saeed-rostamiyan

آقای سعید رستمیان، رتبه ۱۵۰ کارشناسی ارشد حقوق خصوصی دانشگاه تهران

دو راه بیشتر نداشتم یا باید ارشد قبول می شدم یا………..

جمله ای منسوب به هیتلر است که می گوید: اشک هایی که پس از هر شکست می ریزیم همان عرقیست که برای پیروزی نریخته ایم. براستی نیز هیچ موفقیتی بدون تلاش و پشتکار ممکن نیست. آنچه آقای سعید رستمیان در زندگی خیلی به آن اهمیت می دهند تلاش است، می گویند: اگر تلاش کنید دیر یا زود حتما به موفقیتی بزرگ دست پیدا می کنید. کسب رتبه ۷۰۰ حقوق عمومی، رتبه ۹۵۰ حقوق خصوصی دانشگاه سراسری و رتبه ۱۵۰ حقوق خصوصی دانشگاه تهران مرکز در شرایطی که وقت کمی تا آزمون ارشد باقی مانده بود از موفقیتهای چشمگیر ایشان است.

چه شد که قدم در این مسیر گذاشتید؟

رشته حقوق را به خاطر علاقه زیادی که داشتم انتخاب کردم، گستردگی مباحث حقوقی از همان ابتدا برای من جذاب بودند. این تصور که روزی بتوانم جلوی ضایع شدن حق کسی را بگیرم همیشه برایم ارزشمند بوده.

مشکلات ابتدای راه؟

مشکل اصلی من این بود که زمان زود می گذشت و برنامه ام خوب پیش نمی رفت همین باعث می شد حس کنم هرچقدر تلاش می کنم به نتیجه نمی رسم. خوشبختانه جی برگ های آماده دروسی مثل تجارت واقعا برایم زمان خریدند طوریکه دو سه ماه مانده به کنکور فقط جی برگ هایم را می خواندم.

نقطه شروع این سفر؟

در مجله “داستان” مصاحبه ای را می خواندم  که فردی تنها طی ۵ ماه مطالعه با جی۵ توانسته بود در رشته جزا و جرم شناسی دانشگاه تهران پذیرفته شود، خیلی برای من جالب بود، بلافاصله بعد از خواندن مصاحبه بود که گوشی تلفن را برداشتم و با کارشناسان جی۵ تماس گرفتم.

همراهان شما در طول این مسیر؟

در صحبتی که با مشاوران حقوقی جی۵ داشتم آنها بر اهمیت مدنی ۵ و ۶ و ۷ و برخی از مباحثی که درصد قابل ملاحظه ای از سوالات کنکور را شامل می شدند تاکید می کردند، همه این توصیه ها درجهت قبولی ام کمک خیلی بزرگی بودند.

تجربیات شما از این سفر؟

دو راه پیش روی من بود یا باید در کنکور ارشد قبول می شدم یا باید می رفتم خدمت سربازی، من راه دوم را انتخاب کردم. مطالب حجم زیادی داشتند اگر می خواستم خودم جمع بندی و خلاصه نویسی کنم خیلی وقتم گرفته می شد و افسوس زمان از دست رفته را می خوردم. جی۵ واقعا روش جذابی بود، حتی با اینکه گاهی جسته و گریخته جی برگ ها را می خواندم باز هم  موفق شدم نتیجه بگیرم چون تمام نکات مهم به صورت مختصر و مفید در جی برگ ها آورده شده بودند.

حس و حال شما سرجلسه کنکور؟

آنقدر سوالات برایم راحت بودند که خودم هم تعجب کرده بودم، می گفتم یا سوالات خیلی راحت هستند و یا من خیلی خوب درس خوانده ام. به حقوق تجارت که رسیدم خیلی احساس تسلط می کردم علی رغم زمان کمی که داشتم آن را با جی۵ خوانده بودم و عملکردم فوق العاده بود قبلا اصلا تصور می کردم که حتی نتوانم این درس را ۱۰% بزنم. حقوق مدنی هم ضریب ۳ داشت که با ۶۰% از جمله بالاترین درصدهایم بود.

