بتول بیرانوند

خانم بتول بیرانوند موفق در کسب مدرک پایان دوره ی SG5

روز به روز مطمئن تر می شدم این همان هست که همیشه دنبالش بودم!

سرکار خانم بتول بیرانوند تا همین چند وقت پیش فکرشان مدام مشغول این بود که چرا برنامه ریزی شان برای یادگیری زبان تنها در حد حرف باقی می ماند ، تا اینکه در سایت جی۵ با تست سیب شخصیت و ابعاد مختلف شخصیتی خود آشنا شدند،همینجا بود که پی بردند مشکل از خودشان نیست بلکه از عدم شناخت خود است.می گویند، «الان تمام کارهایم را سروقت انجام می دهم، ذهنم آرام است و روحیه ام در تمام ابعاد زندگی بالا رفته. با اینکه دایره لغاتم آنقدرها هم بد نبود هروقت پای اخبار انگلیسی می نشستم هیچ چیزی از آن متوجه نمی شدم نمی توانستم میان کلمات و جملات ارتباطی پیدا کنم و این برایم خیلی ناراحت کننده بود، اما الان خیلی راحت اخبار شبکه Press TV را دنبال می کنم و تا حدود زیادی از آن را متوجه می شوم. من بسته های SG5 را انتخاب کردم چون هم هزینه اش نسبت به روشهای دیگر کمتر است از طرف دیگر پشتیبانی دلسوز و متخصص مرتب کارهایم را پیگیری می کند، آزمون های زیادی در دپارتمان زبان هست که به کمک آنها می توانم مدام سطح زبانم را بسنجم و بدانم در چه جایگاهی قرار گرفته ام».

پایان تمام افسوس ها…؟!!!
من همیشه دوران کنکور برنامه ریزی می کردم اما بعد که حجم مطالب را می دیدم خسته می شدم و نمی توانستم ادامه بدهم. فکر می کردم افراد موفق استعداد ذاتی خاصی دارند که من ندارم اما حالا که از جی۵ و خودآموزهای زبان SG5 استفاده می کنم می بینم نه اینطور نبوده، من هم استعداد دارم فقط باید آن را پرورش بدهم.

این روش را چطور دیدید؟
خودآموزهای زبان SG5 هر ۴ مهارت زبانی را با هم تقویت می کنند مثلا در بخش reading (خواندن) هم نکات گرامری به خوبی آموزش داده می شود و هم بخش واژگان.

کلی اتفاقات جالب در این سفر؟
مهارت شنیداری (listening) ام الان نسبت به قبل خیلی بهتر شده است مهارت گفتاری ام هم همینطور، در خانه با خودم انگلیسی صحبت می کنم مثلا از خودم ساعت را می پرسم و … طی این مدت خیلی اتفاقات جالبی برایم پیش آمده،
گاهی همسرم موقع حل جدول از من کمک می گیرد مثلا معادل انگلیسی یک لغت را می پرسد و من سریع بدون لحظه ای فکر کردن معنای آن لغت را می گویم.

نمونه ای دیگر؟
من روز به روز دارم مطمئن تر می شوم این روش همانی است که همیشه به دنبالش بودم، طوریکه حتی آن را روی پسرم هم امتحان کرده ام مثلا اگر امروز قرارست یک درس زبان از این خودآموز را بخوانم موقع مرور لغت ها پسرم را هم کنارم می نشانم و با او تکرار می کنم بعضی وقت ها حتی بعد از سه هفته وقتی آن لغت را از پسرم می پرسم می بینم که خیلی خوب در ذهنش تثبیت شده، به همین ترتیب ،حروف الفبای انگلیسی،اسامی میوه ها، نام خیلی از حیوانات و ….را کاملا یادگرفته و برایش جذابیت دارد.

از ابزارهای یادگیری هم استفاده کردید؟
بله اتفاقا خیلی هم زیاد، اگر یک روز تایم دکتر حسابی ” اختصاص مکان و زمان خاصی به یادگیری زبان به طور روزانه “ را رعایت نکنم عذاب وجدان می گیرم احساس می کنم واقعا عقب افتاده ام. حتی از آن برای ورزش و کارهای دیگرم هم استفاده می کنم.نظمی در زندگی ام جاری شده که همراه خودش آرامش هم آورده،قبل از این من همیشه فکرم مشغول بود که چرا فلان کار را سر وقتش انجام نداده ام و ……اما الان دیگر این دغدغه ها را ندارم.

