سروش دهنو

آقای سروش مهری دهنو، کارشناس ارشد حقوق جزا و جرم شناسی از دانشگاه علوم تحقیقات اصفهان

هنوز هم دلم برایش پر می کشید!

مهم نیست چقدر آرام به سوی اهدافت در حرکتی، اینکه ساکن نمانی و درجا نزنی خودش بزرگترین موفقیت است. آقای سروش مهری دهنو به دنبال علاقه شدیدی که به رشته حقوق داشتند بلافاصله بعد از اتمام دوره کاردانی در رشته ایمنی صنایع، قدم در این مسیر گذاشته و  با موفقیت تا دوره کارشناسی ارشد حقوق پیش آمدند. می گویند: « در دادگستری مشغول به کار بودم و به حدی سرم شلوغ بود که اصلا امیدی به موفقیت در آزمون ارشد نداشتم، با اینحال جی برگ های آماده دروسی مثل جزا و مدنی را تهیه کردم و در همان مدت کمی که باقی مانده بود واقعا تاثیرش را دیدم.»

یک روز سرنوشت ساز؟

یک روز که در  پاساژ رضا قدم می زدم تبلیغ مچاله شده جی۵ را دیدم که زیر پایم افتاده بود آن را برداشتم کمی نگاهش کردم و در جیبم گذاشتم اما هرگز فکرش را هم نمی کردم روزی همین روش باعث خیلی از موفقیت هایم شود.

اولین معجزه جی۵؟

علی رغم اینکه علاقه چندانی به زبان نداشتم و همیشه این درس را شب امتحانی می خواندم در همان دوره کاردانی اولین معجزه جی۵ را در درس زبان دیدم، طوریکه نمره زبانم همیشه بالای ۱۸ می شد.

از کارشناسی تا ارشد رشته حقوق؟

کارشناسی را که تمام کردم دیدم نه! مثل اینکه این روش برای همه دروس خیلی خوب جواب می دهد، همین شد که  با کسب درصدهایی بالا در  دروس جزا، قانون مجازات اسلامی، مدنی و …. توانستم در کنکور ارشد هم موفق شوم.

دشواریهایی که پشت سر گذاشتید؟

وقتی برای کنکور ارشد آماده می شدم به صورت افتخاری در دادگستری مشغول به کار بودم و خیلی سرم شلوغ بود طوریکه بارها پیش می آمد وقتش را نداشتم غذا بخورم، شب ها هم وقتی به خانه می رسیدم حتی گاهی ساعت ۲ نیمه شب با من تماس می گرفتند و پیگیر کار پرونده شان می شدند. با وجود همه این دشواریها همچنان با علاقه ادامه می دادم.

قدم به قدم تا کنکور ارشد؟

من موفق شدم درس جزای عمومی را ۸۵% جزای اختصاصی را ۹۰% و متون حقوقی را ۸۵% بزنم. سرجلسه خیلی آرامش داشتم، برگه سوالات را که پیش رویم گذاشتند دیدم دقیقا همان مطالبی بودند که در جی برگ ها خوانده بودم یعنی با یکبار نگاه کردن به گزینه ها راحت جواب صحیح را پیدا می کردم.

یک روز فراموش نشدنی؟

ذره ای شک نداشتم که در کنکور ارشد قبول می شوم ، یادم هست روز اعلام نتایج در خانه بودم، به اتاقم رفتم کامپیوترم را روشن کردم وارد سایت شدم و تا  اسم رشته حقوق را جلوی اسمم دیدم از خوشحالی فریاد بلندی کشیدم، آنقدر بلند که خواهرم سریع خودش را به اتاقم رساند و با دستپاچگی پرسید چه شده؟!!! گفتم: قبول شدم قبول شدم! به همان چیزی که همیشه آرزویش را داشتم رسیده بودم و دلم می خواست خوشحالی ام را از ته دل فریاد بزنم.

