سوده پاوپر

سرکار خانم سوده پاوپر، موفق به دریافت گواهینامه معتبر سطح Elementary (مقدماتی زبان) از موسسه آموزشی فرهنگی جی۵

می گفت واقعا کارایی دارد، همین جرقه ای شد برای شروع دوباره!

مهمترین ویژگی که انسانهای موفق را از سایر انسانها متمایز میکند باورشان است باور به توانستن، اینکه آنها هم می توانند مانند دیگران کارهای بزرگ را به انجام برسانند. سرکار خانم سوده پاوپر می گویند: « یکی از بهترین ویژگی های این بسته هاست. علاوه بر کلی جی برگ آماده، یک کتاب  Listening را هم شامل می شوند که به طور جداگانه هم مهارت شنیداری و هم مکالمه را تقویت می کند، از سفارش دادن غذا در رستوران تا پرسیدن قیمت و سایز یک کالا و … من روز به روز مطمئن تر می شدم هرچه با این بسته ها یاد می گیرم همه کاربردی هستند.»

مشکلاتی که تمامی نداشتند؟

از همان دوره راهنمایی بود که حس  می کردم کلاس زبان رفتن برای من فایده ای ندارد، تفاوت سنی بین بچه ها زیاد بود، خیلی هایشان معلومات زبانی بهتری داشتند و من هرکاری که می کردم نتیجه ای نمی گرفتم، همین دلسردی ام را بیشتر می کرد.

خاطره ای از دوران دبیرستان؟

یادم هست دوران دبیرستان معلم زبانمان تحقیقی داده بودند که متنی به زبان انگلیسی از زندگی نامه پیامبر(ص) تهیه کنیم، حسابی سر آن تحقیق گیر کرده بودم یعنی باورتان نمی شود هیچ کدام از آن کلاس زبان رفتن ها حتی در حد اینکه بتوانم یک جمله ساده بنویسم به من کمک نکرد، حتی مجبور شدم متن فارسی تحقیقم را به یکی از بستگان که سطح زبانش خوب بود بدهم تا برایم به انگلیسی ترجمه کند.

تلنگری برای شروع ؟

کسانی را دور و برم  می دیدم که خیلی راحت بدون اینکه مشکل زبان داشته باشند به کشورهای مختلف سفر می کردند و تماما از عهده کارهایشان برمی آمدند، فیلم هایی به زبان انگلیسی می دیدند آن هم بدون نیاز به زیرنویس، آنجا بود که با تمام وجود حس کردم چقدر لازم است آدم حداقل یک زبان را در طول زندگی اش یاد بگیرد.

آغاز این سفر از کجا بود؟

نزد خانمی مشغول یادگیری پتینه کاری بودم که با استفاده از جی۵ موفق به کسب رتبه ۱ کارشناسی در رشته مدیریت و  دریافت رایگان پکیج زبان از سوی موسسه جی۵ شده بودند و می گفتند این روش واقعا کارایی دارد حتی یکبار هم که شده امتحانش کن، همین جرقه ای شد برای ورود دوباره جی۵ به زندگی من.

مهمترین دلیل اعتماد شما به  SG5؟

جی۵ ایهای زبان خودشان به صورت خودکفا، بدون داشتن استاد، بدون اینکه قرار باشد کسی از آنها درس بپرسد و … با این خودآموزهای زبان تا سطح پیشرفته جلو آمده بودند و حتی بعضی هایشان موفق  شده بودند مدرک آیلتس خود را بگیرند.

از جذابیت های راه تا اولین ایستگاه موفقیت؟

از فردای همان روزی که بسته ها را تهیه کردم پشتیبانم با من تماس گرفتند، هرجا که مشکلی داشتم و سوالی برایم پیش می آمد کمکم می کردند. این بسته خیلی برای من جذابیت داشت. اولین تاثیرش را موقعی دیدم که دوستانم پیام هایی به زبان انگلیسی برایم ارسال می کردند و حتی با وجود اینکه معنای بعضی از کلمات را نمی دانستم باز هم می توانستم مفهوم جملات را  متوجه شوم، کاربردش را قشنگ می شد حس کرد.

