اسماعیل حسینی

آقای دکتر اسماعیل حسینی، رتبه ۱۶۲ کنکور دکترای حقوق کیفری و جرم شناسی دانشگاه شیراز

اولش تمام اینها را فقط در حد شعار می دیدم اما …
می گفت: من با اینهمه تلاش موفق نشدم، پس تو چطور توانستی؟

از نگاه این همسفر جی۵ ای قانون زندگی قانون باورها و روشن بودن هدف، نقطه شروع همه موفقیت هاست. آقای دکتر اسماعیل حسینی اخیرا با کسب رتبه ۱۶۲ کنکور دکترا در رشته حقوق کیفری و جرم شناسی توانسته اند به یکی از مهمترین اهداف زندگی شان جامه عمل بپوشانند. ایشان دستیابی به این مهم را در شرایطی که در شغلی غیر مرتبط با رشته حقوق مشغول به کار بوده اند،از بهترین فواید جی۵ می دانند.

نقش تاثیرگذار هدف در رسیدن به موفقیت ؟

آدم بی هدف مثل کسی می ماند که در اتاقی تاریک به دنبال چیزی می گردد و یا به خرید می رود اما نمی داند که واقعا چه می خواهد و آخر سر هم دست خالی برمی گردد.

چرا رشته حقوق؟

عدالت خواهی همیشه یکی از بزرگترین آرمان های من در زندگی بوده، به دنبال آن بود که جذب رشته حقوق شدم.

فراز و نشیب های رشته حقوق؟

گستردگی مطالب حقوقی مخصوصا در دروسی مثل حقوق مدنی و یا حقوق جزا امکان اشراف کامل به مطالب را به راحتی ممکن نمی کند.

مشکلات یادگیری که اکثر ما تجربه کرده ایم ؟

مشکل خیلی از ما این است که همیشه به ما گفته اند: بخوان. اما اینکه چطور بخوانیم را هیچ کس به ما یاد نداده. من همیشه با مشکل فراموشی دست به گریبان بودم، در آزمون های مختلف، بارها پیش می آمد نمی توانستم مطالبی را که ساعت ها وقت صرف یادگیری شان کرده بودم به یاد بیاورم، در نهایت همین انگیزه ای شد به دنبال راهی باشم تا با فراموشی مبارزه کنم.

نقطه شروع سفر شما؟

در یکی از مجلات تبلیغ جی۵ را دیدم. گفته شده بود: یادگیری تان را متحول می کنیم و …. اولش تمام اینها را فقط در حد شعار می دیدم اما بیشتر که مصاحبه ها را خواندم دیدم نه! مثل اینکه واقعیت دارد!اولین نتیجه اش را در آزمون ارشد دیدم، دروسی از جمله آیین دادرسی کیفری  با ۷۳% از بالاترین درصدهایم بودند.

اولین تجربه لذت بخش در طول این سفر؟

شاید باورتان نشود با اینکه فقط در حد یکی دوماه برای کنکور ارشد وقت گذاشتم، سرجلسه هروقت به دروسی که با جی۵ خوانده بودم می رسیدم هیچ فشاری حس نمی کردم. من در همان انتخاب اولم که دانشگاه علوم و تحقیقات خوزستان بود پذیرفته شدم، همان چیزیکه هدفم بود محقق شد. اگر بخواهم یک جمله در وصف این جعبه معجزه آسای ۵ خانه ای بگویم این است که من با کمک این روش یادگرفتم ذهنم را مدیریت کنم.

یک روز هیجان انگیز؟

روز اعلام نتایج کنکور ارشد، یادم هست برای بردن یکسری وسایل به پشت بام منزلمان رفته بودم و وقتیکه برگشتم همسرم با خوشحالی خبر داد که یکی از دوستانم تماس گرفته و قبولی ام را تبریک گفته، اصلا برایم باورکردنی نبود خیلی هیجان زده شده بودم، این اولین باری بود که من آزمون ارشد داده بودم و جالب اینکه دوستم نزدیک به ۱۰ سال تلاش می کرد تا در کنکور پذیرفته شود اما نمی توانست، خیلی برایش تعجب آور بود و می گفت: من که سالهاست در این حوزه فعالیت می کنم و مرتب هم برای کنکور درس می خوانم اما قبول نمی شوم پس تو چطور قبول شدی؟ تازه، شغل تو که مرتبط با حقوق نیست.