خاطره ای جالب؟

یادم هست یکبار ما امتحان حقوق جزای ۲ داشتیم و همزمان بچه های ترم بالایی هم امتحان جزای ۳ را داشتند. اتفاق جالبی که افتاد این بود که برگه ها را به اشتباه پخش کرده بودند. تقریبا یک ربعی گذشته بود، حدودا به ۲۷ سوال از ۴۰ سوال جواب داده بودم و همینطوری داشتم پیش می رفتم که اعلام شد برگه ها جا به جا شده اند، وقتی برگه من به دست استاد رسید با تعجب نگاهی به آن انداختن، بلافاصله آمدند بالا سرم و گفتند: آقای دهنو شما چطور تا این حد به جزای۳ مسلط هستید؟! تا اینجا  تقریبا همه سوالاتی که  جواب داده اید درست بوده اند، یک نگاهی بیندازید ببینید باقی را هم بلدید؟ بعد از آن ماجرا دوستانم با خنده می گفتند با این تسلطی که تو داری، حالا دیگر استاد هم تو را می شناسد و به جزای ۳ که برسی تضمینی قبولی!

و اما نقش تاثیرگذار کارشناسان حقوق مجموعه جی۵؟

الان که دارم با شما صحبت می کنم مشغول تدارک مراسم ازدواجم هستم که قرار است چندروز دیگر برگزار شود، تا همین اواخر به قدری سرم شلوغ بود که نتوانسته بودم جی برگ هایم را بخوانم اما وقتی کارشناس حقوق جی۵ چندبار با من تماس گرفتند و پیگیر برنامه ام شدند انگار انگیزه مضاعفی در من ایجادشد، اینکه من به خودم قولی داده ام تعهدی داده ام و باید به آن وفادار بمانم، این شد که دوباره سراغ جی برگ هایم رفتم.

لازمه موفقیت یک وکیل؟

گاهی توضیح و تفسیر زیاد از حوصله جلسات دادرسی خارج است، در این شرایط آنچه به یک وکیل کمک می کند حاضر جوابی اش است. مطمئنم وکیلی که با جی۵ درس خوانده از این نظر هیچ مشکلی نخواهد داشت و همین موضوع باعث موفقیت بیشترش در جذب موکل می شود.

نگاه شما به آینده؟

خیلی امیدوارانه به آینده نگاه می کنم، تصمیم دارم قبل از شرکت در آزمون دکترا زبانم را با بسته های خودآموز SG5 قوی کنم. شکی ندارم که در آینده نزدیک با تسلط کامل به زبان انگلیسی دانشجوی موفق دکترا هستم.

پیامی برای دانش آموزان و دانشجویان عزیز؟

همه ما در زندگی هزینه های زیادی صرف چیزهای مختلف می کنیم، پس چرا یکبار این هزینه را صرف موفقیتمان نکنیم؟ نسل جدید همه دوست دارند در کمترین زمان ممکن بهترین نتیجه را بگیرند، من خودم یکبار حساب کردم ۴۵ دقیقه درس خواندن با جی برگ معادل ۴ ساعت مطالعه کردن من با کتاب بوده و این شگفت انگیز است.

feleshfeleshمتن کامل مصاحبه


 هنوز هم دلم برایش پر می کشید!
فکرش را هم نمی کردم روزی باعث موفقیت هایم شود!

مهم نیست چقدر آرام به سوی اهدافت در حرکتی، اینکه ساکن نمانی و درجا نزنی خودش بزرگترین موفقیت است. آقای سروش مهری دهنو به دنبال علاقه شدیدی که به رشته حقوق داشتند بلافاصله بعد از اتمام دوره کاردانی در رشته ایمنی صنایع ، قدم در این مسیر گذاشته و  با موفقیت تا دوره کارشناسی ارشد حقوق پیش آمدند. باورکردنی نیست اما این همسفر جی۵ ای با اراده ای فوق العاده و تنها ظرف دوماه مطالعه با جی۵ موفق به قبولی در کنکور کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی دانشگاه علوم تحقیقات اصفهان شدند. ایشان می گویند: « در دادگستری مشغول به کار بودم و به حدی سرم شلوغ بود که اصلا امیدی به موفقیت در آزمون ارشد نداشتم، با اینحال جی برگ های آماده دروسی مثل جزا و مدنی را تهیه کردم و در همان مدت کمی که باقی مانده بود واقعا تاثیرش را دیدم.»