روز فراموش نشدنی اعلام نتایج؟

فکرمی کنم ساعت ۴.۳۰ عصر بود که خبردار شدم نتایج اعلام شده اند، بلافاصله وارد سایت سازمان سنجش شدم و نتیجه را دیدم….خدای من… رتبه ۷۰۰ رشته حقوق عمومی و رتبه ۹۵۰ رشته حقوق خصوصی  دانشگاه سراسری را به دست آورده بودم!… از خوشحالی سر از پا نمی شناختم اولین کسی که دلم می خواست سریعتر این خبر را به او بدهم مادرم بود، نمی توانم توصیف کنم که چقدر خوشحال شد.

پیامی برای بچه های رشته حقوق؟

من بر این باور هستم که ۹۹% تلاش خودم و روشی که استفاده می کنم اهمیت دارد و ۱% هم آزمون و تست و …. اگر کسی به خاطر مشکلات مالی یا به هر دلیل دیگر نمی تواند به کلاس کنکور برود نباید خودش را ببازد، من خودم با برنامه ریزی و استفاده از یک روش درست عزمم را جزم کردم و برای کنکور آماده شدم. با جی برگ های آماده صددرصد می توانید در کنکور ارشد قبول شوید، در کنارش مشاوره هایی که کارشناسان حقوق جی۵ می دهند واقعا کمک کننده هستند.

جی۵ و نقش آن در موفقیت یک وکیل؟

هرچه موکلین بیشتری از کار شما رضایت داشته باشند، طبیعتا محبوبیت و اعتبار شما هم بیشتر می شود. جی۵ در تحلیل و استدلال مفاهیم حقوقی فوق العاده عمل می کند و کسی که دروسش را با این روش عمیقا یاد گرفته است، در زمینه شغلی خیلی موفق تر از کسی است که مطلبی را سرسری خوانده تا نمره ای بگیرد و درسی را پاس کند.

برتری جی۵ نسبت به سایر روش ها؟

خوبی جی برگ ها این است که با ایجاد ارتباط میان جزئیات، یک دید کلی گرایانه از موضوعات مختلف به شما می دهند.

و اما حرف آخر؟

جی۵ در کوتاه ترین زمان ممکن و با ایجاد پیوستگی در برنامه مطالعاتی ام کمکم کرد تا بتوانم در آزمون ارشد موفق عمل کنم.

feleshfeleshمتن کامل مصاحبه


برای من مشکل ایجاد کرده بود اما………
دو راه بیشتر نداشتم یا باید ارشد قبول می شدم یا………..

 

جمله ای منسوب به هیتلر است که می گوید: اشک هایی که پس از هر شکست می ریزیم همان عرقیست که برای پیروزی نریخته ایم. براستی نیز هیچ موفقیتی بدون تلاش و پشتکار ممکن نیست. آنچه آقای سعید رستمیان در زندگی خیلی به آن اهمیت می دهند تلاش است، می گویند: اگر تلاش کنید دیر یا زود حتما به موفقیتی بزرگ دست پیدا می کنید. این همسفر جی۵ ای اصالتا اهل شهرستان ملکان از توابع آذربایجان و فردی بسیار هدف گرا و منظم هستند. کسب رتبه ۷۰۰ حقوق عمومی، رتبه ۹۵۰ حقوق خصوصی دانشگاه سراسری و رتبه ۱۵۰ حقوق خصوصی دانشگاه تهران مرکز در شرایطی که وقت کمی تا آزمون ارشد باقی مانده بود از موفقیتهای چشمگیر ایشان است. آقای رستمیان در حال حاضر دانشجوی ترم یک کارشناسی ارشد رشته حقوق خصوصی دانشگاه تهران مرکز هستند.

