مریم حبیبی وطن

سرکار خانم مریم حبیبی وطن، موفق به دریافت گواهینامه معتبر سطح Elementary از موسسه آموزشی فرهنگی جی۵

دیگر وقتش رسیده بود، باید از این مرحله عبور می کردم!

برای رفتن باید تغییرکرد برای بهتر شدن، نو شدن و برای یکجا نماندن باید تغییر کرد. شاید وقت آن رسیده که شما هم تغییری کنید، تصمیمی بگیرید و پای قولی که به خودتان داده اید بایستید، درست مثل سرکار خانم  مریم حبیبی وطن که با روحیه مقاوم خود نشان دادند هرگز حاضر نیستند در یک نقطه بمانند. این همسفر جی۵ ای که دانشجوی دکترای رشته مدیریت  ورزشی هستند می گویند:« پیشینه زبانی من فقط در حد همان چندواحد زبان عمومی دوران کارشناسی بود و در این زمینه به مشکل بزرگی برنخورده بودم تا این که دکترا قبول شدم و یکی از شروط مهم برای دفاع از پایان نامه برای من تبدیل شد به چالشی بزرگ و آن هم داشتن مدرک زبانی معتبری مثل IELTS ‌ بود».

کمی قبل از شروع این سفر؟

برای قبولی در آزمون آیلتس چندین میلیون هزینه کردم اما متاسفانه فریب یکسری وعده های دروغین را خوردم و آخرش هم هیچ نتیجه ای نگرفتم.

اولین زمزمه های شروع این سفر؟

با بسته های زبان SG5 از طریق یکی از دوستانم آشنا شدم ، تصمیم گرفتیم با هم شروع کنیم این شد که سری به فروشگاه جی۵ در خیابان انقلاب زدیم.

نقشه راه شما در طول این سفر؟

 چیزی که همان اوایل خیلی نظرم را جلب کرد “نقشه راه جی۵ ” بود که در آن نحوه خواندن اصطلاحات، ضرب المثل ها، داستان ها و … مرحله به مرحله توضیح داده شده بود درست مثل نقشه یک سفر. من هم آن را به دیوار اتاقم چسبانده بودم و هرروز با دیدنش انگیزه بیشتری می گرفتم.

نگرانی هایی که برطرف شد؟

این پیگیری ها و حمایت هایی که از طرف کارشناسان مجموعه می شد خیلی برای من جالب بود یادم هست آن اوایل که تازه شروع کرده بودم ساعت ها بر روی listening مکث می کردم و این توقف های طولانی کم کم داشت کلافه ام می کرد تا اینکه کارشناس زبان جی۵ به من گفتند، نباید اینقدر نگران باشم بعد از یکی دوبار گوش دادن می توانم وارد مرحله بعدی شوم چون فرآیند یادگیری زبان تدریجی و پروسه نسبتا زمان بری است.

نگاه اطرافیان؟

می گفتند: واقعا چه انگیزه ای داری!  جالب اینکه چندوقت بعد خودشان هم ترغیب شدند  این روش را امتحان کنند، یادم هست یکی از آنها آمد و از من کمک خواست، می گفت: به نظر تو واقعا جواب می دهد؟ من هم گفتم: آره، حداقلش تا اینجای راه که آمده ام خیلی خوب جواب داده.

یک روز غافلگیرکننده؟

روزی که مدرکم به در خانه ارسال شده بود من سرکار بودم و بسته برگشت خورده بود، با همسرم به اداره پست رفتیم و بعد از کلی دوندگی و خستگی… بالاخره بسته را تحویل گرفتیم،  حالا من اصلا یادم نمی آمد که این بسته دقیقا از کجا آمده فقط می دانستم  قرار است از ایرانسل برای من یک سیم کارت بیاید، با خودم گفتم وای این دیگر چه سیم کارتی است مگر می شود سیم کارت به این بزرگی؟ این واقعا سیم کارته؟ به خانه آمدیم و بسته را باز کردیم، حیرت زده شدم مدرکم بود الحق که چقدر هم خوشگل بود. گفتم: ای بابا دمشان گرم! مثل یک پاداش به موقع بود، همسرم هم خیلی استقبال کرد گفت باریکلا چه کار قشنگی! واقعا انگیزه گرفتم،راستش در هیچ کدام از موسسات زبان مدرکی با این شکل و شمایل را ندیده بودم.