کلام پایانی؟
اگر راه و مسیر را بشناسی و بدانی قرارست با زندگی ات چه کار کنی حتما به هدفت می رسی. گروه جی۵ واقعا بی نظیر است از همه نظر،از مشاوران و کارشناسان گرفته تا تمام محصولاتی که خیلی مبتکرانه طراحی شده اند چون همه جوانب را در نظر می گیرند در هر شرایطی و در همه جا می توانی وقت های مرده ات را زنده کنی و برنامه زبانی ات را به پیش ببری.

feleshfeleshمتن کامل مصاحبه


من می خواستم اما هربار ناخواسته رهایش می کردم!
روز به روز مطمئن تر می شدم این همان هست که همیشه دنبالش بودم!
سرکار خانم بتول بیرانوند موفق به دریافت مدرکElementary (مقدماتی) زبان از موسسه آموزشی فرهنگی جی۵

خوشبختی یعنی شناخت خود، از اینرو که هرگاه خودت را خوب بشناسی و بدانی قرارست با زندگی ات چه کنی دیر یا زود طریق رسیدن به مقصود را نیز در می یابی. سرکار خانم بتول بیرانوند از آن دسته آدم های بلندپروازی هستند که می خواهند سریع به هدفشان برسند. ایشان دیپلم علوم تجربی دارند، تا همین چند وقت پیش  اصلا از خودشان رضایت نداشتند فکرشان مدام مشغول این بود که چرا نتوانستند در دانشگاه قبول شوند، چرا برنامه ریزی شان برای یادگیری زبان تنها در حد حرف باقی می ماند و اجرائی نمی شود، تا اینکه در سایت جی۵ با تست سیب شخصیت و ابعاد مختلف شخصیتی خود آشنا شدند،همینجا بود که پی بردند مشکل از خودشان نیست بلکه از عدم شناخت خود است. هنوز مدتی از سفر ۴ ماهه خانم بیرانوند با بسته های خودآموز زبان SG5 نگذشته که تغییر شگرفی در جزء به جزء زندگی شان حاصل شده است.می گویند، «الان تمام کارهایم را سروقت انجام می دهم، ذهنم آرام است و روحیه ام در تمام ابعاد زندگی بالا رفته. با اینکه دایره لغاتم آنقدرها هم بد نبود هروقت پای اخبار انگلیسی می نشستم هیچ چیزی از آن متوجه نمی شدم نمی توانستم میان کلمات و جملات ارتباطی پیدا کنم و این برایم خیلی ناراحت کننده بود، آن موقع اصلا فکرش را نمی کردم روزی برسد که مهارت شنیداری ام تقویت شود اما یکی از ره آوردهای این سفر همین بود، هرروز بدون ترس از ناموفق بودن اخبار شبکه Press TV را دنبال می کنم و تا حدود زیادی از آن را متوجه می شوم. من بسته های SG5 را انتخاب کردم چون هم هزینه اش نسبت به روشهای دیگر کمتر است از طرف دیگر پشتیبانی دلسوز و متخصص مرتب کارهایم را پیگیری می کند، آزمون های زیادی در دپارتمان زبان هست که به  کمک آنها می توانم مدام سطح زبانم را بسنجم و بدانم در چه جایگاهی قرار گرفته ام».این همسفر جی۵ ای به تازگی موفق به گذراندن سطح  Elementary )مقدماتی( خودآموزهای زبان SG5 و دریافت گواهینامه معتبر از سوی موسسه آموزشی فرهنگی جی۵ شده اند. جالب اینکه پسر سه ساله شان هم یادگیری زبان انگلیسی را شروع کرده و قدم به قدم در این سفر مادر عزیزش را همراهی می کند.