تنظیم از: فیروزه جمشیدی

یک روز سرنوشت ساز؟

داستان آشنایی من با جی۵ از آنجا شروع شد که سال ۸۲ به خانه خواهرم در کرج آمده بودم و چندروزی آنجا بودم، یک روز که در  پاساژ رضا قدم می زدم تبلیغ مچاله شده جی۵ را دیدم که زیر پایم افتاده بود آن را برداشتم کمی نگاهش کردم و در جیبم گذاشتم اما هرگز فکرش را هم نمی کردم روزی همین روش باعث خیلی از موفقیت هایم شود.

علاقه ای که بالاخره به ثمر نشست؟

وقتی نتایج اولیه دانشگاه ها اعلام می شد خیلی ها را می دیدم که به سراغ مشاور می رفتند تا ببینند در  کدام رشته موفق تر هستند، من آن موقع ها تازه از سربازی برگشته بودم فرصتی برایم پیش آمد و موفق به گفت و گو با یکی از مشاورین حاذق آموزش و پرورش شدم که رئیس یکی از دانشگاه های مسجد سلیمان بودند، ایشان در پایان گفت و گو رو به من کردند و گفتند: اگر می خواهی به علوم انسانی تغییر رشته بدهی و در رشته حقوق تحصیل کنی با یک برنامه ریزی درست می توانی، تو در آینده وکیل موفقی می شوی. من آن موقع دیپلم ریاضی فیزیک داشتم و کمی بعد در رشته ایمنی صنایع قبول شدم اما جمله ایشان همیشه در گوشه ای از ذهنم بود، دلم برای رشته حقوق پر می کشید و رسیدن به این خواسته را تجسم می کردم. هروقت دانشجویان حقوق را می دیدم در رابطه با این رشته و بازار کارش با آنها گرم گفت و گو می شدم، خلاصه آنقدر به این تجسم ادامه دادم تا بالاخره در کارشناسی حقوق امتحان دادم و پذیرفته شدم.

اولین معجزه جی۵؟

بعد از ورود به دانشگاه برای دروس زبان عمومی و تخصصی از جی برگ های آماده استفاده می کردم، علی رغم اینکه علاقه چندانی به زبان نداشتم و همیشه این درس را شب امتحانی می خواندم در همان دوره کاردانی اولین معجزه جی۵ را در درس زبان دیدم، طوریکه نمره زبانم همیشه بالای ۱۸ می شد.

از کارشناسی تا ارشد رشته حقوق؟

بعد از ورود به رشته حقوق تا جایی که می توانستم دروسم را با جی۵ پیش خوانی می کردم و با آمادگی کامل سرکلاس حاضر می شدم طوریکه هروقت استادمان سوالی می پرسیدند سریع جواب آن را می دادم و باعث تعجب همه می شدم،  همین تسلط  روز به روز علاقه ام را به این رشته بیشتر می کرد، کارشناسی را که تمام کردم دیدم نه! مثل اینکه این روش برای همه دروس خیلی خوب جواب می دهد، همین شد که  با کسب درصدهایی بالا در  دروس جزا، قانون مجازات اسلامی، مدنی و …. توانستم در کنکور ارشد هم موفق شوم.

دشواریهایی که پشت سر گذاشتید؟

وقتی برای کنکور ارشد آماده می شدم به صورت افتخاری در دادگستری مشغول به کار بودم و خیلی سرم شلوغ بود طوریکه بارها پیش می آمد وقتش را نداشتم غذا بخورم، برای خودم چای می ریختم اما فراموش می کردم و سرد می شد، شب ها هم وقتی به خانه می رسیدم تازه تماس ها شروع می شد حتی گاهی ساعت ۲ نیمه شب با من تماس می گرفتند و پیگیر کار پرونده شان می شدند. با وجود همه این دشواریها چون رشته ای که می خواندم با کاری که انجام می دادم مرتبط بود همچنان با علاقه ادامه می دادم.

