نریمان بشر

مهندس نریمان بشر،زبان آموز موفق جی۵ ای

ساعت نزدیک به ۹ که می شود حس عجیبی پیدا می کنم!

مهندس نریمان بشر باور دارند تا مطالعه نکنیم چیزی یاد نمی گیریم و تا چیزی یاد نگیریم نمی توانیم تغییری ایجاد کنیم. همینطور هم اگر زندگی مان را به یک حلقه بسته از افراد خاص محدود کنیم هرگز زاویه دیدمان تغییری نمی کند و تبدیل می شویم به آدمی تکراری.این همسفر جی۵ ای در رابطه با خودآموزهای زبان SG5می گوید: « من در زندگی ام راههای زیادی را رفته بودم که ثمربخش بودند اما کمتر پیش آمده بود که تا این اندازه از روشی نتیجه بگیرم.»

لازمه تسلط به یک زبان خارجی؟

مکالمه و تکرار، نقش مهمی در یادگیری زبان دارد اما اغلب این تکرارها خسته کننده است ما به چیزی نیاز داریم که این تکرارها را برایمان شیرین و لذت بخش کند.

و اما انتخاب شما برای یادگیری زبان؟

SG5 چون به نظرم برای جزء به جزء محتویات این محصول، فکر و برنامه ریزی شده است برای خستگی های زبان آموز در میان راه، برای انگیزه بخشیدن به او، برای گرفتن بازخورد از نحوه کار و …..

در بسته  SG5 با چه ابزارهایی آشنا شدید؟

من در این بسته ها با ۴ نوع ابزار یادگیری آشنا شدم که قبلا از آنها هیچ ذهنیتی نداشتم. نمونه اش تایم دکتر حسابی « اختصاص دادن مکان و زمان خاصی به یادگیری روزانه زبان» بود که واقعا برای من کولاک کرد.

چطور مگر؟

هرچقدر در مورد تایم دکتر حسابی صحبت کنم کم گفته ام، قانونش هم خیلی ساده است قدرت تعهد پیشرفت های زیادی در زندگی ایجاد می کند. من از یکسال گذشته تا به حال هرشب ساعت ۱۰-۹ تایم دکتر حسابی را برای یادگیری زبان رعایت می کنم. هرجا که باشم به محض اینکه ساعت نزدیک به ۹ می شود حس عجیبی پیدا می کنم به اتاقم می روم در را می بندم و با جی برگ های زبانم مشغول می شوم اگر ۹ بشود ۹:۱۰ دقیقه حس می کنم در حق خودم ظلم کرده ام و دارم زمان را از دست می دهم.

پیشرفت خود را چطور می بینید؟

الان مهارت listening (شنیداری) ام هم خیلی بیشتر از قبل پیشرفت کرده، موقع تماشای یک فیلم حتی اگر معنی دقیق کلمات را هم بلد نباشم اما می توانم آن را متوجه شوم، این برای خودم پیشرفت بزرگی است و جای خوشحالی دارد.

 SG5و افزایش دایره لغات؟

 بهترین راهی که بتوانی به معانی مختلف یک لغت پی ببری بررسی ساختارش در جمله است، جی۵ در قالب جی برگ نویسی هر لغت را  در جملات مختلف معنی کرده است همراه با آموزش تلفظ لغت و ….

بهترین خاطره شما از این سفر؟

طبیعتا وقتی ببینی چیزی را بلد هستی که دیگران نمی دانند از زحمتی که برای یادگیری اش کشیده ای احساس غرور و افتخار میکنی.در نیروگاهی که من مشغول به کار هستم  نحوه کار خیلی از سیستم ها به زبان انگلیسی بیان شده، اکثر بچه ها برای خواندنش مشکل دارند و طفره می روند،اما من در این مدت با استفاده از همین بسته های زبان توانسته ام سیستم کاری ام را خیلی بهتر بشناسم و از لحاظ شغلی پیشرفت کنم.

