مریم رفیعیان

مریم رفیعیان موفق به کسب مدرک پایان دوره SG5

این خودآموزها واقعا یک چیزی دارند که آدم را جذب می کند!

سرکار خانم رفیعیان از دوران دبیرستان به شدت به یادگیری زبان انگلیسی علاقه مند و همواره به دنبال راهی بودند تا بتواند انگلیسی را روان صحبت کند.

مشکلات یادگیری زبان؟
زمانی مشکل زبان را احساس کردم که وارد بازار کار شدم، واقعا نیاز بود مخصوصا وقتی روی یک پروژه کار می کردم و یا وارد سایتی می شدم تا اطلاعات جمع آوری کنم. می خواستم مطلبی به زبان انگلیسی را متوجه شوم اما نمی توانستم. من معمولا در جمله بندی مشکل داشتم وقتی می خواستم صحبت کنم فعل و فاعلم هرکدام در یک جای جمله می رفت و ترتیب درستی نداشت.

آیا خودآموزهای زبان SG5، توانستند این مشکلات را رفع کنند؟
چیز خوبی که از همان اول در خودآموزهای SG5 نظرم را جلب کرد رفع همه این مشکلات و نظم و ترتیبی بود که به صحبت کردن من می داد.من وقت چندانی برای کلاس زبان رفتن نداشتم،به جای اینکه بخواهم برای کلاس هزینه کنم راحت در محل کارم می نشستم و صدها جی برگ زبان می خواندم.مکالماتی که در این خودآموزها بود پر از اصطلاحات کاربردی و قواعد دستوری مهم بود. گذشته از این،کارشناسان زبان واقعا به من دلگرمی می دادند هیچ سوالی را بی پاسخ نمی گذاشتند.

مزایای خودآموزهای زبان SG5 ؟
خیلی راضی هستم این خودآموزها یک چیزی دارند که آدم را مجذوب می کند و راهی برای تنبلی باقی نمی گذارد.خوب، مسلما حمل و نقل کتاب کمی مشکل ساز است این که بیاوری اش و ببری اش اذیت کننده است اما این جی برگ ها چون کوچک هستند می توانی همه جا از آنها استفاده کنی.

اتفاقات جالب در سفر یادگیری با SG5 ؟
من در یک شرکت وارد کننده لپ تاپ مشغول به کار هستم و گاهی تماس هایی که از خارج از کشور با شرکت گرفته می شود را جواب می دهم. در این مدت که از خودآموزهای زبان استفاده کرده ام اتفاقات جالبی برایم پیش آمده،حتی اگر خیلی هم در حد حرفه ای نباشد حداقلش این است که می توانم بفهمم آنها چه می گویند و خودم هم تا اندازه ای توانسته ام پیامم را به زبان انگلیسی به آنها منتقل کنم.

یک روز دلپذیر؟
مدرکی که از موسسه جی۵ برایم ارسال شد مثل مدرک های دیگر نبود واقعا زیبا بود مدلش خیلی فرق داشت یک قاب زیبا داشت و می توانستی آن را روی میز کارت بگذاری خیلی برایم خوشحال کننده بود حس می کردم تلاشم و اعتمادم به جی۵ ثمربخش بوده. مهم تر اینکه آقای مالکی نژاد خودشان در پشت مدرک از من به خاطر این موفقیت قدردانی و تشکر کرده بودند و این سورپرایز بزرگی بود،فکر نمی کردم دیگر در این حد باشد.

کلامی با دوستان علاقه مند به زبان؟
فقط شروع کنید هدفی را برای خودتان مشخص کنید، تا خودتان نخواهید چیزی تغییر نمی کند،فقط کافی است در مسیر درست قرار بگیرید. من که هیچ وقت نتوانستم جی۵ را کنار بگذارم انگار با خودم قرارداد بسته ام و ملزم به ادامه مسیر هستم.

feleshfeleshمتن کامل مصاحبه


سرکار خانم مریم رفیعیان، موفق به کسب مدرک پایان دوره SG5

حالا راحت در محل کارم می نشینم و زبان می خوانم!
هیچ کدامشان به اندازه SG5 به دردم نخوردند!
این خودآموزها واقعا یک چیزی دارند که آدم را جذب می کند!
حس خوبی پیدا کردم،حس تسلط به زبان!
سورپرایز بزرگی بود،فکر نمی کردم دیگر در این حد باشد!