راه حل بسته های زبان SG5 برای مشکلات یادگیری زبان؟

ما چندین سال در مدرسه زبان می خوانیم اما خیلی هایمان حتی قادر نیستیم چند جمله ساده بگوییم، حالا به بچه ای که تازه به دنیا آمده نگاه کنید، اول آنقدر گوش می دهد و این گوش دادن حتی دوسال طول می کشد تا بلاخره بتواند حرف بزند. خیلی جالب است که این بسته ها هر ۴ مهارت زبانی را مرحله به مرحله پوشش می دهند تمام نکات کاربردی که برای داشتن یک  زندگی واقعی در خارج از کشور لازم است را یاد می دهند، یاد می گیرید که چطور قیمت یک کالا و یا آدرس یک مکان را بپرسید و ….. 

شما فایده این بسته ها را بیشتر در چه بخشی احساس کردید؟

خیلی پیش می آید که فیلمی به زبان انگلیسی می بینیم حتی با اینکه خیلی از کلمات آن را بلد هستیم بخش اعظمی از آن را متوجه نمی شویم علتش این است که از همان اول کلمات را  با تلفظ غلط یاد گرفته ایم. من از همان نقطه شروع، داستان های صوتی این خودآموزها را در گوشی ام ریخته بودم و همه جا از اتوبوس و مترو گرفته تا محل کار سعی می کردم listening (مهارت شنیداری) ام را تقویت کنم، واقعا  احساس مفید بودن می کردم.

پیامی برای نوسفران عزیز؟

متاسفانه من آن دوران اصلا نمی دانستم روشی به اسم جی۵ وجود دارد، از همین الان به خواهرم که دانشجوی لیسانس است تاکید می کنم یک زمانی برای یادگیری زبان در نظر بگیرد وگرنه دیر یا زود به بن بست می خورد، متاسفانه خیلی ها این ضرورت را درک نمی کنند و موقعی متوجه می شوند که شدیدا در کار،تحصیل و …به مشکل برخورده اند. اگر روزانه حتی یک ساعت برای زبان وقت بگذارید به مرور نتیجه فوق العاده آن را می بینید.

feleshfeleshمتن کامل مصاحبه


دیگر وقتش رسیده بود، باید از این مرحله عبور می کردم!
توقف های طولانی کم کم داشت کلافه ام می کرد تا اینکه ……..
می گفتند: واقعا چه انگیزه ای داری! 
وقتی بسته را باز کردم، عصبانیتم فروکش کرد!

 

 

برای رفتن باید تغییرکرد برای بهتر شدن، نو شدن و برای یکجا نماندن باید تغییر کرد. شاید وقت آن رسیده که شما هم تغییری کنید، تصمیمی بگیرید و پای قولی که به خودتان داده اید بایستید، درست مثل سرکار خانم  مریم حبیبی وطن که با روحیه مقاوم خود نشان دادند هرگز حاضر نیستند در یک نقطه بمانند. این همسفر جی۵ ای که دانشجوی دکترای رشته مدیریت  ورزشی هستند می گویند:« پیشینه زبانی من فقط در حد همان چندواحد زبان عمومی دوران کارشناسی بود و در این زمینه به مشکل بزرگی برنخورده بودم تا این که دکترا قبول شدم و یکی از شروط مهم برای دفاع از پایان نامه برای من تبدیل شد به چالشی بزرگ و آن هم داشتن مدرک زبانی معتبری مثل IELTS ‌ بود». جالب است بدانید خانم حبیبی وطن اخیرا موفق به گذراندن سطح Elementary (مقدماتی زبان) و دریافت گواهینامه معتبر از موسسه آموزشی فرهنگی جی۵ شده اند. این تازه آغاز راه است، به خودشان قول داده اند وقتی سطح زبان انگلیسی را به حد قابل قبولی رساندند بی درنگ یادگیری زبان فرانسه را هم  شروع کنند.

تنظیم از: فیروزه جمشیدی

کمی قبل از شروع این سفر؟

برای قبولی در آزمون آیلتس چندین میلیون هزینه کردم اما متاسفانه فریب یکسری وعده های دروغین را خوردم و آخرش هم هیچ نتیجه ای نگرفتم.از طرفی رویای ادامه تحصیل در خارج از کشور با آن سطح زبانی که من داشتم ممکن نمی شد. شغلم مربی گری بود و فرصت چندانی برای مطالعه پیدا نمی کردم.