قدم به قدم تا کنکور ارشد؟

وقتی بسته حقوق را سفارش دادم و به دستم رسید تنها دو ماه به کنکور باقی مانده بود، علی رغم اینکه وقت نکردم همه جی برگ ها را بخوانم فوق العاده بود، من موفق شدم درس جزای عمومی را ۸۵% جزای اختصاصی را ۹۰% و متون حقوقی را ۸۵% بزنم. سرجلسه خیلی آرامش داشتم، دوستانم فکر می کردند حتما من هم مثل خودشان چیزی نخوانده ام. برگه سوالات را که پیش رویم گذاشتند دیدم دقیقا همان مطالبی بودند که در جی برگ ها خوانده بودم یعنی با یکبار نگاه کردن به گزینه ها راحت جواب صحیح را پیدا می کردم.

جی برگ های الهام بخش و کلی انرژی مثبت ؟

جی برگ های الهام بخش از کلام بزرگان و در کنارش جملات طنزآمیزی که ما بین جی برگ های حقوقی قرار داده شده اند  واقعا انرژی بخش هستند، مخصوصا برای ما که مشغله زیادی داریم مثل زنگ تفریح می مانند.

یک روز فراموش نشدنی؟

ذره ای شک نداشتم که در کنکور ارشد قبول می شوم ولی برای کنکور کارشناسی چون از رشته فنی مهندسی به علوم انسانی تغییر رشته داده بودم قدری استرس داشتم، یادم هست روز اعلام نتایج در خانه بودم، به اتاقم رفتم کامپیوترم را روشن کردم وارد سایت شدم شماره پیگیری ام را وارد کردم و تا  اسم رشته حقوق را جلوی اسمم دیدم از خوشحالی فریاد بلندی کشیدم، آنقدر بلند که خواهرم سریع خودش را به اتاقم رساند و با دستپاچگی پرسید چه شده؟!!! گفتم: قبول شدم قبول شدم! به همان چیزی که همیشه آرزویش را داشتم رسیده بودم و دلم می خواست خوشحالی ام را از ته دل فریاد بزنم.

خاطره ای جالب؟

یادم هست یکبار ما امتحان حقوق جزای ۲ داشتیم و همزمان بچه های ترم بالایی هم امتحان جزای ۳ را داشتند، من همیشه این درس را با جی۵ می خواندم و به آن تسلط کامل داشتم.اتفاق جالبی که افتاد این بود که برگه ها را به اشتباه پخش کردند اما من به محض اینکه برگه را گرفته بودم شروع کرده بودم به جواب دادن. تقریبا یک ربعی گذشته بود، حدودا به ۲۷ سوال از ۴۰ سوال جواب داده بودم و همینطوری داشتم پیش می رفتم که اعلام شد اشتباهی پیش آمده و برگه ها جا به جا شده اند، وقتی برگه من به دست استاد رسید با تعجب نگاهی به آن انداختن، بلافاصله آمدند بالا سرم و گفتند: آقای دهنو شما چطور تا این حد به جزای۳ مسلط هستید؟! تا اینجا  تقریبا همه سوالاتی که  جواب داده اید درست بوده اند، یک نگاهی بیندازید ببینید باقی را هم بلدید؟ بعد از آن ماجرا دوستانم با خنده می گفتند با این تسلطی که تو داری، حالا دیگر استاد هم تو را می شناسد و به جزای ۳ که برسی تضمینی قبولی!

تجربیات شما در این سفر؟

اوایل گاهی پیش می آمد که  خودم را دست کم می گرفتم و فکر می کردم چیز زیادی بلد نیستم اما نوبت به تست زدن که می رسید می دیدم سوالاتی که اساتید طرح می کردند دقیقا بر اساس همان جی برگ های خودم بودند، حتی با اینکه خیلی هایشان هنوز به خانه پنجم نرسیده بودند باز هم می توانستم به سوالات جواب درست بدهم  همین باعث می شد دروس حقوقی مخصوصا مدنی و جزا برایم  لذت بخش شوند.

