودم امید می دادم و می گفتم چرا نتوانم؟ اگر بخواهم به خواسته ام می رسم، هروقت به گذشته و  چیزهایی که به خاطر نداشتن تسلط به زبان از دست داده ام فکر می کنم نیرویی در من بیدار می شود که هرطور شده باید ادامه بدهم.

(8 votes, average: 450 out of 5)
Loading...

Comments 2

    1. سلام وقت شما بخیر
      بسته های خودآموز زبان انگلیسی Doit از سطح مقدماتی تا پیشرفته در ۲۰ ترم طراحی شده است. اگر شما قبلا زبان انگلیسی مطالعه کرده اید می توانید آزمون تعیین سطح شرکت کنید و از سطحی که برای شما مناسب است شروع کنید. ولی اگر امکان مکالمه به زبان انگلیسی را ندارید می توانید از ترم اول شروع کنید و تا سطحی که نیاز دارید ادامه دهید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.