آزمون چطور بود؟

این اولین آزمونی بود که به صورت آنلاین می دادم، راحت در خانه می نشستم و من سر فرصت با حوصله و در آرامش کامل به سوالات جواب می دادم، بعد از آزمون وقتی با پشتیبانم تماس گرفتم و ایشان خبر دادند که قبول شده ام خیلی خوشحال شدم.

یک روز فراموش نشدنی؟

روزی که مدرک برایم ارسال شده بود من در خانه نبودم و بسته به اداره پست برگشت خورده بود، وقتی به آنجا رسیدم و بسته را تحویل گرفتم هیجان زیادی داشتم دلم می خواست سریع تر به خانه برسم و سر فرصت مدرکم را ببینم. خیلی برایم جذاب بود، اولین بار بود که مدرکی به این زیبایی می دیدم تمام دورانی که به کلاس زبان رفته بودم هیچ وقت از مدرک خبری نبود، آنقدر زیبا بود که آن را جایی در کمد گذاشته بودم تا هم در دسترس باشد و هم گرد و خاک نخورد.

حس و حال این روزهای شما؟

الان حس می کنم اعتماد به نفسم به حدی بالا رفته که اگر بخواهم یک سفر خارج از کشور داشته باشم، خودم تا حد زیادی بتوانم از پس کارهایم بر بیایم.

پیامی برای نوسفران عزیز؟

من خودآموزهای زبان SG5 را بهترین راه برای یادگیری زبان می دانم چون راحت می توانی در خانه بنشینی و بدون صرف وقت و هزینه برای کلاس رفتن زبان بخوانی و هرجا که سوالی پیش آید از پشتیبان ها کمک بگیری. مهمتر از همه اینکه در پایان هردوره یک مدرک معتبر هم دریافت می کنی .

feleshfeleshمتن کامل مصاحبه


می گفت واقعا کارایی دارد، همین جرقه ای شد برای شروع دوباره!
هیجان زیادی داشتم تا سریعتر به خانه برسم!

 

مهمترین ویژگی که انسانهای موفق را از سایر انسانها متمایز میکند باورشان است باور به توانستن، اینکه آنها هم می توانند مانند دیگران کارهای بزرگ را به انجام برسانند. سرکار خانم سوده پاوپر اخیرا موفق به گذراندن سطح   ) Elementaryمقدماتی زبان)  و دریافت گواهینامه معتبر از موسسه آموزشی فرهنگی جی۵ شده اند، بلافاصله بعد از این موفقیت هم دوره Intermediate Pre- خودآموزهای زبان SG5 را شروع کرده اند. این همسفر جی۵ ای می گویند: «خیلی مهم است روش تدریس زبان به گونه ای باشد که زبان آموز را جذب کند، باید ببینیم بچه های ما کجا بیشتر ضعف دارند و چه مهارت هایی نیازمند تمرین بیشتر هستند. نیاز سنجی یکی از بهترین ویژگی های این بسته هاست. علاوه بر کلی جی برگ آماده، یک کتاب  Listening را هم شامل می شوند که به طور جداگانه هم مهارت شنیداری و هم مکالمه را تقویت می کند، از سفارش دادن غذا در رستوران تا پرسیدن قیمت و سایز یک کالا و … من روز به روز مطمئن تر می شدم هرچه با این بسته ها یاد می گیرم همه کاربردی هستند.»