تنظیم از: فیروزه جمشیدی

اصلا چه شد که قدم در این مسیر گذاشتید؟

 اولش فقط به خاطر علاقه ام به زبان بود که قدم در این راه گذاشتم اما الان تصمیم دارم خیلی از کارهای دیگر را هم با این روش انجام بدهم، می شود به بقیه زبان یاد داد، ادامه تحصیل داد و اگر جایی به تخصص در زمینه زبان نیاز باشد مفید بود.

واقعا چرا SG5 ؟

آموزشگاه رفتن فقط صرف هزینه نیست بلکه وقت هم هست خیلی از دوستانم بعد از دو سه ترم زبان را نیمه کاره رها کردند نتیجه اینکه الان خیلی از چیزهایی را که قبلا خوانده بودند یادشان رفته است.من خودم بعد از اتمام دوره دبیرستان چندبار اقدام کردم و برای یادگیری زبان، سراغ کتاب ها و سی دی های مختلف آموزشی رفتم اما چند قدم که پیش می رفتم خسته می شدم و نمی توانستم ادامه دهم، چون زبان فرار بود و روش درس خواندن من نادرست. هرچقدر می خواندم بعد از مدتی از یادم می رفت و همین ناامیدم می کرد  تا اینکه از طریق یک مجله با روش جی۵ آشنا شدم، مصاحبه افراد موفق جی۵ ای خیلی برایم جالب بود خیلی هم در مورد این روش تحقیق کردم، مدام به سایت سر می زدم و اخبار را زود به زود دنبال می کردم وقتی دیدم جی۵ مبنا و اساسی علمی دارد تردید نکردم و بسته اول خودآموز زبان SG5 را تهیه کردم.

یک پیشنهاد عالی و نتیجه عمل به آن؟

چیزی که بیشتر از همه ناراحتم می کرد این بود که من در زندگی ام هم همینطور بودم و اغلب کارهایم را نیمه کاره رها می کردم. پیشنهاد خوبی که مشاورین جی۵ به من کردند این بود که تست سیب شخصیت را انجام بدهم وقتی این تست را انجام دادم واقعا حیرت زده شدم، من در گروه تیپ شخصیتی زرد قرار گرفته بودم که یکی از ویژگی های بارز این تیپ شخصیتی، شروع یک کار با اشتیاق زیاد و بعد از مدتی رها کردن آن بود. کارشناسان جی۵ به من گفتند اگر روش یادگیری ات درست باشد و خودت شاهد آن باشی که داری پیشرفت می کنی دیگر هرگز کاری را نیمه کاره رها نمی کنی، برعکس حتی انگیزه ات برای ادامه کار بیشتر هم می شود. طی این سفر چندماهه با خودآموزهای زبان SG5  حالا خودم را بهتر از قبل می شناسم و از لحاظ روحی انگیزه ام برای یادگیری زبان بیشتر شده است.

پایان تمام افسوس ها…؟!!!

 من همیشه دوران کنکور برنامه ریزی می کردم چندروزی برنامه ام را اجرا می کردم اما بعد که حجم مطالب را می دیدم خسته می شدم و نمی توانستم ادامه بدهم. با خودم فکر می کردم من چطور می خواهم اینهمه مطلب را یاد بگیرم، همین هم باعث شد در کنکور موفق نشوم. فکر می کردم افراد موفق استعداد ذاتی خاصی دارند که من ندارم اما حالا که از جی۵ و خودآموزهای زبان SG5 استفاده می کنم می بینم نه اینطور نبوده، من هم استعداد دارم فقط باید آن را پرورش بدهم باید تصمیم بگیرم و بر اجرای آن متعهد شوم. هرچند هنوز مدت زیادی هم نیست که من یادگیری زبان را با این روش شروع کرده ام اما خواهرم که دارد برای کنکور درس می خواند اغلب به من زنگ می زند و برای درس زبان از من کمک می گیرد. چندوقت پیش قصد داشت در آموزشگاه زبان ثبت نام کند اما از وقتی پیشرفت سریع من را دیده است، دیگر برای ثبت نام نرفته و می خواهد با همین خودآموزها شروع کند.