تنظیم از: فیروزه جمشیدی

چه شد که قدم در این مسیر گذاشتید؟

رشته حقوق را به خاطر علاقه زیادی که داشتم انتخاب کردم، گستردگی مباحث حقوقی از همان ابتدا برای من جذاب بودند. کارشناسی ارشد برای من پلی است برای رسیدن به دکترا و بعد از آن هم هدفم این است که در حوزه وکالت مشغول به کار شوم. این تصور که روزی بتوانم جلوی ضایع شدن حق کسی را بگیرم و با دفاع از  حقوق انسان ها کمک بزرگی برای افراد جامعه باشم همیشه برایم ارزشمند بوده. با وجود اینکه در رشته حقوق عمومی دانشگاه سراسری پذیرفته شدم شدت علاقه من به حقوق خصوصی تا جایی بود که در نهایت این رشته را انتخاب کردم. الان هم دانشجوی ترم یک رشته حقوق خصوصی دانشگاه تهران مرکز هستم.

ترم یک ارشد چطور می گذرد؟

حقوق تجارت، حقوق مدنی و آیین دادرسی مدنی همیشه از دروس مورد علاقه من بودند و برای این دروس از جی برگ های آماده استفاده می کردم، جالب است الان که ترم یک ارشد را می گذرانم می بینم اکثر نکاتی که اساتید از این دروس سر کلاس مطرح می کنند با جی برگهایی که خوانده ام تفاوتی ندارند.

مشکلات ابتدای راه؟

دروس حقوقی فرار هستند و گاهی واقعا مشکل می شود آنها را به خاطر سپرد ، متون فقه از جمله دروسی بود که برای من مشکل ایجاد کرده بود اما با برنامه ریزی  و روزی دوساعت مطالعه توانستم این مشکل را  حل کنم.

از طرف دیگر مشکل اصلی من این بود که زمان زود می گذشت و برنامه ام خوب پیش نمی رفت همین باعث می شد حس کنم هرچقدر تلاش می کنم به نتیجه نمی رسم. رشته حقوق خصوصی منابع خیلی گسترده ای دارد، حجم مطالب زیاد بودند و من شدیدا وقت کم آورده بودم، خوشبختانه جی برگ های آماده دروسی مثل تجارت واقعا برایم زمان خریدند طوریکه دو سه ماه مانده به کنکور فقط جی برگ هایم را می خواندم.

نقطه شروع این سفر؟

یک سال پیش از طریق مجله “داستان” با جی۵ آشنا شدم همینطور که داشتم مجله را ورق می زدم چشمم به داستان های جی۵ ایهای موفق افتاد، مصاحبه ای را می خواندم  که فردی تنها طی ۵ ماه مطالعه با جی۵ توانسته بود در رشته جزا و جرم شناسی دانشگاه تهران پذیرفته شود، خیلی برای من جالب بود که او چطور در این مدت کم موفق به قبولی شده بود. آن موقع تازه کارشناسی ام را تمام کرده بودم، بلافاصله بعد از خواندن مصاحبه بود که گوشی تلفن را برداشتم و با کارشناسان جی۵ تماس گرفتم.

همراهان شما در طول این مسیر؟

مشاوران حقوقی جی۵ همیشه نکات خیلی مهمی را به من یادآوری می کردند. یادم هست هنوز مدنی ۴ را تمام نکرده بودم در صحبتی که با این دوستان داشتم آنها بر اهمیت مدنی ۵ و ۶ و ۷ و برخی از مباحثی که درصد قابل ملاحظه ای از سوالات کنکور را شامل می شدند تاکید می کردند، همه این توصیه ها درجهت قبولی ام کمک خیلی بزرگی بودند.