تنظیم از: فیروزه جمشیدی

مشکلاتی که تمامی نداشتند؟

از همان دوره راهنمایی بود که حس  می کردم کلاس زبان رفتن برای من فایده ای ندارد حتی خیلی پیش می آمد موسسه ام را عوض می کردم و دوباره امتحان تعیین سطح می دادم اما باز هم در کلاسهایی می نشستم که  تفاوت سنی بین بچه ها زیاد بود، خیلی هایشان از من بزرگتر بودند و معلومات زبانی بهتری داشتند به همین خاطر عملکردشان هم بهتر بود و من هرکاری که می کردم نتیجه ای نمی گرفتم، همین دلسردی ام را بیشتر می کرد.

خاطره ای از دوران دبیرستان؟

یادم هست دوران دبیرستان معلم زبانمان تحقیقی داده بودند که متنی به زبان انگلیسی از زندگی نامه پیامبر(ص) تهیه کنیم، حسابی سر آن تحقیق گیر کرده بودم ناراحت کننده بود یعنی باورتان نمی شود هیچ کدام از آن کلاس زبان رفتن ها حتی در حد اینکه بتوانم یک جمله ساده بنویسم به من کمک نکرد، حتی مجبور شدم متن فارسی تحقیقم را به یکی از بستگان که سطح زبانش خوب بود بدهم تا برایم به انگلیسی ترجمه کند. من همیشه در بخش گرامر مخصوصا زمان ها مشکل داشتم، زمان ها را نمی شناختم و نمی دانستم کجا کاربرد دارند شاید همین باعث می شد جمله سازی ام ضعیف باشد، حتی نمی توانستم یک جمله ساده بنویسم که از لحاظ گرامری درست باشد.                                                                                                                                                                                                                                                          

تلنگری برای شروع ؟

به دوران دانشگاه که رسیدم آنقدر درگیر درس و امتحانات شدم که دیگر وقتی برای زبان خواندن نداشتم. بعد از فارغ التحصیلی کسانی را دور و برم  می دیدم که خیلی راحت بدون اینکه مشکل زبان داشته باشند به کشورهای مختلف سفر می کردند و تماما از عهده کارهایشان برمی آمدند، خیلی ها را می دیدم که کتابهای انگلیسی به دست داشتند راحت می خواندند و متوجه می شدند، فیلم هایی به زبان انگلیسی می دیدند آن هم بدون نیاز به زیرنویس، آنجا بود که با تمام وجود حس کردم چقدر لازم است آدم حداقل یک زبان را در طول زندگی اش یاد بگیرد، مخصوصا زبان انگلیسی که در جوامع امروزی این همه کاربرد دارد.   

آغاز این سفر از کجا بود؟

دوران مدرسه فقط برای بعضی از درسها جی برگ نویسی می کردم و خیلی راضی بودم اما بعد از مدتی آن را کنار گذاشتم و این روند تا بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه ادامه داشت تا اینکه نزد خانمی مشغول یادگیری پتینه کاری شدم، یک روز که صحبت از یادگیری زبان به میان آمد ایشان گفتند که خودشان موقع کنکور، با استفاده از جی۵ موفق به کسب رتبه ۱ کارشناسی در رشته مدیریت و دریافت پکیج رایگان خودآموز زبان از سوی موسسه جی۵ شده بودند، علاوه بر کارهای هنری زبان هم تدریس می کردند، می گفتند این روش واقعا کارایی دارد حتی یکبار هم که شده امتحانش کن، همین جرقه ای شد برای ورود دوباره جی۵ به زندگی من. بلافاصله وارد سایت جی۵ شدم، خودآموزهای زبان SG5 را دیدم، کار با بسته ها را شروع کردم و ترم به ترم جلو رفتم.

مهمترین دلیل اعتماد شما به  SG5؟

هروقت در سایت جی۵ مصاحبه های جی۵ ایهای زبان را می خواندم خیلی مشتاق می شدم چون اکثرشان سطح زبان خیلی ضعیفی داشتند و از پایه شروع کرده بودند اما تا سطح پیشرفته جلو آمده بودند و حتی بعضی هایشان موفق  شده بودند مدرک آیلتس خود را بگیرند، خودشان به صورت خودکفا، بدون داشتن استاد، بدون اینکه قرار باشد کسی از آنها درس بپرسد و … با این خودآموزهای زبان کار می کردند، آزمون می دادند و ترم به ترم جلو می آمدند.

