احسان شاخصی

احسان شاخصی موفق در کسب مدرک پایان دوره ی SG5

حس اعتماد به نفس و خودباوری بار دیگر در من زنده شد!

احسان شاخصی، زبان آموز موفق جی۵ ای با ما از تجربه جالبش می گوید: در یکی از نمایشگاه های برج میلاد مشغول بازدید بودم که به غرفه ای از کشور کره جنوبی رسیدم، محصول جالبی را به نمایش گذاشته بودند و جمعیتی هم نزدیک غرفه برایشان جای سوال بود که دستگاه چطور کار می کند. به محض اینکه آنجا رسیدم ناخودآگاه شروع کردم به انگلیسی صحبت کردن طوریکه انگار داشتم به زبان مادری صحبت می کردم اجازه گرفتم که آیا می توانم به دستگاه دست بزنم،نحوه کارش را هم پرسیدم. وقتی صحبتمان تمام شد و خواستم از آنجا بروم همه جمعیت رو به من کردند و گفتند خدا خیرت بدهد،خوب شد تو آمدی، ما ده دقیقه اینجا ایستاده بودیم و نمی توانستیم ارتباط برقرار کنیم.

تجربیات قبل و بعد از این سفر؟
من مدتی کلاس زبان رفتم نزدیک به یکسال هم ادامه دادم اما الان که به گذشته نگاه می کنم یک جورهایی حس می کنم تمام آن کلاس رفتن ها بی فایده بوده، هم هزینه زیادی می دادم و هم وقت زیادی برای رفت و آمد به کلاس صرف می کردم. خوبی خودآموزهای SG5 این بود که هیچ وقت یادگیری زبان را به حاشیه نبرد برعکس از وقتی کار با این بسته ها را شروع کردم زبان خواندن تبدیل شد به اولویت اول زندگی من.یک جورهایی مثل بازی کردن می ماند تا درس خواندن.

تفاوت این سفر با سفرهای دیگر؟
با SG5 حس اعتماد به نفس و خودباوری در من زنده شد، سعی می کردم در تمام نمایشگاه های بین المللی حضور داشته باشم و با افرادی که از کشورهای مختلف به ایران می آمدند و همگی به زبان انگلیسی مسلط بودند به این زبان صحبت کنم. الان نسبت به چندماه گذشته که تازه می خواستم شروع کنم حس می کنم هم از لحاظ شنیداری و هم از لحاظ مکالمه زبانم خیلی بهتر شده. خیلی از نوع آموزش خوشم می آید، به نظر من بین تمام موسسات آموزشی که دیده ام جی۵ تک است یکی از بهترین هاست.

یک سرمایه گذاری بلندمدت؟
مسیری که من در آن قدم گذاشته ام یک جورهایی مثل این می ماند که قلکی به من داده باشند و با یادگیری هرجی برگ زبان، حس می کنم روز به روز این قلک پرتر می شود یا بهتر بگویم معلومات زبان انگلیسی ام بالاتر می رود. می دانم اگر روزی بخواهم سفری به خارج از کشور داشته باشم یا حتی در سایت های انگلیسی زبان مطلبی را سرچ کنم می توانم از این معلومات استفاده کنم به خاطر قولی که به خودم داده ام هیچ وقت زبان را رها نمی کنم.

تایم دکتر حسابی و رفع خستگی های راه؟
هروقت کمی احساس خستگی می کردم سریع به سراغ تایم دکتر حسابی «اختصاص دادن مکان و زمان خاصی به یادگیری روزانه زبان» می رفتم. یک نوع تعهد و پای بندی شدید نسبت به خود موسسه جی۵ داشتم چون کارشناسان جی۵ به من گفته بودند اگر طبق اصول پیش نروم و نتوانم با آنها همراه شوم پولی را که پرداخت کرده بودم به من بازمی گردانند، به خاطر تمام پیگیری ها، به خاطر پذیرفتن من به عنوان عضوی از خانواده بزرگ جی۵، و تلاشی که برای فراهم آوردن رضایت ما جی۵ ای ها می کردند با خودم می گفتم من هیچ وقت نباید عقب بکشم، همینطور هم شد.

