میثم شهبازی

میثم شهبازی موفق در کسب مدرک پایان دوره ی SG5

این اعتماد واقعا ارزشش را داشت!

شکی نیست که آشنایی با زبان دوم در نگرش فرد نسبت به دنیای پیرامونش تاثیر گذار است. میثم شهبازی که اخیرا توانسته با گذراندن سطحElementary )مقدماتی زبان) انگلیسی، موفق به دریافت گواهینامه معتبر از موسسه آموزشی فرهنگی جی۵ شود، می گوید: دروغ نگفته ام اگر بگویم تقریبا در همه بخش های زبان مخصوصا Speaking (گفتار) ضعف داشتم اما الان کاملا دارم احساس می کنم که سطح زبانم بهتر شده. هرچقدر با این زبان آشناتر می شوم بیشتر احساس می کنم که وارد دنیایی متفاوت شده ام، از روزی که شروع کردم به خودم قول دادم هرطور شده تا آخرش پیش بروم.

چه شد که قدم در این مسیر گذاشتید؟
به نظرم با دو واحد زبان عمومی دانشگاه کسی زبان یاد نمی گرفت و من هرروز بیشتر از روز قبل، ضرورت یادگیری یک زبان خارجی را احساس می کردم. کلاس رفتن هم من را راضی نمی کرد آنقدر درگیر نمی شدم که بخواهم هرروز زبان بخوانم. یک روز کاملا اتفاقی برنامه آقای مالکی نژاد را در تلویزیون دیدم اولش خیلی با خودم کلنجار رفتم فکر کردم شاید این هم مثل بعضی موسسات فقط تبلیغ باشد، اما بالاخره این ریسک را کردم و بسته مقدماتی زبانSG5 را تهیه کردم.

پیشرفت خود را چطور می بینید؟
خیلی پیش می آید وقتی با دوستان مشغول صحبت می شوم از پیشرفتی که طی این مدت کوتاه داشتم اظهار تعجب می کنند، می پرسند: این اصطلاحات و ضرب المثل ها را از کجا می آوری؟!!! تلفظ و لهجه انگلیسی ام هم خیلی پیشرفت کرده، سعی می کنم با گوش دادن به فایلهای صوتی که در بسته خودآموز بود کلمات را به همان شکل اصلی ادا کنم.

یک تغییر مثبت؟
تایم دکتر حسابی «اختصاص دادن مکان و زمان خاصی به یادگیری روزانه زبان» خیلی در زندگی من تاثیر گذاشت. قبلا شاید اگر کار خاصی نداشتم تا ساعت ۱۰ صبح می خوابیدم اما الان هرروز ساعت ۸ صبح از خواب بیدار می شوم و با علاقه زبان می خوانم، انگار یک جورهایی شرطی شده ام حتی اگر برنامه ای پیش بیاید هرطور شده سعی می کن در کنارش زبان را هم بخوانم.

 

feleshfeleshمتن کامل مصاحبه


میثم شهبازی، زبان آموز موفق جی۵ ای

شکی نیست که آشنایی با زبان دوم در نگرش فرد نسبت به دنیای پیرامونش تاثیر گذار است. میثم شهبازی اهل شهرستان مهران از استان زیبا و دیدنی استان ایلام است که اخیرا توانسته با  گذراندن سطحElementary  )مقدماتی زبان) انگلیسی، موفق به دریافت گواهینامه معتبر از موسسه آموزشی فرهنگی جی۵ شود. این همسفر جی۵ ای می گوید دروغ نگفته ام اگر بگویم تقریبا  در همه بخش های زبان مخصوصا Speaking (گفتار) ضعف داشتم اما  الان کاملا دارم احساس می کنم که سطح زبانم بهتر شده. هرچقدر با این زبان آشناتر می شوم بیشتر احساس می کنم که وارد دنیایی متفاوت شده ام،  هرروز تجربیات جدیدی به دست می آورم از روزی که شروع کردم به خودم قول دادم هرطور شده تا آخرش پیش بروم. الان هروقت در خانواده مشکل زبانی پیش می آید از ترجمه مقاله گرفته تا بروشور  یک محصول همه به سراغ من می آیند.

تنظیم از: فیروزه جمشیدی

یک روز هیجان انگیز؟
روزی که مدرک برایم ارسال شد خودم در خانه نبودم خانواده بسته را تحویل گرفتند وقتی رسیدم و گفتند یک بسته برایت آمده خیلی خوشحال شدم حدس می زدم که باید مدرکم باشد. با هیجان زیاد بسته را باز کردم بله، یک قاب خیلی شکیل و زیبا داشت همراه با دست نوشته ای از آقای مالکی که برایم آرزوی موفقیت کرده بودند، خانواده ام حتی بیشتر از من خوشحال شدند خیلی استقبال کردند اصلا تصور نمی کردند تا این اندازه جدی باشد که مدرکی برای من ارسال شود.

سختی هایی که ارزشش را دارد؟
خیلی ها بودند که اوایل مسخره ام می کردند و می گفتند این کارها دیگه چیه؟! اما همان ها الان نظرشان نسبت به این روش ۱۸۰ درجه تغییر کرده و می دانند جی۵ روش موثری برای یادگیری است. هروقت احساس کنم فشار کار و زندگی دلسردم می کند به خودم یادآوری می کنم که همه اینها گذرا هستند، زبان خواندن آنقدر لذت بخش است که ارزشش را دارد مخصوصا وقتی می بینی هرروز چیزهای جدیدی یاد می گیری.

پیامی برای آن دسته از عزیزان که تازه می خواهند قدم در این مسیر بگذارند؟
به نظرم هرچقدر هم برای یادگیری یک زبان خارجی تلاش کنی کم است. اینکه هرروز راس یک ساعت مشخص زبان بخوانی و اجازه ندهی به روز دیگری موکول شود یک نوع Discipline (نظم و انضباط) به زندگی ات می دهد. به همه کسانی که صحبت هایم را می خوانند توصیه می کنم هروقت احساس کردند زبان در زندگی شان نقش تاثیرگذاری دارد با سخت کوشی و پیگیری تمام، قدم در این مسیر بگذارند و در کنار خودآموزهای SG5 از دیدن فیلم و خواندن کتاب داستان و …غافل نشوند.

(7 votes, average: 486 out of 5)
Loading...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.