تجربیات شما از این سفر؟

دو راه پیش روی من بود یا باید در کنکور ارشد قبول می شدم یا باید می رفتم خدمت سربازی. از آنجاییکه همیشه علاقه مند بود تحصیلات تکمیلی ام را تا مقطع دکترا دنبال کنم، من راه دوم را انتخاب کردم. چیزی که بیش از همه توجه ام را جلب کرد این بود که در مدت ۴ ماه خیلی خوب توانستم خودم را برای کنکور ارشد آماده کنم، مطالب حجم زیادی داشتند اگر می خواستم خودم جمع بندی و خلاصه نویسی کنم خیلی وقتم گرفته می شد، زود خسته می شدم و افسوس زمان از دست رفته را می خوردم. جی۵ واقعا روش جذابی بود، در کل خیلی از این روش راضی بودم حتی با اینکه گاهی جسته و گریخته جی برگ ها را می خواندم باز هم  موفق شدم نتیجه بگیرم چون تمام نکات مهم به صورت مختصر و مفید در جی برگ ها آورده شده بودند، تمرکزم بر روی کتاب نبود و یک ماه مانده به آزمون فقط جی برگهایم را مرور می کردم و دروس مهم را یکی یکی کنار می گذاشتم.

حس و حال شما سرجلسه کنکور؟

استرس سرجلسه کاملا طبیعی است اما راستش من خیلی هم نگران نبودم الان که نگاه می کنم می بینم راحت می شود در کنکور ارشد قبول شد، خیلی هم سخت نیست. سرجلسه سوالات را به همان ترتیبی که در دفترچه بود با حقوق مدنی، آیین دادرسی، حقوق تجارت و …  شروع کردم، به حقوق تجارت که رسیدم خیلی احساس تسلط می کردم علی رغم زمان کمی که داشتم آن را با جی۵ خوانده بودم و عملکردم فوق العاده بود قبلا اصلا تصور می کردم که حتی نتوانم این درس را ۱۰% بزنم با کمبود وقتی که من داشتم اگر جی برگ ها نبودند واقعا نمی توانستم. آنقدر سوالات برایم راحت بودند که خودم هم تعجب کرده بودم، می گفتم یا سوالات خیلی راحت هستند و یا من خیلی خوب درس خوانده ام. حقوق تجارت، متون فقه، متون حقوقی و آیین دادرسی مدنی هرکدام ضریب۱ داشتند و حقوق مدنی هم ضریب ۳ داشت که با ۶۰% از جمله بالاترین درصدهایم بود.

چرا بعضی ها تلاش می کنند اما به نتیجه نمی رسند؟

من خیلی ها را می دیدم که موفق نمی شدند، دوستان زیادی بودند که سالهای پیاپی چه در کنکور و چه در آزمون هایی مثل وکالت شرکت می کردند و قبول نمی شدند شاید مشکل از نداشتن یک روش و برنامه ریزی درست و یا ناتوانی در کنترل حجم زیاد مطالب و….. بود که به نتیجه نمی رسیدند.

روز فراموش نشدنی اعلام نتایج؟

فکرمی کنم ساعت ۴.۳۰ عصر بود که خبردار شدم نتایج اعلام شده اند، بلافاصله وارد سایت سازمان سنجش شدم و نتیجه را دیدم….خدای من… رتبه ۷۰۰ رشته حقوق عمومی و رتبه ۹۵۰ رشته حقوق خصوصی  دانشگاه سراسری را به دست آورده بودم!… از خوشحالی سر از پا نمی شناختم اولین کسی که دلم می خواست سریعتر این خبر را به او بدهم مادرم بود، نمی توانم توصیف کنم که چقدر خوشحال شد.

پیامی برای بچه های رشته حقوق؟

من به هیچ وجه تاثیر کلاسهای کنکور را انکار نمی کنم اما بر این باور هستم که ۹۹% تلاش خودم و روشی که استفاده می کنم اهمیت دارد و ۱% هم آزمون و تست و …. اگر کسی به خاطر مشکلات مالی یا به هر دلیل دیگر نمی تواند به کلاس کنکور برود نباید خودش را ببازد، دلسردی برای کسی است که اصلا چیزی نخوانده و یا دیگر وقتی برایش باقی نمانده، من خودم در شهرستان زندگی می کردم و اطرافمان کلاس کنکور ارشد نبود اما ناامید نشدم، خودم نشستم با برنامه ریزی و استفاده از یک روش درست عزمم را جزم کردم و برای کنکور آماده شدم.