بی نهایت اهل عمل و از آن دسته آدم هاست که حرکت را بر یک جا ماندن ترجیح می دهند. براستی هم تا خودت نخواهی هیچ چیز درست نمی شود چه خوب است هرگامی را که برمی داری به خودت پاداشی بدهی و هرگاه به آخر خط رسیدی، به یاد معلم کلاس اول که می‌گفت: نقطه سر خط، دوباره از نو شروع کنی.سرکار خانم رفیعیان لیسانس حسابداری دارند و در همین زمینه هم مشغول به کار هستند.ایشان از دوران دبیرستان به شدت به یادگیری زبان انگلیسی علاقه مند و همواره به دنبال راهی بودند تا بتواند انگلیسی را روان صحبت کند. بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه و ورود به بازار کار بیش از هروقت دیگری نیاز به یادگیری زبان انگلیسی را احساس کردند. می گویند: “از آنجاییکه با نقش کلمات آشنایی چندانی نداشتم همیشه در جمله بندی ام به مشکل برمی خوردم، همین باعث می شد منظورم را به درستی بیان نکنم اما چیز خوبی که از همان اول در خودآموزهای SG5 نظرم را جلب کرد رفع همه این مشکلات و نظم و ترتیبی بود که به صحبت کردن من می داد.” این همسفر جی۵ ای به تازگی موفق به گذراندن سطح Elementary )مقدماتی( خودآموزهای زبان SG5 و دریافت گواهینامه معتبر از سوی موسسه آموزشی فرهنگی جی۵ شده اند. ناگفته نماند پدر گرامیشان هم در تمام طول این سفر برایشان نقش مشوقی بی نظیر را ایفا کرده اند.

تنظیم از: فیروزه جمشیدی

سرآغاز آشنایی با جی۵؟
من از همان دوران دبیرستان به شدت به زبان علاقه مند بودم،پدرم هم همیشه تشویقم می کرد هرجا مشکلی داشتم تا جایی که می توانست کمکم می کرد. روی هم رفته،چیزی که خیلی برایم مهم بود این بود که زبان انگلیسی را به روانی صحبت کنم. زمان گذشت و بعد از اتمام دوره کارشناسی به خاطر وقفه ای که پیش آمد نتوانستم زبان را ادامه بدهم و فراموشی به سراغم آمد. حتی یادم هست دوره دبیرستان انشایی به زبان انگلیسی نوشته بودم که دبیرم خیلی خوشحال شد و تشویقم کرد، بعد از آن هروقت به آن فکر می کردم خود را مقصر می دانستم که تنبلی کردم و زبان را کنار گذاشتم.همان موقع خواهرم جی۵ را به من معرفی کرد،خودش همیشه مصاحبه ها را در مجله “موفقیت” دنبال می کرد،به من گفت تو که به یادگیری زبان خیلی علاقه داری چرا این روش را امتحان نکنی؟ بسته مقدماتی خودآموز زبان SG5 را تهیه کردم و الان هم در آستانه شروع کار با بسته متوسطه هستم.

مشکلات یادگیری زبان؟
زمانی مشکل زبان را احساس کردم که وارد بازار کار شدم، واقعا نیاز بود مخصوصا وقتی روی یک پروژه کار می کردم و یا وارد سایتی می شدم تا اطلاعات جمع آوری کنم. واقعا به مشکل برخورده بودم می خواستم مطلبی به زبان انگلیسی را متوجه شوم اما نمی توانستم. من معمولا در جمله بندی مشکل داشتم وقتی می خواستم صحبت کنم فعل و فاعلم هرکدام در یک جای جمله می رفت و ترتیب درستی نداشت.
آیا خودآموزهای زبان SG5، توانستند این مشکلات را رفع کنند؟
بله، کارشناسان زبان جی۵ بسته های مقدماتی زبان را به من پیشنهاد کردند و بهتر دیدم که زبان را از پایه شروع کنم. من وقت چندانی برای کلاس زبان رفتن نداشتم،به جای اینکه بخواهم برای کلاس هزینه کنم راحت در محل کارم می نشستم و صدها جی برگ زبان می خواندم.مکالماتی که در این خودآموزها بود پر از اصطلاحات کاربردی و قواعد دستوری مهم بود. در کل، به صحبت کردنم یک نظم و ترتیب مشخصی داده بود و نسبت به کتاب خیلی بهتر بود چون من قبلا کلی کتاب زبان خریده بودم اما هیچ کدامشان تا این اندازه به دردم نخوردند. گذشته از این،کارشناسان زبان واقعا به من دلگرمی می دادند هیچ سوالی را بی پاسخ نمی گذاشتند.