پیامی برای دانش آموزان و دانشجویان عزیز؟

من برای تجربه ارزش فوق العاده ای قائل هستم، چقدر خوب است که از تجربه دیگران استفاده کنیم و از آنها درس بگیریم اگر مثبت بوده راهشان را  ادامه بدهیم واگرنه روش بهتری را انتخاب کنیم. همه ما در زندگی هزینه های زیادی صرف چیزهای مختلف می کنیم، پس چرا یکبار این هزینه را صرف موفقیتمان نکنیم؟ نسل جدید همه دوست دارند در کمترین زمان ممکن بهترین نتیجه را بگیرند، من خودم مشغله کاری زیادی دارم و نمی توانم مدام از وقتم بزنم، کتاب به دست بگیرم و بخوانم اما این جی برگ ها در صرفه جویی وقت و انرژی فوق العاده هستند، حتی یکبار حساب کردم ۴۵ دقیقه درس خواندن با آنها معادل ۴ ساعت مطالعه کردن من با کتاب بوده و این شگفت انگیز است.

استفاده از این روش را به همه دانش آموزان و دانشجویان توصیه می کنم،با جی۵ اصلا از درس خواندن احساس خستگی نمی کنی حتی می توانی پای تلویزیون بنشینی، فیلم دلخواهت را ببینی و در کنارش هم جی برگ هایت را بخوانی، حال آنکه در نظر افراد سنتی حتما باید کتاب به دست آنقدر جلویشان قدم بزنی و جلو و عقب بروی تا باور کنند داری درس می خوانی.

نگاه شما به آینده؟

علی رغم کاستی هایی که دوران تحصیل در خودم احساس می کردم مخصوصا در زمینه زبان الان خیلی امیدوارانه به آینده نگاه می کنم، تصمیم دارم قبل از شرکت در آزمون دکترا زبانم را با بسته های خودآموز SG5 قوی کنم. شکی ندارم که در آینده نزدیک با تسلط کامل به زبان انگلیسی دانشجوی موفق دکترا هستم.

و اما نقش تاثیرگذار کارشناسان حقوق مجموعه جی۵؟

الان که دارم با شما صحبت می کنم مشغول تدارک مراسم ازدواجم هستم که قرار است چندروز دیگر برگزار شود، تا همین اواخر به قدری سرم شلوغ بود که نتوانسته بودم جی برگ هایم را بخوانم اما وقتی کارشناس حقوق جی۵ چندبار با من تماس گرفتند و پیگیر برنامه ام شدند انگار انگیزه مضاعفی در من ایجاد شد، اینکه من به خودم قولی داده ام تعهدی داده ام و باید به آن وفادار بمانم، این شد که دوباره سراغ جی برگ هایم رفتم.

لازمه موفقیت یک وکیل؟

من خودم اکثرا به عنوان نماینده حقوقی در جلسات دادرسی حضور پیدا می کنم و  گاهی می بینم که توضیح و تفسیر زیاد از حوصله جلسه خارج است، در واقع آنچه به یک وکیل کمک می کند حاضر جوابی اش است مطمئنم وکیلی که با جی۵ درس خوانده و به این جایگاه رسیده از این نظر هیچ مشکلی نخواهد داشت چرا که این تسلط باعث موفقیت بیشترش در جذب موکل می شود.

کلام پایانی؟

گاهی فقط کافی است از یک روش نتیجه بگیرید آن وقت ادامه مسیر برایتان شیرین تر می شود، برای خیلی از ما که سطح درآمد آنچنان بالایی نداریم هزینه ای که برای تهیه یک پکیج  فشرده آزمون وکالت می کنیم واقعا ارزشش را دارد. شاید کتابی را بارها بخوانی و حتی از درسی نمره ای عالی بگیری اما ماندگاری مهم است، اینکه حتی بعد از گذشت چندسال از دوران تحصیل باز هم بتوانی از آنچه یاد گرفته ای به خوبی بهره ببری، برای من که اینطور بود ماندگاری را با جی۵ تجربه کردم.

(6 votes, average: 433 out of 5)
Loading...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.