اولین زمزمه های شروع این سفر؟

با بسته های زبان SG5 از طریق یکی از دوستانم آشنا شدم خودش مصاحبه ها را در یکی از مجلات خوانده بود می گفت تعریفش را هم زیاد شنیده، تصمیم گرفتیم با هم شروع کنیم این شد که سری به فروشگاه جی۵ در خیابان انقلاب زدیم، قرار گذاشتیم اول من بسته ها را تهیه کنم و اگر دیدم واقعا نتیجه می دهند دوستم هم به من ملحق شود.

نقشه راه شما در طول این سفر؟

 چیزی که همان اوایل خیلی نظرم را جلب کرد “نقشه راه جی۵ ” بود که در آن نحوه خواندن اصطلاحات، ضرب المثل ها، داستان ها و … مرحله به مرحله توضیح داده شده بود درست مثل نقشه یک سفر. من هم آن را به دیوار اتاقم چسبانده بودم و هرروز با دیدنش انگیزه بیشتری می گرفتم. هر آدمی نیاز دارد گاهی چیزی او را به جلو هل بدهد، استادی داشتم که همیشه می گفت اول از همه باید ببینی انگیزه ات برای یادگیری زبان چه هست؟ احساس کردم دیگر وقتش رسیده و من باید از این مرحله عبور کنم روزی چندساعت برای مطالعه زبان وقت می گذاشتم و هرچندوقت یکبار به نقشه راه نگاه می کردم تا یادم نرود چه تصمیم مهمی گرفته ام.

لحظات خوشایند؟

از آنجاییکه من نسبتا آدم بازیگوشی هستم همان اول حس کردم تیله اندازی”ابزاری برای جلوی چشم آوردن امتیازات و تشویق خود در مسیر صعود به قله یادگیری” خیلی به دردم می خورد با این ابزار در کتاب ” تیله های من” آشنا شده بودم و خیلی برایم خوشایند بود یک گلدان شیشه ای خیلی قشنگ داشتم و به خودم قول داده بود به ازای هرچند ساعت پای بندی به مطالعه زبان آن را از تیله ها پر کنم و وقتی تعدادشان به ۴۰ تا رسید به خودم جایزه ای بدهم همین موضوع اشتیاقم برای زبان خواندن بیشتر را می کرد.

نگرانی هایی که برطرف شد؟

یک روز از مجموعه جی۵ با من تماس گرفتند و گفتند بعد از اتمام بسته مقدماتی می توانم وارد سایت شوم و یک آزمون پایان دوره را بدهم، این پیگیری ها و حمایت هایی که از طرف کارشناسان مجموعه می شد خیلی برای من جالب بود یادم هست آن اوایل که تازه شروع کرده بودم ساعت ها بر روی listening مکث می کردم و این توقف های طولانی کم کم داشت کلافه ام می کرد تا اینکه کارشناس زبان جی۵ به من گفتند، نباید اینقدر نگران باشم بعد از یکی دوبار گوش دادن می توانم وارد مرحله بعدی شوم چون فرآیند یادگیری زبان تدریجی و پروسه نسبتا زمان بری است.

نگاه اطرافیان؟

اینکه همیشه جی برگ ها همراه من بودند از مترو گرفته تا محل کار و …خیلی برای دوستان و همکاران من جالب بود، جی برگ هایم را می گذاشتم داخل کمراه(کیف همراه جی) و موقعی که دوستان مشغول بگو و بخند بودند خودم را با آنها مشغول می کردم. با تعجب می پرسیدند: مگر این برگه ها چه دارند که همیشه و همه جا همراهت هستند؟ می گفتند: واقعا چه انگیزه ای داری!  جالب اینکه چندوقت بعد خودشان هم ترغیب شدند  این روش را امتحان کنند، یادم هست یکی از آنها آمد و از من کمک خواست، می گفت: به نظر تو واقعا جواب می دهد؟ من هم گفتم: آره، حداقلش تا اینجای راه که آمده ام خیلی خوب جواب داده.