تقویت خودباوری با این روش؟

وقتی با این روش، اتوماتیک وار مطالبی را که یاد گرفته ای به خاطر می آوری اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنی و این افکار منفی که من بلد نیستم، یاد نمی گیرم، دیگران از من بهترند و …. راهی به ذهن پیدا نمی کند.

ورود به مسیر دکترا؟

تجربه موفقی که من در آزمون ارشد داشتم باعث شد خودم را باور کنم و مسیر قبولی در کنکور دکترا را قدم به قدم با لذت بردن از تمام لحظه هایم طی کنم. جالب اینکه درس آیین دادرسی کیفری که در کنکور ارشد برای آن از جی۵ استفاده کرده بودم و نتیجه گرفته بودم باز هم در کنکور دکترا با ۷۸% از جمله بالاترین درصدهایم بود.

بهترین اتفاق این سفر؟

هیچ وقت یادم نمی رود از روزها قبل، لحظه به لحظه اخبار اعلام نتایج را دنبال می کردم برای من لحظات خاصی بود با قبولی در کنکور دکترا خوشحالی وصف نشدنی را تجربه کردم که شاید در زندگی هر آدمی به ندرت اتفاق بیفتد.

مصاحبه دکترا چطور بود؟

همین جی برگ های زبان در مصاحبه دکترا به کمکم آمدند مخصوصا کتاب واژگان ۵۰۴ واژه، یک متن تخصصی را پیش رویم گذاشته بودند که خیلی از لغات آن را بلد بودم و توانستم ۹۰% آن را به خوبی ترجمه کنم.

قدم بعدی شما؟

هدف بعدی ام موفقیت در آزمون وکالت است. قبولی ام را اصلا دور از دسترس نمی بینم، امیدم بعد از خدا به همین جی برگ هاست.

پیامی برای نوسفران عزیز؟

مشکل خیلی از ما این است که تنها برای رفع تکلیف و نمره گرفتن درس می خوانیم،اما بعدها چیزی از آن درس یادمان نمی ماند. زندگی با این روش مطالعاتی لحظه به لحظه اش لذت بخش است، فقط کافی است اراده کنی اگر در این مسیر قرار بگیری، خودت قدم های بعدی را هم برمی داری.

feleshfeleshمتن کامل مصاحبه


اولش تمام اینها را فقط در حد شعار می دیدم اما …
می گفت: من با اینهمه تلاش موفق نشدم، پس تو چطور توانستی؟

گفت و گو با آقای دکتر اسماعیل حسینی، رتبه  ۱۶۲ کنکور دکترای حقوق کیفری و جرم شناسی دانشگاه شیراز

از نگاه این همسفر جی۵ ای قانون زندگی قانون باورها و روشن بودن هدف، نقطه شروع همه موفقیت هاست. آقای دکتر اسماعیل حسینی از اهالی خونگرم سرزمین خوزستان هستند که اخیرا با کسب رتبه ۱۶۲ کنکور دکترا در رشته حقوق کیفری و جرم شناسی توانسته اند به یکی از مهمترین اهداف زندگی شان جامه عمل بپوشانند. جالب است بدانید که ایشان بیش از یک دهه با جی۵ زندگی کرده اند، در لا به لای کلامشان همواره از این روش به عنوان معجزه ای بزرگ یاد می کنند و دستیابی به این مهم را در شرایطی که در شغلی غیر مرتبط با رشته حقوق مشغول به کار بوده اند،از بهترین فواید این روش می دانند. تقدیم به شما خوبان:

نقش تاثیرگذار هدف در رسیدن به موفقیت ؟

من مدتی از زندگی ام تا دوران نوجوانی را در روستا گذرانده ام و بنا به شرایطی که آن دوران داشتم هدفهایم هم محدود بودند اما بعد از آن هدفمند زندگی کردن به روالی طبیعی در زندگی ام تبدیل شد، باور دارم انسان بی هدف هیچ گاه نمی تواند زندگی موفقی داشته باشد،آدم بی هدف مثل کسی می ماند که در اتاقی تاریک به دنبال چیزی می گردد و یا به خرید می رود اما نمی داند که واقعا چه می خواهد و آخر سر هم دست خالی برمی گردد.