یک روز بی نهایت دلچسب؟

خوب راستش مدرک گرفتن همیشه حس خوبی دارد و خیلی هم انرژی بخش است لحظه ای که مدرک زبان به دست من رسید در محل کارم بودم،لحظه فوق العاده شیرینی بود از طرف دیگر انتظارش را نداشتم اینقدر شکل و شمایل زیبایی داشته باشد، حس خیلی دلچسبی بود مخصوصا که امضای آقای مالکی گل سر سبد مدرکم بود. من تا به حال افتخار نداشتم از نزدیک و چهره به چهره آقای مالکی را ببینم اما همیشه از کلام ایشان و لطفی که شخصا به من داشته اند بهره برده ام کتاب هایی که با امضا و دست نوشته ی خود ایشان برای من ارسال شده و پیامهایی که می فرستند همیشه باعث دلگرمی من است، اینکه مدیر یک مجموعه بزرگ تا این حد برای تک تک اعضایش ارزش قائل است، این همه وقت و هزینه ای که برای پیشبرد و ارتقای سطح زبان آموزان صرف شده واقعا جای تشکر دارد.

feleshfeleshمتن کامل مصاحبه


 ساعت نزدیک به ۹ که می شود حس عجیبی پیدا می کنم!
انتظارش را نداشتم اینقدر شکل و شمایل زیبایی داشته باشد!
مشکلات زیادی را پشت سر گذاشت اما در جا نزد و امروز به اینجا رسید!
 
مهندس نریمان بشر،زبان آموز موفق جی۵ ای

مهندس نریمان بشر باور دارند تا مطالعه نکنیم چیزی یاد نمی گیریم و تا چیزی یاد نگیریم نمی توانیم تغییری ایجاد کنیم. همینطور هم اگر زندگی مان را به یک حلقه بسته از افراد خاص محدود کنیم هرگز زاویه دیدمان تغییری نمی کند و تبدیل  می شویم به آدمی تکراری. این همسفر جی۵ ای که چندی پیش هم با او مصاحبه ای داشتیم سالهاست کوله بارش را برداشته و عازم سفری لذت بخش شده است سفری با جی۵. موفقیت هایش تنها محدود به کسب رتبه ۱۰۰۰ کنکور سراسری در رشته مهندسی برق نمی شود،چه بسیار سخنان ناب از بزرگان،ضرب المثل ها و اشعار شعرای نامدار این سرزمین را که با این روش به خاطر سپرده است، اخیرا هم کار با خودآموزهای زبان SG5 را شروع کرده و با  گذراندن سطحElementary  )مقدماتی زبان) موفق به دریافت گواهینامه معتبر از موسسه آموزشی فرهنگی جی۵ شده است. می گوید: من در زندگی ام راههای زیادی را رفته بودم که ثمربخش بودند اما کمتر پیش آمده بود که تا این اندازه از روشی نتیجه بگیرم.

تنظیم از: فیروزه جمشیدی

تاثیر اولین مصاحبه ای که از شما به چاپ رسید؟

بازتاب فوق العاده ای داشت. تجربیاتی که از جی۵ داشتم برای همکاران و دوستان و حتی برای خودم هم خیلی جالب بود،خیلی هایشان به من زنگ می زدند و در مورد مصاحبه می پرسیدند، کنجکاو بودند بیشتر درباره جی۵ بدانند. مجموعه جی۵ و پیگیری هایی که از طرف پشتیبان ها می شد جو زندگی ام را تغییر داد،امیدوارترم کرد،به راهم ادامه دادم و تجربه های زیادی کسب کردم.

لازمه تسلط به یک زبان خارجی؟

یک زبان خارجی  فرار است و یادگیری اش هم نیاز به مداومت دارد درست مثل یادگیری زبان مادری به مرور محقق می شود. چون ما در محیط  natural (طبیعی) زبان مورد نظر زندگی نمی کنیم طبیعتا هیچ بازخورد اجتماعی از آن زبان نمی گیریم، اگر بتوانیم خودمان این محیط را ایجاد کنیم و نتیجه تلاش هایمان را از نزدیک ببینیم دیگر دلسرد نمی شویم. مکالمه و تکرار، نقش مهمی در یادگیری زبان دارد اما اغلب این تکرارها خسته کننده است ما به چیزی نیاز داریم که این تکرارها را برایمان شیرین و لذت بخش کند چیزی که باعث شود مداومت داشته باشیم.