از جذابیت های راه تا اولین ایستگاه موفقیت؟

برای خرید بسته زبان SG5 به فروشگاه جی۵ در انقلاب  تهران  سری زدم و همانجا بود که خبردار شدم این بسته ها با پشتیبانی کارشناسان زبان و آزمون های آنلاین همراه هستند. از فردای همان روزی که بسته ها را تهیه کردم پشتیبانم با من تماس گرفتند، خیلی خوب برنامه ام را  پیگیری می کردند هرجا که مشکلی داشتم و سوالی برایم پیش می آمد کمکم می کردند. این بسته خیلی برای من جذابیت داشت چون از پایه شروع کرده بودم یک جورهایی حس می کردم ترسم از یادگیری زبان ریخته و درک بهتری از مطالب دارم. اولین تاثیرش را موقعی دیدم که دوستانم پیام هایی به زبان انگلیسی برایم ارسال می کردند و حتی با وجود اینکه معنای بعضی از کلمات را نمی دانستم باز هم می توانستم مفهوم جملات را  متوجه شوم، کاربردش را قشنگ می شد حس کرد.

یک خبر خوش؟

همان روزهای اول پشتیبانم از یک آزمون پایان دوره خبر داده بودند، این اولین آزمونی بود که به صورت آنلاین می دادم، راحت در خانه می نشستم، سر و صدایی نبود و من سر فرصت با حوصله و در آرامش کامل سوالات را می خواندم و جواب می دادم، بعد از آزمون وقتی با پشتیبانم تماس گرفتم  و ایشان خبر دادند که قبول شده ام خیلی خوشحال شدم، جالب این بود که هنوز تعدادی از جی برگ های بسته اول را تمام نکرده بودم با اینحال عملکرد خوبی در آزمون داشتم.

یک روز فراموش نشدنی؟

روزی که مدرک برایم ارسال شده بود من در خانه نبودم و بسته به اداره پست برگشت خورده بود، وقتی به آنجا رسیدم و بسته را تحویل گرفتم هیجان زیادی داشتم دلم می خواست سریع تر به خانه برسم و سر فرصت مدرکم را ببینم. خیلی برایم جذاب بود اولین بار بود که مدرکی به این زیبایی می دیدم آنقدر زیبا بود که حتی دلم نیامد روی میز کارم بگذارم، آن را جایی در کمد گذاشته بودم تا هم در دسترس باشد و هم گرد و خاک نخورد. اطرافیان از اینکه توانسته بودم به هدفم برسم خیلی خوشحال بودند یادم هست تمام دورانی که به کلاس زبان رفته بودم هیچ وقت از مدرک خبری نبود از این جهت هم، این مدرک خیلی برایم ارزش داشت.

حس و حال این روزهای شما؟

الان حس می کنم اعتماد به نفسم به حدی بالا رفته که اگر بخواهم یک سفر خارج از کشور داشته باشم، خودم تا حد زیادی بتوانم از پس کارهایم بر بیایم.

پیامی برای نوسفران عزیز؟

من خودآموزهای زبان SG5 را بهترین راه برای یادگیری زبان می دانم چون راحت می توانی در خانه بنشینی و بدون صرف وقت و هزینه برای کلاس رفتن زبان بخوانی و هرجا که سوالی پیش آید از پشتیبان ها کمک بگیری. در بیرون از منزل و حتی در مسافرت هم می توانی جی برگ هایت را همراه خودت ببری در حالیکه یک جلسه غیبت از کلاس زبان آدم را کلی عقب می اندازد، مهمتر از همه اینکه در پایان هردوره یک مدرک معتبر هم دریافت می کنی .

(6 votes, average: 433 out of 5)
Loading...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.