روز دریافت مدرک؟
روزی که مدرک از موسسه جی۵ برایم ارسال شد خودم در خانه بودم و شخصا بسته را تحویل گرفتم. موقع باز کردنش خیلی هیجان زده بودم، مدرک زبان جی۵ ظاهر فوق العاده زیبایی دارد. جا دارد از آقای مالکی نژاد هم تشکر کنم ایشان با نوشته ای در پشت مدرک برای من آرزوی موفقیت کرده بودند، نمی توانم توصیف کنم چقدر برایم ارزشمند بود چون این مدرک را از یکی از بهترین موسسات آموزشی کشور دریافت کرده بودم. هربار که به آن نگاه میکنم حس خودباوری در من زنده می شود این حس که من توانسته ام به آن چیزی که می خواستم دست پیدا کنم.

پیامی برای نوسفران عزیز؟
صحبتم با آن دسته از دوستانی است که یادگیری زبان را یکی از نیازهای اصلی شان می دانند و به دنبال راهی برای پاسخ به این نیاز می گردند، در کنار هر منبع آموزشی زبان که استفاده می کنید حتما یک سر هم به سایت جی۵ بزنید، باور کنید پشیمان نخواهید شد!

feleshfeleshمتن کامل مصاحبه


احسان شاخصی، زبان آموز موفق جی۵ ای

تنهایی نمی توانستم ادامه دهم، دنبال یک همراه می گشتم!
حس اعتماد به نفس و خودباوری بار دیگر در من زنده شد!
هروقت حس خستگی می کردم به سراغش می رفتم!
قول داده بودم هیچ وقت عقب نکشم!

شاید خیلی های دیگر این کار را انجام ندهند اما او دارد بهترین لحظات عمرش را برای یادگیری زبان می گذارد، جوانی اش را. احسان شاخصی جوانی فوق العاده سرزنده و اهل عمل است که اخیرا با گذراندن سطحElementary )مقدماتی زبان) موفق به دریافت گواهینامه معتبر از موسسه آموزشی فرهنگی جی۵ شده است. او کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی دارد و همواره برای مطلع شدن از آخرین دستاوردها و اختراعات علمی سری به نمایشگاه های بین المللی می زند. با ما از تجربه جالبش می گوید: در یکی از نمایشگاه های برج میلاد مشغول بازدید بودم که به غرفه ای از کشور کره جنوبی رسیدم، محصول جالبی را به نمایش گذاشته بودند و جمعیتی هم نزدیک غرفه برایشان جای سوال بود که دستگاه چطور کار می کند. به محض اینکه آنجا رسیدم ناخودآگاه شروع کردم به انگلیسی صحبت کردن طوریکه انگار داشتم به زبان مادری صحبت می کردم اجازه گرفتم که آیا می توانم به دستگاه دست بزنم،نحوه کارش را هم پرسیدم. وقتی صحبتمان تمام شد و خواستم از آنجا بروم همه جمعیت رو به من کردند و گفتند خدا خیرت بدهد،خوب شد تو آمدی، ما ده دقیقه اینجا ایستاده بودیم و نمی توانستیم ارتباط برقرار کنیم.

تنظیم از: فیروزه جمشیدی

چه شد که برای یادگیری زبان تصمیمی جدی گرفتید؟
من دوستان زبانی زیادی داشتم که هروقت کنارشان قرار می گرفتم و می دیدم نمی توانم مثل آنها باشم یک جورهایی حس رقابت در وجودم موج می زد، من هم دوست داشتم سفرهای خارجی بروم و با آدم های جدید آشنا شوم، از فرهنگ سرزمینم برایشان بگویم و ارتباط برقرار کنم. الان در عصری زندگی می کنیم که عدم تسلط به زبان درست مثل بلد نبودن کار با کامپیوتر در جامعه بی سوادی و عقب افتادگی تلقی می شود. زبان، حس مشترک بین انسانهای مختلف است وقتی صحبت از دهکده جهانی به میان می آید به این معنی است که دنیای عصر حاضر با پیشرفت علم و تکنولوژی روز به روز کوچک و کوچکتر می شود، مسافت ها هم کمتر شده اند با یک پرواز یک ساعته می توانی از یک کشور به کشور دیگر سفر کنی. خواه ناخواه این جریان ما را هم دستخوش تغییر می کند و این حس نیاز را در ما به وجود می آورد که باید به یک زبان بین المللی مسلط شویم. زمانیکه این حس نیاز را نداشته باشی نمی توانی به آن پاسخ دهی، نمی توانی شرایطی را برای پیشرفت خودت مهیا کنی. من خودم جزء کسانی بودم که دوره دانشگاه دایره لغات زبانم حتی از سطح عمومی هم فراتر می رفت اما هرچقدر هم کلمه کنار هم بگذاری تا زمانیکه ساختار جمله سازی را ندانی و تمرین و ممارست نداشته باشی قطعا نمی توانی به درستی ارتباط برقرار کنی.