این روش را چطور دیدید؟

خودآموزهای زبان SG5 هر ۴ مهارت زبانی را با هم تقویت می کنند مثلا در بخش reading (خواندن) هم نکات گرامری به خوبی آموزش داده می شود و هم بخش واژگان.جی برگ ها درست مثل لقمه های یادگیری هستند، مطالب را در ذهن به صورت منظم طبقه بندی می کنند و وقتی کسی از ما سوالی می پرسد سریع اطلاعات آن جی برگ از ذهنمان خارج می شود. همه جا در پارک،مهمانی، موقع آشپزی همه جا می شود با این جی برگ ها در وقت صرفه جویی کرد. من همیشه موقع غذا پختن هرازگاهی نگاهی به چندتا از این جی برگها می اندازم و خیلی جالب است وقتی از آشپزخانه بیرون می آیم، می بینم در همین یک ساعت صدها جی برگ خوانده ام و این فوق العاده است.

کلی اتفاقات جالب در این سفر؟

مهارت شنیداری (listening) ام الان نسبت به قبل خیلی بهتر شده است مهارت گفتاری ام هم همینطور، در خانه با خودم انگلیسی صحبت می کنم مثلا از خودم ساعت را می پرسم و … طی این مدت خیلی اتفاقات جالبی برایم پیش آمده،چندوقت پیش فیلم کوتاهی به زبان انگلیسی به دستم رسید من هم یک روز نشستم و مشغول تماشای آن شدم مادری با دخترش کوچکش به انگلیسی مکالمه می کردند و جالب بود که  اکثر کلمات  و جملات آن فیلم را در خودآموز SG5 خوانده بودم به همین خاطر کاملا متوجه می شدم،پسر سه ساله ام همه اش با کنجکاوی از من می پرسید،مامان این ها چه می گن؟ و من هم  برای پسرم ترجمه اش کردم. گاهی همسرم موقع حل جدول از من کمک می گیرد مثلا معادل انگلیسی یک لغت را می پرسد و من سریع بدون لحظه ای فکر کردن معنای آن لغت را می گویم. من روز به روز دارم مطمئن تر می شوم این روش همانی است که همیشه به دنبالش بودم، طوریکه حتی آن را روی پسرم هم امتحان کرده ام مثلا اگر امروز قرارست یک درس زبان از این خودآموز را بخوانم موقع مرور لغت ها پسرم را هم کنارم می نشانم و با او تکرار می کنم بعضی وقت ها حتی بعد از سه هفته وقتی آن لغت را از پسرم می پرسم می بینم که خیلی خوب در ذهنش تثبیت شده،  به همین ترتیب ،حروف الفبای انگلیسی،اسامی میوه ها، نام خیلی از حیوانات و ….را کاملا یادگرفته  و برایش جذابیت دارد.

خوب، کمی هم درباره آزمون بگویید؟

من اصلا خبر نداشتم  نه آزمونی هست و نه چیز دیگر، فکر می کردم فقط من هستم و این بسته آموزشی تا اینکه یک روز کارشناس زبان جی۵  با من تماس گرفت و خبر داد هرچند وقت یکبار یک آزمون تعیین سطح در سایت جی۵ قرار می گیرد و مرتب هم به روز می شود، در قسمت دپارتمان زبان هم نکات و بحث های جالبی وجود دارد. وارد سایت که شدم و سوالات را دیدم احساس خوبی پیدا کردم قبلا مهارت شنیداری ام ضعیف بود اما در این چندماه واقعا پیشرفت کرده بودم، در کنار همه مهارت ها قسمت listening (شنیداری) را هم خیلی خوب متوجه می شدم.