یک روز غافلگیرکننده؟

روزی که مدرکم به در خانه ارسال شده بود من سرکار بودم و بسته برگشت خورده بود، از اداره پست تماس گرفتند و گفتند بسته ای برایتان ارسال شده بیایید و تحویل بگیرید. با همسرم به اداره پست رفتیم و بعد از کلی دوندگی و خستگی… نمی دانم چه مشکلی پیش آمده بود …..خلاصه یکساعت طول کشید تا بالاخره بسته را تحویل گرفتیم،  حالا من اصلا یادم نمی آمد که این بسته دقیقا از کجا آمده فقط می دانستم  قرار است از ایرانسل برای من یک سیم کارت بیاید، با خودم گفتم وای این دیگر چه سیم کارتی است مگر می شود سیم کارت به این بزرگی؟ این واقعا سیم کارته؟ به خانه آمدیم و بسته را باز کردیم، حیرت زده شدم مدرکم بود الحق که چقدر هم خوشگل بود. گفتم: ای بابا دمشان گرم! آنقدر حس خوبی پیدا کردم که عصبانیتم فروکش کرد، مثل یک پاداش به موقع بود، همسرم هم خیلی استقبال کرد گفت باریکلا چه کار قشنگی! واقعا انگیزه گرفتم،راستش در هیچ کدام از موسسات زبان مدرکی با این شکل و شمایل را ندیده بودم.

راه حل بسته های زبان SG5 برای مشکلات یادگیری زبان؟

ما چندین سال در مدرسه زبان می خوانیم اما خیلی هایمان حتی قادر نیستیم چند جمله ساده بگوییم، حالا به بچه ای که تازه به دنیا آمده نگاه کنید، اول آنقدر گوش می دهد و این گوش دادن حتی دوسال طول می کشد تا بلاخره بتواند حرف بزند. تا زمانیکه روی صحبت کردن کار نکنی، حفظ کردن قواعد گرامری به هیچ دردی نمی خورد. بعضی کتاب های زبان هستند که فقط روی یکی از مهارت ها تمرکز دارند اما خیلی جالب است که این بسته ها هر ۴ مهارت زبانی را مرحله به مرحله پوشش می دهند تمام نکات کاربردی که برای داشتن یک  زندگی واقعی در خارج از کشور لازم است را یاد می دهند، یاد می گیرید که چطور قیمت یک کالا و یا آدرس یک مکان را بپرسید و ….. 

شما فایده این بسته ها را بیشتر در چه بخشی احساس کردید؟

راستش من از همان نقطه شروع، داستان های صوتی این خودآموزها را در گوشی ام ریخته بودم و همه جا از اتوبوس و مترو گرفته تا محل کار سعی می کردم listening (مهارت شنیداری) ام را تقویت کنم، واقعا  احساس مفید بودن می کردم.

از دلایل مهم ضعیف بودن مهارت شنیداری؟

 استادی در مقطع ارشد داشتم که همیشه می گفتند: داشتن تلفظ و لهجه صحیح خیلی مهم است. از آن جا به بعد بود که همیشه سعی می کردم تلفظ درست کلمات را چک کنم و بعد معنی آنها را به خاطر بسپارم، خیلی پیش می آید که فیلمی به زبان انگلیسی می بینیم حتی با اینکه خیلی از کلمات آن را بلد هستیم بخش اعظمی از آن را متوجه نمی شویم علتش این است که از همان اول کلمات را  با تلفظ غلط یاد گرفته ایم.

پیامی برای نوسفران عزیز؟

با هدف گذاری درست می شود نداشتن انگیزه و مبتلا شدن به افسردگی را برطرف کرد، حتی خیلی از مشکلات روحی روانی دیگر به سراغ آدم نمی آید.من از همین الان به خواهرم که دانشجوی لیسانس است تاکید می کنم یک زمانی برای یادگیری زبان در نظر بگیرد وگرنه دیر یا زود به بن بست می خورد، متاسفانه خیلی ها این ضرورت را درک نمی کنند و موقعی متوجه می شوند که شدیدا در کار،تحصیل و …به مشکل برخورده اند. اگر روزانه حتی یک ساعت برای زبان وقت بگذارید به مرور نتیجه فوق العاده آن را می بینید، متاسفانه من آن دوران اصلا نمی دانستم روشی به اسم جی۵ وجود دارد، یادم هست همسرم کلی کتاب زبان به خانه می آورد و شروع می کرد به مطالعه. شاید اگر آن موقع با این روش آشنا می شدم خیلی موفق تر از الان بودم، موقعیت های کاری و تحصیلی بهتری برایم پیش می آمدند حداقل الان در این چالش نبودم که برای دفاع از پایان نامه ام مجبور باشم سریع مدرک آیلتس ام را بگیرم، امروز دیگر اینقدر در فشار و استرس قرار نمی گرفتم.

(7 votes, average: 443 out of 5)
Loading...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.