تجربیات قبل و بعد از این سفر؟
من مدتی کلاس زبان رفتم نزدیک به یکسال هم ادامه دادم اما گاهی برنامه هایی پیش می آمد که کلاس زبان رفتن را در اولویت آخر قرار می داد الان که به گذشته نگاه می کنم یک جورهایی حس می کنم تمام آن کلاس رفتن ها بی فایده بوده، هم هزینه زیادی می دادم و هم وقت زیادی برای رفت و آمد به کلاس صرف می کردم. به نظرم اگر بتوانی در خانه به صورت self-study و خود آموز زبان را یاد بگیری خیلی بهتر است، خوبی خودآموزهای SG5 این بود که هیچ وقت یادگیری زبان را به حاشیه نبرد برعکس از وقتی کار با این بسته ها را شروع کردم زبان خواندن تبدیل شد به اولویت اول زندگی من، خدا را شکر که تا الان توانسته ام جلو بیایم، انشالله تا آخرش هم ادامه می دهم.

اولین قدم در این مسیر؟
می خواستم زبان را ادامه بدهم اما دنبال یک همراه می گشتم چون تنهایی برایم خسته کننده بود. یک روز در محل کارم وقتی این مطلب را با یکی از دوستان در میان گذاشتم جی۵ را به من معرفی کرد و گفت برای یادگیری خیلی روش خوبیه! خودم هم قبلا چندبار در برنامه به خانه برمی گردیم صحبت های آقای مالکی نژاد را شنیده بودم اما راستش فکر می کردم جی۵ هم مثل بعضی از موسسات فقط به دنبال فروش محصولش است، دوستم پیشنهاد کرد سری به سایت جی۵ بزنم و اطلاعات بیشتری کسب کنم. وقتی مصاحبه ها را خواندم دیدم تمام کسانی که این روش را تجربه کرده اند از آن تعریف می کنند پس غیر ممکن است فقط تبلیغ باشد با خودم گفتم در قبال تمام هزینه هایی که برای وسایل کمک آموزشی زبان کرده ام این مبلغ واقعا چیزی نیست، از همان بسته مقدماتی هم زبان را سفارش دادم هیچ وقت نگفتم که سطح زبان من بالاتر است و ….. از وقتی شروع کردم تا همین الان که مشغول کار هستم خیلی برایم دلنشین بوده، یعنی من فقط دنبال فرصت می گردم تا از کوچکترین وقتم برای زبان خواندن استفاده کنم، یک جورهایی مثل بازی کردن می ماند تا درس خواندن.

تفاوت این سفر با سفرهای دیگر؟
با SG5 حس اعتماد به نفس و خودباوری در من زنده شد، سعی می کردم در تمام نمایشگاه های بین المللی حضور داشته باشم و با افرادی که از کشورهای مختلف به ایران می آمدند و همگی به زبان انگلیسی مسلط بودند به این زبان صحبت کنم. خودم را در شرایط محیطی واقعی قرار می دادم درست مثل اینکه به خارج از کشور رفته باشم با این تفاوت که هزینه ای پرداخت نمی کردم. شاید اولش کمی از صحبت کردن می ترسیدم اما بعدش وقتی حرفهای طرف مقابلم که انگلیسی زبان بود یا زبان دومش انگلیسی بود را متوجه می شدم می دیدم خیلی ساده صحبت می کند و چیز سختی ندارد. الان نسبت به چندماه گذشته که تازه می خواستم شروع کنم حس می کنم هم از لحاظ شنیداری و هم از لحاظ مکالمه زبانم خیلی بهتر شده.حتی جی برگ ها را به محل کارم هم می برم خیلی از نحوه آموزش دادنش خوشم می آید، به نظر من بین تمام موسسات آموزشی که دیده ام جی۵ تک است یکی از بهترین هاست.