و اما انتخاب شما برای یادگیری زبان؟

من از همان دوران دبیرستان زبان را دنبال می کردم اما به صورت مقطعی بود و بین آن فاصله می افتاد تا وقتی که بسته های زبان SG5 به بازار آمد و از آنجاییکه به مجموعه جی۵ کاملا اطمینان داشتم فورا این خودآموزها را تهیه کردم، احساس می کردم در آینده خیلی به زبان نیاز دارم. به نظرم برای جزء به جزء محتویات این محصول، فکر و برنامه ریزی شده است برای خستگی های زبان آموز در میان راه، برای انگیزه بخشیدن به او، برای گرفتن بازخورد از نحوه کار و ….. طراحان جی برگ ها همه این مسائل را در نظر گرفته اند، این واقعا برای من جای خوشحالی دارد که این مجموعه را انتخاب کرده ام.

در بسته  SG5 با چه ابزارهایی آشنا شدید؟

من در این بسته ها با ۴ نوع ابزار یادگیری آشنا شدم که قبلا از آنها هیچ ذهنیتی نداشتم. نمونه اش تایم دکتر حسابی « اختصاص دادن مکان و زمان خاصی به یادگیری روزانه زبان»  بود که واقعا برای من کولاک کرد،نه فقط برای یادگیری زبان مفید بود حتی به جنبه های دیگر زندگی ام شکل و ساختار منسجمی داده است.

چطور مگر؟

هرچقدر در مورد تایم دکتر حسابی صحبت کنم کم گفته ام، قانونش هم خیلی ساده است قدرت تعهد پیشرفت های زیادی در زندگی ایجاد می کند. به نظر من تعهد دو بخش مهم دارد تعهد به زمان و تعهد به هدف. این موضوع کاملا به اثبات رسیده که بدن ما برای هرکاری از جمله خواب، خوراک، استراحت و …. زمان مشخصی دارد،کسی که شب بیدار بماند طبیعتا صبح روز بعد احساس خستگی می کند. تعهد به زمان، خود به خود بعد از مدتی برای ما به صورت عادت در می آید مثلا اگر خودمان را متعهد کنیم که صبح ها زودتر از خواب بیدار شویم بعد از مدتی عادت می کنیم و بدنمان با رسیدن به زمان مورد نظر خود به خود آماده بیدار شدن است.

خوب شما برای خواندن زبان چطور از این تایم استفاده می کنید؟

من از یکسال گذشته تا به حال هرشب ساعت ۱۰-۹ تایم دکتر حسابی را برای یادگیری زبان رعایت می کنم. مهم نیست کجا باشم،سرکار،موقع تماشای تلویزیون و یا حتی در مهمانی،هرجا که باشم به محض اینکه ساعت نزدیک به ۹ می شود حس عجیبی پیدا می کنم به اتاقم می روم در را می بندم و با جی برگ های زبانم مشغول می شوم اگر ۹ بشود ۹:۱۰ دقیقه حس می کنم در حق خودم ظلم کرده ام و دارم زمان را از دست می دهم  حتی خودم را ملامت می کنم.

مزیت این تایم نسبت به روش های دیگر؟

صد درصد کلاس زبان هم خوبی های خودش را دارد، دو تا سه روز در هفته در زمان و مکان مشخصی متعهد می شوی زبان بخوانی اما خوبی تایم دکتر حسابی این است که وقت شما کاملا در اختیار خودتان است اولش می توانید از نیم ساعت در روز زبان خواندن را شروع کنید و به مرور این مقدار را بیشتر کنید.

پیشرفت خود را چطور می بینید؟

من هدف اصلی ام از یادگیری زبان این بود که گرامر و در کنارش مکالمه ام را قوی کنم اما الان مهارت listening (شنیداری) ام هم خیلی بیشتر از قبل پیشرفت کرده، موقع تماشای یک فیلم حتی اگر معنی دقیق کلمات را هم بلد نباشم اما می توانم آن را متوجه شوم، این برای خودم پیشرفت بزرگی است و جای خوشحالی دارد.

 SG5و افزایش دایره لغات؟

 بهترین راهی که بتوانی به معانی مختلف یک لغت پی ببری بررسی ساختارش در جمله است، یک کلمه در جمله است که معنا پیدا می کند. صرف اینکه یک لغت را با چند معنی مختلف حفظ کنی کمک موثری نمی کند جی۵ برای این مسئله هم راه حل  دارد و در قالب جی برگ نویسی هر لغت را  در جملات مختلف معنی کرده است همراه با آموزش تلفظ لغت و ….