چرا رشته حقوق؟

عدالت خواهی همیشه یکی از بزرگترین آرمان های من در زندگی بوده، به دنبال آن بود که جذب رشته حقوق شدم. جدا از انگیزه های شخصی، این رشته از لحاظ درآمد و پرستیژ اجتماعی هم در جایگاه بالایی قرار دارد. بیشترین علاقه من به حقوق کیفری و جرم شناسی این است که اساسا جرم، دلایل به وجود آمدن آن و ….. در این گرایش از حقوق به صورتی کاملا تخصصی ریشه یابی می شود.

فراز و نشیب های رشته حقوق؟

گستردگی مطالب حقوقی مخصوصا در دروسی مثل حقوق مدنی و یا حقوق جزا امکان اشراف کامل به مطالب را به راحتی ممکن نمی کند. مثلا در دوره کارشناسی ما حداقل ۹ مبحث از حقوق مدنی داریم که هرکدامشان پیش نیاز دیگری هستند.

مشکلات یادگیری که اکثر ما تجربه کرده ایم ؟

مشکل خیلی از ما این است که همیشه به ما گفته اند: بخوان. اما اینکه چطور بخوانیم را هیچ کس به ما یاد نداده. من همیشه با مشکل فراموشی دست به گریبان بودم در تمام مقاطع تحصیلی هروقت درسی را می خواندم شاید همان لحظه حس می کردم خیلی عالی مطلب را فهمیده ام اما چندماه  بعد از پاس کردن آن درس، تنها نامی از آن در یادم باقی می ماند. در آزمون های مختلف، بارها پیش می آمد نمی توانستم مطالبی را که ساعت ها وقت صرف یادگیری شان کرده بودم به یاد بیاورم، در نهایت همین انگیزه ای شد به دنبال راهی باشم تا با فراموشی مبارزه کنم.

نقطه شروع سفر شما؟

بعد از اتمام دوره کارشناسی چندین بار در آزمون های حقوقی شرکت کردم اما موفق نشدم، تا اینکه در یکی از مجلات تبلیغ جی۵ را دیدم. گفته شده بود: یادگیری تان را متحول می کنیم و …. اولش تمام اینها را فقط در حد شعار می دیدم اما کم کم که پیگیری کردم و بیشتر مصاحبه ها را خواندم دیدم نه! مثل اینکه واقعیت دارد! خیلی برایم جالب بود، اولین نتیجه اش را در آزمون ارشد دیدم،جالب اینکه اولش هم خیلی اصولی کار نمی کردم و حتی گاهی به اشتباه کار با جعبه را از خانه پنجم شروع می کردم با اینحال باز هم نتیجه داد،دروسی از جمله آیین دادرسی کیفری  با ۷۳% از بالاترین درصدهایم بودند.

دشمن اعتماد به نفس دانش آموزان ما؟

خیلی از ما قبل از شروع کار با هر ابزاری، ابتدا سعی می کنیم نحوه کار با آن را یابد بگیریم اما متاسفانه به مقوله یادگیری که می رسیم بی توجه می شویم. ضروری ترین موضوعی که کمتر توجهی به آن می شود کارکرد مغز و حافظه است. غافل از اینکه ذهن هم قانون و قواعد مخصوص به خود را دارد، از ورود مطالب به حافظه گرفته تا تثبیت و یادآوری آنها در مقاطع مختلف زمانی و ….همه اصول خاص خود را دارند. اگر این اصول را نادیده بگیریم عزت نفسمان پایین می آید  فکر می کنیم کند ذهنیم، نمی توانیم و ….

اولین تجربه لذت بخش در طول این سفر؟

شاید باورتان نشود با اینکه فقط در حد یکی دوماه برای کنکور ارشد وقت گذاشتم، سرجلسه هروقت به دروسی که با جی۵ خوانده بودم می رسیدم هیچ فشاری حس نمی کردم. من در همان انتخاب اولم که دانشگاه علوم و تحقیقات خوزستان بود پذیرفته شدم، همان چیزیکه هدفم بود محقق شد. اگر بخواهم یک جمله در وصف این جعبه معجزه آسای ۵ خانه ای بگویم این است که من با کمک این روش یادگرفتم ذهنم را مدیریت کنم. الان احساس می کنم همه مطالبی که خوانده ام جلوی چشمانم است.