 رشته حقوق منابع گسترده ای دارد مثلا برای حقوق مدنی شما باید چندین کتاب مختلف را بخوانید که مطالعه آنها هم زمان بر است و هم خسته کننده. من اعتقاد دارم با جی برگ های آماده صددرصد می توانید در کنکور ارشد قبول شوید، در کنارش مشاوره هایی که کارشناسان حقوق جی۵ می دهند واقعا کمک کننده هستند. همینجا لازم می دانم از این دوستان صمیمانه تشکر کنم، توصیه های مفیدی که داشتند به خصوص در مورد حقوق مدنی باعث موفقیت من در آزمون شد.

قدم بعدی شما؟

من دوست دارم بلافاصله بعد از اتمام دوره ارشد وارد مقطع دکترا شوم، تصمیم دارم در این مدت  با استفاده از جی۵ و خودآموزهای زبانSG5  زبانم را هم تقویت کنم تا در دوره دکترا به مشکل برنخورم.

جی۵ و نقش آن در موفقیت یک وکیل؟

کسی که می خواهد در آزمون وکالت قبول شود علاوه بر این آزمون باید یک دوره کارآموزی بگذارند تا از نزدیک با پیچ و خم های رشته وکالت آشنا و در این حرفه خبره شود. کارایی شما در دادگاه و زمانی مشخص می شود که بتوانید از موکل خود دفاعی موفق داشته باشید، اگر توانستید از حقوق موکل خود به درستی دفاع کنید مشخص می شود که یک وکیل خبره هستید و هرچه موکلین بیشتری از کار شما رضایت داشته باشند، طبیعتا محبوبیت و اعتبار شما هم بیشتر می شود، می گویند فلان وکیل را می شناسی؟ خیلی در کارش خبره است به سراغ او برو. این را می خواهم به همه بگویم که روش جی۵ فقط برای دروس حفظ کردنی نیست بلکه در تحلیل و استدلال مفاهیم حقوقی هم فوق العاده عمل می کند. مسلما کسی که دروسش را با این روش عمیقا یاد گرفته است، در زمینه شغلی خیلی موفق تر از کسی است که مطلبی را سرسری خوانده تا نمره ای بگیرد و درسی را پاس کند.

برتری جی۵ نسبت به سایر روش ها؟

شاید گاهی پیش بیاید چند فصل و موضوع مرتبط به هم را از کتابهای مختلفی بخوانید و همه اش نگران این باشید که نتوانید مطالب را به  درستی جمع بندی کنید و از یادتان بروند، خوبی جی برگ ها این است که با ایجاد ارتباط میان جزئیات، یک دید کلی گرایانه از موضوعات مختلف به شما می دهند. با این روش مطالب در هم ریخته و دروس مختلف را راحت تر به هم پیوند می دهید و قدرت استدلال و تحلیل شما بالا می رود.

از طرفی تکرارهای مرتبی که در سیستم جی۵ وجود دارند باعث می شوند مطالب از یادتان نروند و برای همیشه در حافظه تان باقی بماند، من خودم چندروز مانده به کنکور موفق شدم کل مطالبی را که قبلا خوانده بودم دوره کنم.

و اما حرف آخر؟

جی۵ در کوتاه ترین زمان ممکن و با ایجاد پیوستگی در برنامه مطالعاتی ام کمکم کرد حضور ذهنی قوی داشته باشم و با مرور سریع مباحث حقوقی در روزهای پایانی، بتوانم در آزمون ارشد موفق عمل کنم.

 

(5 votes, average: 420 out of 5)
Loading...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.