بهترین خاطره شما از این سفر؟

طبیعتا وقتی ببینی چیزی را بلد هستی که دیگران نمی دانند از زحمتی که برای یادگیری اش کشیده ای احساس غرور و افتخار میکنی.در نیروگاهی که من مشغول به کار هستم  نحوه کار خیلی از سیستم ها به زبان انگلیسی بیان شده، اکثر بچه ها برای خواندنش مشکل دارند و طفره می روند،اما من در این مدت با استفاده از همین بسته های زبان توانسته ام سیستم کاری ام را خیلی بهتر بشناسم و از لحاظ شغلی پیشرفت کنم، این یکی از بهترین خاطرات من است.

سوالات آزمون چطور بود؟

من مرتب سایت جی۵ را دنبال می کنم و می دانم که مطالب مفید این سایت، مرتب به روز می شوند از این بابت که چنین بستری را برای علاقه مندان به زبان فراهم کرده اند به تمام تیم جی۵ تبریک می گویم. به پیشنهاد کارشناس زبان جی۵ من از بسته Elementary (مقدماتی) شروع کرده بودم و سطح سوالات آزمون هم کاملا متناسب با دوره و مطالب آموزش دیده شده بود.

یک روز بی نهایت دلچسب؟

خوب راستش مدرک گرفتن همیشه حس خوبی دارد و خیلی هم انرژی بخش است لحظه ای که مدرک زبان به دست من رسید در محل کارم بودم،لحظه فوق العاده شیرینی بود از طرف دیگر انتظارش را نداشتم اینقدر شکل و شمایل زیبایی داشته باشد، حس خیلی دلچسبی بود مخصوصا که امضای آقای مالکی گل سر سبد مدرکم بود. من تا به حال افتخار نداشتم از نزدیک و چهره به چهره آقای مالکی را ببینم اما همیشه از کلام ایشان و لطفی که شخصا به من داشته اند بهره برده ام کتاب هایی که با امضا و دست نوشته ی خود ایشان برای من ارسال شده و پیامهایی که می فرستند همیشه باعث دلگرمی من است، اینکه مدیر یک مجموعه بزرگ تا این حد برای تک تک اعضایش ارزش قائل است، این همه وقت و هزینه ای که برای پیشبرد و ارتقای سطح زبان آموزان صرف شده واقعا جای تشکر دارد.

این همه مثبت اندیشی شما از کجا می آید؟

من همیشه به دوستانم هم تاکید می کنم اگر می خواهید طی روزها،هفته ها،ماه ها و سالیان آینده تغییرات مثبتی در زندگی تان ایجاد کنید دو راهکار دارید. تا می توانید کتاب بخوانید و در کنارش با افراد مثبت معاشرت کنید.خودم همیشه سعی می کنم برای معاشرت با آدم های جدید پیش قدم شوم چون فکر می کنم نگاهم را به زندگی تغییر می دهند و کمکم می کنند رو به جلو بروم.

کلامی با دوستان؟

از همین امروز خودتان را متعهد کنید و در مکان و زمانی  مشخص برنامه یادگیری زبان را شروع کنید،مهم نیست اولش چقدر آهسته پیش می روید اگر به تلاشتان ادامه دهید مطمئنا راه را پیدا می کنید. یکی از بزرگان در این باره فرموده اند: «به آنچه می دانید عمل کنید،ندانسته ها برایتان آشکار خواهند شد.» به عقیده من کسی که به هرآنچه آگاه است و می داند درست است عمل کند ارزشش خیلی بیشتر از کسی است که به درستی انجام کاری ایمان دارد اما به آن عمل نمی کند.شیخ بزرگ سعدی در این خصوص عالمان بی عمل را به زنبوران بی عسل مانند می کند. من باور دارم اگر با این آگاهی پیش برویم به مرور زمان خیلی از مشکلات و چالش های پیش رویمان برطرف می شوند. مجموعه جی۵، ۱۰ سال پیش به اندازه امروز پیشرفت نکرده بود اما قدم به قدم با گرفتن بازخورد از فعالیتهایش، نواقص محصولاتش را برطرف کرد، مشکلات عدیده ای را پشت سر گذاشت، در جا نزد، روز به روز پیشرفت کرد و در کارش تداوم ایجاد کرد.

(9 votes, average: 489 out of 5)
Loading...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.