نکته جالب دیگری که من طی این چندسال متوجه شدم این است با وجود مشابهت های زیادی که در دروس حقوقی وجود دارد،درصد زیادی از جی برگ هایی که از خانه پنجم جعبه خارج می شوند برای همیشه به خاطر سپرده می شوند، بنابراین هیچ نقطه ابهامی باقی نمی ماند و  جعبه جی۵ از این جهت در آزمون های  تستی نقش موثری دارد.

یک روز هیجان انگیز؟

روز اعلام نتایج کنکور ارشد، یادم هست برای بردن یکسری وسایل به پشت بام منزلمان رفته بودم و وقتیکه برگشتم همسرم با خوشحالی خبر داد که یکی از دوستانم تماس گرفته و قبولی ام را تبریک گفته، اصلا برایم باورکردنی نبود خیلی هیجان زده شده بودم، این اولین باری بود که من آزمون ارشد داده بودم و جالب اینکه دوستم نزدیک به ۱۰ سال تلاش می کرد تا در کنکور پذیرفته شود اما نمی توانست، خیلی برایش تعجب آور بود و می گفت: من که سالهاست در این حوزه فعالیت می کنم و مرتب هم برای کنکور درس می خوانم اما قبول نمی شوم پس تو چطور قبول شدی؟ تازه، شغل تو که مرتبط با حقوق نیست.

لحظه به لحظه زندگی با جی۵؟

از آن زمانیکه معجزه جی۵ را در کنکور ارشد دیدم، جی۵ تبدیل شد به بهترین روش مطالعاتی من. جی برگ خوانی تبدیل شد به جزئی از عادات زندگی من . کمتر کسی از دوستان و آشنایان بود که من را بدون جی برگ هایم ببیند، الان هم همینطور است، هرجا که هستم در ماشین، هواپیما ، حتی موقع غذا خوردن جی برگ ها همیشه همراهم هستند.

تقویت خودباوری با این روش؟

هرآنچه با قلم به رشته تحریر درآید برای همیشه ماندگار می شود. من تا به حال حدود ۵ هزار جی برگ نوشته ام ،وقتی با این روش، اتوماتیک وار مطالبی را که یاد گرفته ای به خاطر می آوری اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنی، آدم خودش را باور می کند و این افکار منفی که من بلد نیستم، یاد نمی گیرم، دیگران از من بهترند و …. راهی به ذهن پیدا نمی کند.

ورود به مسیر دکترا؟

سرمایه انسان تجربه اش است، وقتی تجربه برایت باور شود در تمام زمینه ها می توانی به آن اعتماد کنی، تجربه موفقی که من در آزمون ارشد داشتم باعث شد خودم را باور کنم و مسیر قبولی در کنکور دکترا را قدم به قدم با لذت بردن از تمام لحظه هایم طی کنم. جالب اینکه درس آیین دادرسی کیفری که در کنکور ارشد برای آن از جی۵ استفاده کرده بودم و نتیجه گرفته بودم باز هم در کنکور دکترا با ۷۸% از جمله بالاترین درصدهایم بود.

بهترین اتفاق این سفر؟

هیچ وقت یادم نمی رود از روزها قبل، لحظه به لحظه اخبار اعلام نتایج را دنبال می کردم برای من لحظات خاصی بود با قبولی در کنکور دکترا خوشحالی وصف نشدنی را تجربه کردم که شاید در زندگی هر آدمی به ندرت اتفاق بیفتد.

مصاحبه دکترا چطور بود؟

از زمانیکه با جی۵ آشنا شدم حتی  برای درس زبان انگلیسی هم شروع به استفاده از این روش کردم، هرچیزی را که یاد می گرفتم سریع جی برگ نویسی می کردم مخصوصا کتاب واژگان ۵۰۴ واژه، همین جی برگ ها در مصاحبه دکترا به کمکم آمدند  یک متن تخصصی را پیش رویم گذاشته بودند که خیلی از لغات آن را بلد بودم و توانستم ۹۰% آن را به خوبی ترجمه کنم. الان سرکلاس درس هم هروقت استاد مطلبی را تدریس می کند، سریع همانجا جی برگ نویسی می کنم.