مزایای خودآموزهای زبان SG5 ؟
خیلی راضی هستم این خودآموزها یک چیزی دارند که آدم را مجذوب می کند و راهی برای تنبلی باقی نمی گذارد.من علاوه بر زبان،موسیقی هم کار می کنم تا اینجا که خوب بوده، امیدوارم بتوانم هردو را با هم پیش ببرم. کیف همراه جی۵ که یک کیف کوچک چرمی هست را همیشه با خودم به محل کار می برم از کوچکترین فرصتی استفاده می کنم جی برگ ها را در می آورم و می خوانم.یک دفعه می بینی در یک فاصله زمانی کوتاه تعداد زیادی جی برگ را خوانده ای.خوب، مسلما حمل و نقل کتاب کمی مشکل ساز است این که بیاوری اش و ببری اش اذیت کننده است اما این جی برگ ها چون کوچک هستند می توانی همه جا از آنها استفاده کنی.

اتفاقات جالب در سفر یادگیری با SG5 ؟
من در یک شرکت وارد کننده لپ تاپ مشغول به کار هستم و گاهی تماس هایی که از خارج از کشور با شرکت گرفته می شود را جواب می دهم. در این مدت که از خودآموزهای زبان استفاده کرده ام اتفاقات جالبی برایم پیش آمده،حتی اگر خیلی هم در حد حرفه ای نباشد حداقلش این است که می توانم بفهمم آنها چه می گویند و خودم هم تا اندازه ای توانسته ام پیامم را به زبان انگلیسی به آنها منتقل کنم.

راستی،عملکرد شما در آزمون چطور بود؟
من اولش خبر نداشتم که بعد از اتمام دوره مقدماتی، آزمونی در کار است اما وقتی وارد سایت جی۵ شدم و سوالات را دیدم حس خیلی خوبی پیدا کردم حس تسلط به زبان. خیلی ها قبلا به من می گفتند که چه حوصله ای داری می نشینی و با حوصله این برگه ها را می خوانی و در جعبه می گذاری و ….اما واقعا برای من سرگرم کننده بود. شاید من هم اولش اعتماد چندانی نداشتم و فکر می کردم این هم مثل روشهای دیگر باشد اما بعد فهمیدم با جی۵ مدام در حال محک زدن سطح اطلاعاتت هستی،شاید اگر یک پاراگراف کتاب را چندین بار بخوانی دوباره بعد از چندماه از یادت برود و یا ندانی که اصلا یادش گرفته ای یا نه،اما این روش واقعا برای من جواب داد.

یک روز دلپذیر؟
چندروز قبل کارشناس زبان جی۵ با من تماس گرفته بود و خبر داده بود که قرار است یک مدرک برایم ارسال شود،خودم آن روز در خانه نبودم و به مادرم سپرده بودم که بسته را تحویل بگیرد. خیلی برای مادرم جالب توجه بود وقتی به خانه رسیدم اولش مدرک را به من نشان نداد می خواست غافلگیرم کند ،بعد که نگاه کردم واقعا خوشم آمد این مثل مدرک های دیگر نبود واقعا زیبا بود مدلش خیلی فرق داشت یک قاب زیبا داشت و می توانستی آن را روی میز کارت بگذاری خیلی برایم خوشحال کننده بود حس می کردم تلاشم و اعتمادم به جی۵ ثمربخش بوده. مهم تر اینکه آقای مالکی نژاد خودشان در پشت مدرک از من به خاطر این موفقیت قدردانی و تشکر کرده بودند و این سورپرایز بزرگی بود،فکر نمی کردم دیگر در این حد باشد.