یک سرمایه گذاری بلندمدت؟
مسیری که من در آن قدم گذاشته ام یک جورهایی مثل این می ماند که قلکی به من داده باشند و با یادگیری هرجی برگ زبان، حس می کنم روز به روز این قلک پرتر می شود یا بهتر بگویم معلومات زبان انگلیسی ام بالاتر می رود. می دانم اگر روزی بخواهم سفری به خارج از کشور داشته باشم یا حتی در سایت های انگلیسی زبان مطلبی را سرچ کنم می توانم از این معلومات استفاده کنم به خاطر قولی که به خودم داده ام هیچ وقت زبان را رها نمی کنم.

تایم دکتر حسابی و رفع خستگی های راه؟
هروقت کمی احساس خستگی می کردم سریع به سراغ تایم دکتر حسابی «اختصاص دادن مکان و زمان خاصی به یادگیری روزانه زبان» می رفتم. از همان روزی که بسته به دستم رسید به خودم قول دادم اینبار زبان را تا آخرش ادامه بدهم، حتی یک نوع تعهد و پای بندی شدید نسبت به خود موسسه جی۵ داشتم چون کارشناسان جی۵ به من گفته بودند اگر طبق اصول پیش نروم و نتوانم با آنها همراه شوم پولی را که پرداخت کرده بودم به من بازمی گردانند، به خاطر تمام پیگیری هایی که از طرف آنها انجام می شد به خاطر پذیرفتن من به عنوان عضوی از خانواده بزرگ جی۵، و به خاطر تمام تلاشی که برای فراهم آوردن رضایت ما جی۵ ای ها می کردند انگیزه ای در من ایجاد شده بود که با خودم می گفتم من هیچ وقت نباید عقب بکشم، همینطور هم شد.

از روز آزمون تا دریافت مدرک؟
آزمون پایان دوره ای که در سایت جی۵ به صورت آنلاین برگزار می شد فرصت خوبی بود تا سطح معلوماتم را محک بزنم،احساس می کردم آمادگی لازم را دارم و تلاشم بی ثمر نبوده. روزی که مدرک از موسسه جی۵ برایم ارسال شد خودم در خانه بودم و شخصا بسته را تحویل گرفتم. موقع باز کردنش خیلی هیجان زده بودم، مدرک زبان جی۵ ظاهر فوق العاده زیبایی دارد. جا دارد از آقای مالکی نژاد هم تشکر کنم ایشان با نوشته ای در پشت مدرک برای من آرزوی موفقیت کرده بودند، نمی توانم توصیف کنم چقدر برایم ارزشمند بود چون این مدرک را از یکی از بهترین موسسات آموزشی کشور دریافت کرده بودم. الان هم آن را در محل کار روی میزم گذاشته ام تا هرروز ببینمش و لذت ببرم هربار که به آن نگاه میکنم حس خودباوری در من زنده می شود این حس که من توانسته ام به آن چیزی که می خواستم دست پیدا کنم، پس از این به بعد هم می توانم.

و اما خوشحالی اطرافیان ؟
مادر و پدرم خیلی خوشحال شدند، پدر من همیشه آرزو داشت من زبان را یاد بگیرم می گفت حتی اگر شده تمام کارهایت را رها کنی بنشین و برای زبان وقت بگذار، روزی که مدرکم و نوشته های انگلیسی روی آن را دید یقین حاصل کرد که تلاش من در این راه مثمر ثمر بوده.

پیامی برای نوسفران عزیز؟
صحبتم با آن دسته از دوستانی است که یادگیری زبان را یکی از نیازهای اصلی شان می دانند و به دنبال راهی برای پاسخ به این نیاز می گردند، در کنار هر منبع آموزشی زبان که استفاده می کنید حتما یک سر هم به سایت جی۵ بزنید، باور کنید پشیمان نخواهید شد! من با خیلی از موسسات آشنایی داشتم متاسفانه بعضی از آنها فقط محصول خود را عرضه می کردند و بعد از خریداری همه چیز همانجا تمام می شد ولی با اینهمه پیگیری و ممارستی که جی۵ دارد می توانم بگویم یکی از خاص ترین موسسات آموزشی در کشور است، اصلا فکرش را هم نمی کردم چنین موسسه ای وجود داشته باشد که تا این حد به فکر مردم باشد.

(7 votes, average: 486 out of 5)
Loading...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.