قدم بعدی شما؟

هدف بعدی ام موفقیت در آزمون وکالت است. قبولی ام را اصلا دور از دسترس نمی بینم، امیدم بعد از خدا به همین جی برگ هاست.

پیامی برای نوسفران عزیز؟

من هروقت در طول مسیرهای رفت و آمدم با دانش آموز و یا دانشجویی هم مسیر می شوم از تجربه شخصی ام برایش می گویم. این جمله محور زندگی من است : برای به دست آوردن هر چیزی باید بهای آن را داد و پیوسته در تلاش بود، البته نمی خواهم آن را خیلی دشوار جلوه بدهم، رسیدن به هر هدفی با این جی برگ ها قابل تحقق است، در هر شرایطی می توانی چندین جی برگ در کیف همراهت بگذاری و با خودت به هرجا که می خواهی ببری و مرورشان کنی.

زندگی با این روش مطالعاتی لحظه به لحظه اش لذت بخش است، فقط کافی است اراده کنی اگر در این مسیر قرار بگیری، خودت قدم های بعدی را هم برمی داری. مشکل خیلی از ما این است که تنها برای رفع تکلیف و نمره گرفتن درس می خوانیم،اما بعدها چیزی از آن درس یادمان نمی ماند. به نظر من، درصد بالایی از افراد موفق جامعه همان هایی هستند که یادگیری شان عمیق بوده است.

کلام پایانی؟

خیلی از ما قدر داشته هایمان را نمی دانیم، به عقیده من این روش کمک می کند ما داشته های علمی مان را بیشتر قدر بدانیم. تجربه من همان دانش من است، دانش من در حافظه و ذهن من است، با این روش همیشه می توانم تجربه ام که بزرگترین سرمایه  زندگی ام  است را در کنترل داشته باشم، خودم را باور کنم و به راهم در این مسیر ادامه بدهم.

(6 votes, average: 433 out of 5)
Loading...

Comments 2

 1. سلام
  بنده قصد دارم در کنکور دکترای مدیریت شرکت کنم.جی برگهای آماده در این زمینه دارید؟ تئوریهای مدیریت،آمار و…. برای کنکور دکترا مفید هستند؟
  باتشکر

  1. سلام دوست عزیز وقتتون بخیر
   دروس آماده ای که برای گرایش مدیریت داریم برای آزمون ارشد طراحی شده است. ممکن است با توجه به حد تسلطی که نیاز دارید و دانشگاهی که می خواهید قبول شوید متفاوت باشد. لیست منابع هر درس را برای شما ثبت می کنم که بررسی کنید و اگر مناسب بود می توانید از بخش ارشد مدیریت محصولات را تهیه کنید.
   تئوریهای مدیریت: اصول و مبانی سازمان مدیریت تالیف دکتر رضائیان – تست های ۱۰ ساله ی گذشته -مدیریت عمومی دکتر الوانی
   اقتصاد خرد : اقتصاد خرد محسن نظری (پوران پژوهش)- اقتصاد خرد دکتر محسن نظری (مدیریت)
   اقتصاد کلان: اقتصاد کلان تیموررحمانی ج اول و دوم- تئوریهای مدیریت اقتصاد کلان روز بهانی- تئوریهای مدیریت اقتصاد کلان محسن تکاوری
   آمار مدیریت: آمار کاربردی ۱، دکتر علی اکبر عالم تبریز- استاد هژبر، انتشارات پوران پژوهش- آمار کاربردی۲، استاد هژبر، انتشارات پوران پژوهش، بانک تست ارشد، آمار کاربردی، تالیف استاد انصاری ، انتشارات پوران پژوهش- آمار کاربردی دکتر ناصحی فر، انتشارات ترمه – آمار و کاربرد آن در مدیریت دکتر عادل آذر – مومنی (۲ جلد) آمار و کاربرد آن ، هادی رنجبران
   ریاضی ارشد انسانی: ریاضیات و کاربرد آن در اقتصاد نوشته ی هادی رنجبران-ریاضیات و کاربرد آن در مدیریت نوشته ی هادی رنجبران
   زبان تخصصی مدیریت: زبان عمومی آرمان اشراقی – زبان تخصصی مدیریت آرمان اشراقی
   موفق باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.