یک روز خاطره انگیز؟

بعد از اتمام بسته Elementary (مقدماتی) زبان، من بسته دوم را سفارش داده بودم و منتظر بودم تا به دستم برسد. یک روزبسته ای از جی۵ برایمان آمد همسرم هم بسته را تحویل گرفت  و آورد، من فکر می کردم این هم درست مثل بسته های قبلی شامل یکسری سی دی، جی برگ و کتاب تیله ها و ..باشد اما به محض اینک بسته را باز کردم مدرکم را دیدم مدرکی فوق العاده ….. من با امتیازی بالا در آزمون زبان موفق شده بودم، نمی توانستم خوشحالی ام را پنهان کنم و از خوشحالی فقط جیغ می کشیدم، همسرم  حتی بیشتر از خودم ذوق کرد و گفت شوخی شوخی مدرک رو هم گرفتی ها!!!اولش خوب دقت نکرده بودم اما وقتی خواستم مدرک را روی میز بگذارم دیدم آقای مالکی نژاد یادداشتی در پشت آن برایم گذاشته بودند و از من به خاطر موفقیت در پشت سر گذاشتن این دوره  تقدیر و قدردانی کرده بود، آن لحظه فکر کردم شاید کس دیگری آن را نوشته باشد اما بعدش که پشتیبانم با من تماس گرفت گفت آن نوشته از طرف خود آقای مالکی بوده است خیلی برایم ارزشمند بود که ایشان تا این حد برای جی۵ ایها وقت می گذارند.

از ابزارهای یادگیری هم استفاده کردید؟

بله اتفاقا خیلی هم زیاد،من در کتاب “تیله های من” که همراه با محصول برایم ارسال شده بود با این ابزارها آشنا شدم. اینطور برایتان بگویم، اگر یک روز تایم دکتر حسابی   ” اختصاص مکان و زمان خاصی به یادگیری زبان به طور روزانه “ را رعایت نکنم عذاب وجدان می گیرم احساس می کنم واقعا عقب افتاده ام. ابزار تیله اندازی   ”ابزاری برای جلوی چشم آوردن امتیازات و تشویق خود در مسیر صعود به قله یادگیری “هم واقعا جالبه! هربار که تیله ها را تکان می دهم و می بینم روز به روز به تعدادشان افزوده می شود بیشتر به مزایا و مضرات انجام و یا عدم انجام برنامه زبانم آگاه می شوم،هروقت هم که خستگی سراغم می آید سریع می روم سراغ موشک انگیزه  ” ابزاری قدرتمند برای تقویت انگیزه “ با اینکار انگیزه ام تقویت می شود و دوباره به مسیر بر می گردم. در کنار همه اینها روحیه ام در تمام ابعاد زندگی بالا رفته، حتی از تایم دکتر حسابی برای کارهای دیگرم هم استفاده می کنم مثلا یک ساعت در روز را به ورزش اختصاص داده ام و در تیم والیبال بانوان شرکت کرده ام،مهم تر اینکه با گروهی از دوستان شروع کرده ام و هفته ای یک جزء از قرآن کریم را با هم تلاوت می کنیم.نظمی در زندگی ام جاری شده که همراه خودش آرامش هم آورده،قبل از این من همیشه فکرم مشغول بود که چرا فلان کار را سر وقتش انجام نداده ام و ……اما الان دیگر این دغدغه ها را ندارم.

صحبتی با علاقه مندان به یادگیری زبان؟

اگر روشی که انتخاب کرده ای درست باشد به نظر من دیگر هیچ بهانه ای وجود ندارد که بخواهی در نیمه راه همه چیز را رها کنی،اگر راه  و مسیر را بشناسی و بدانی قرارست با زندگی ات چه کار کنی حتما به هدفت می رسی. خیلی ها بودند که اوایل به من می گفتند، وای مگر آدم بابت ۴ تا کتاب و کاغذ هم پول می دهد؟!! من به آنها آدرس سایت را دادم و گفتم اول بروید و خودتان یک سر به این سایت بزنید و بعد با اطمینان بگویید اشتباه است یا درست، الان خودشان به حرف من رسیده اند. مصاحبه یکی از جی۵ های موفق که به چندین زبان زنده دنیا مسلط بود همیشه در ذهنم هست حتی برگه مصاحبه ایشان را هم از مجله جدا کرده ام و هرچند وقت یکبار با خواندنش انرژی می گیرم.

کلام پایانی؟

گروه جی۵ واقعا بی نظیر است از همه نظر،از مشاوران و کارشناسان گرفته تا تمام محصولاتی که خیلی مبتکرانه طراحی شده اند چون همه جوانب را در نظر می گیرند در هر شرایطی و در همه جا می توانی وقت های مرده ات را زنده کنی،برنامه ات را به پیش ببری، از همین جا به آقای مالکی نژاد و این دوستان خدا قوت می گویم.

(7 votes, average: 486 out of 5)
Loading...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.