یک اتفاق جالب؟
یک اصطلاحی بود که خیلی در فیلم ها و آهنگ ها به گوشم خورده بود اما معادل دقیق آن را نمی دانستم تا اینکه چندوقت بعد در بین جی برگهایم به آن برخوردم و معنایش را یاد گرفتم. دفعه بعد که همراه خانواده مشغول تماشای یک فیلم بودیم اتفاق جالبی افتاد و همان اصطلاح تکرار شد، هیچ کس معنای آن را نمی دانست و من سریع معنایش را گفتم همه با تعجب نگاهم می کردند از آن به بعد هروقت در زمینه زبان مشکل دارند سراغ من می آیند مثلا اگر متنی دارند که نیاز به ترجمه دارد و یا فیلمی می بینند که آن را متوجه نمی شوند از من کمک می خواهند.

خوب،کمی هم از ابزارهای یادگیری زبان که در کتاب “تیله های من” با آنها آشنا شدید بگویید؟
ابزارهای یادگیری زبان که در کتاب “تیله های من” توسط آقای مالکی معرفی شده اند واقعا انگیزه بخش هستند و اجازه سستی به آدم نمی دهند،این حس که بگذار کار را به فردا بیندازم را از بین می برند.شما را به اجرای برنامه روزانه زبانی متعهد می کنند دقیقا می دانید در چه نقطه ای قرار گرفته اید و این خیلی خوب است. با این ابزارها من احساس می کنم زندگی ام منظم تر شده،دقیقا می دانم چه کارهایی انجام داده ام و چه کارهای دیگری را باید انجام بدهم. ابزار تیله اندازی ”ابزاری برای جلوی چشم آوردن امتیازات و تشویق خود در مسیر صعود به قله یادگیری “تیله ها و صدایی که به هم خوردن آنها می دهد برایم جذابیت زیادی دارد هرچقدر بیشتر تیله جمع می کنم حس بهتری پیدا می کنم. ابزارچک لیست “ابزاری برای مواظبت و در مسیر ماندن تا رسیدن به هدف” هم حس خیلی خوبی به من می دهد حداقل باعث شده با خودم روراست تر باشم و قدر زمانم را بیشتر بدانم.

کلامی با دوستان علاقه مند به زبان؟
فقط شروع کنید هدفی را برای خودتان مشخص کنید، در هرگامی که برمی دارید این باور که می توانید موفق شوید را در خود تقویت کنید. تا خودتان نخواهید چیزی تغییر نمی کند،فقط کافی است در مسیر درست قرار بگیرید. من که هیچ وقت نتوانستم جی۵ را کنار بگذارم انگار با خودم قرارداد بسته ام و ملزم به ادامه مسیر هستم. ممکن است بعدها بخواهم به خارج از کشور سفر کنم پس سطح زبانم باید در حدی باشد که بتوانم خوب صحبت کنم.تلاش و پشتکار برای خود من خیلی مهم است، هیچ چیز خود به خود درست نمی شود من خودم اگر چیزی را بخواهم آنقدر تلاش می کنم تا بالاخره به آن برسم. هرچقدر هم که رسیدن به هدف سخت باشد، اگر آدم اراده کند و تسلیم تنبلی نشود می تواند هرناممکنی را ممکن کند.

(9 votes, average: 489 out of 5)
Loading...

Comments 3

  1. با سلام و سپاس فراوان انگیزه گرفتم , خیلی مفید بود و بنظرم افرادی که موفق شدن در این راه از آنها باید تجربه کسب کنیم.مسلما اگر خانوم رفیعیان توانستن این راه بروند خیلی از افراد دیگر از جمله من می توانم به این مرز موفقیت برسیم و از یادگیری زبان علاوه بر این که لذت می بریم در کار و در زمینه های دیگری که احتیاج هست به زبان اصلی مکالمه کنیم و با افراد خارجی در ارتباط باشیم.

    1. با سلام و وقت بخیر
      ممنون از پیام زیبایتان. خواندن تجربیات جی پنجی های موفق انگیزه و امید بسیاری می دهد که ما بتوانیم در هر شرایطی که هستیم از موقعیت های خود بهترین استفاده را کنیم تا بتوانیم به اهداف کوچک و بزرگ خود دست یابیم. البته همت و انگیزه ی ایشون برای ادامه مسیر ستودنی می باشد. امیدوارم تمام دوستانی که قصد یادگیری مطلب جدیدی را دارند که نتوانستند تا به حال به آن دست یابند بتوانند از تجربه ی جی پنجی های موفق استفاده کنند و موفق شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.