بهاره بهادر جی پنجی موفق در آزمون وکالت

جی۵ برای من معجزه کرد!
اگر جی۵ نبود حالا حالاها وکالت هم نبود!
بهاره بهادر، رتبه ۵۰۰ کانون وکلای تهران
دانشجوی موفق کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی

بهاره بهادر می گوید من در این موقعیت بودم که هیچ امیدی نداشتم از درس دلزده شده بودم واکنش منفی اطرافیان هم کم نبود. او بعد از یکبار تجربه ناموفق در کنکور درحالی که چندسال از پایان دوره کارشناسی اش گذشته بود دست به هیچ کتابی نزده بود شاغل بود و همه دوستانش کارشناسی ارشد خود را گرفته بودند با همتی والا و روحیه ای مقاوم دیگر بار عزم خود را برای موفقیت جزم کرد. نتیجه فوق العاده بود خانم بهادر نه تنها موفق شد در مقطع کارشناسی ارشد حقوق جزا و جرم شناسی پذیرفته شود بلکه یکی از معدود پذیرفته شدگان در آزمون وکلای استان تهران بود.در حال حاضر برنامه آینده او این است که خود را برای آزمون دکترا آماده کند به صراحت می گوید هیچ وقت کتاب نمی خوانم فقط جی۵.

مشکلاتی که جی۵ از میان برداشت؟
همیشه برای درس تجارت که مطالب خیلی شبیه به هم بودند دچار مشکل می شدم شب امتحانی بودم و نمره ای پایین می گرفتم اما از وقتی آن را با جی۵ خواندم نمره هایم یکدفعه بالا رفت دوستانم باورشان نمی شد تا اینکه تجارت را در آزمون وکالت ۹۵% زدم و همین باعث شد خیلی از آنها هم به سراغ جی۵ بروند.

یک اتفاق خوشایند؟
ترم ۶ کارشناسی همیشه با جی۵ آیین دادرسی کیفری را چندمبحث جلوتر می خواندم تا خودم را برای کنکور ارشد آماده کنم. یک روز استادمان سوالی از یک ماده حقوقی مطرح کرد و من که وسط کلاس نشسته بودم بلافاصله نکته آن را گفتم،یکدفعه تمام چشم ها به طرف من برگشت چون قبل از آن همیشه ترجیح می دادم سرکلاس تنها شنونده باشم تا اینکه بخواهم ابراز وجود کنم. آن لحظه خیلی خجالت کشیدم فکر کردم حرف بدی زده ام در این فکرها بودم که استادمان با صدای بلند گفت،آفرین به خانم بهادر همینجا دو نمره به نمره پایان ترم ایشان اضافه می کنم. هنوز از کلاس بیرون نیامده بودم که بچه ها دورم حلقه زدند، بهاره تو چه کتابی خواندی که جلوتر از ما پیش رفتی؟ وقتی می گفتم جی۵ باورشان نمی شد می گفتم بگذارید آزمون را بدهم آنوقت خودتان می بینید جی۵ معجزه می کند! بعدها که دیدند من چقدر خوب نتیجه گرفته ام سیل تماس ها شروع شد…… بهاره جی۵ را از کجا خریدی؟ به ما هم یاد بده و …

بزرگترین فایده جی۵ از نگاه شما؟
در رشته حقوق به روز بودن و تسلط به مواد قانونی اهمیت زیادی دارد. قوانین گاهی آنقدر شبیه به هم هستند که به خاطرسپاری آنها مشکل می شود. قبلا یک ماده قانونی را آنقدر تکرار می کردم تا حفظش کنم غافل از اینکه بعدها همه چیز از ذهنم پاک می شد.خوبی جی۵ این است که هر قانون را به چندین شکل مختلف مطرح می کند و مطلب کاملا در ذهنت جا می افتد.

حرفی با دوستان کنکوری به ویژه حقوقی ها؟
فقط می خواهم به این دوستان بگویم روحیه خودشان را نبازند و از هر درسی که ضعیف هستند نترسند. بعد از یک هفته، کار با جی۵ به قدری برایشان جذاب و شیرین می شود که ترجیح می دهند کتاب ها را کنار بگذارند و با این روش پیش بروند. در شهر ما بیرجند کلاسهای زیادی برای آمادگی آزمون نیست،بچه ها مدام در استرس هستند و انواع کتاب های تست را تهیه می کنند. به نظر من کلاس رفتن خیلی مهم نیست مهم روشی است که برای یادگیری به کار می برید، برای رشته حقوق جی۵ را بهترین روش یادگیری می دانم.من خودم آنقدر در درس تجارت ضعیف بودم که می خواستم کلا این درس را کنار بگذارم اما خدا شاهداست که جی۵ برای من معجزه کرد.حتی اگر وقت کمی دارید مهمترین مباحث را با جی۵ بخوانید و مطمئن باشید نتیجه می گیرید.

نقش تاثیرگذار جی۵ در حرفه وکالت؟
خیلی از وکلا را دیده ام که وقتی روی پرونده ای مشغول کار هستند شب ها تا صبح بیدار می مانند، انواع کتاب های قانون را پیش رو می گذارند تا از هرکدامشان چیزی در بیاورند،با جی۵ دیگر نیازی به این کارها نیست. خوبی اش این است که قوانین و مواد قانونی را از حالت پیچیدگی در می آورد، تحلیل و تفسیر مواد را ساده می کند و قدرت تشخیص شما را به عنوان یک وکیل بالا می برد.با جی۵ می دانید هر ماده قانونی با شماره دقیق آن برای چه مشکلی و در کجا قابل استفاده است.

اگر جی۵ نبود؟
خدا شاهد است حالا حالاها وکالت قبول نمی شدم باید می نشستم آنقدر بر دروس تجارت و مدنی تسلط پیدا می کردم تا بالاخره بتوانم قبول شوم. مطالب حقوقی فرار و شبیه به هم هستند به همین خاطر راحت در ذهن نمی مانند،باوجود اینکه کار با جی۵ را دیر شروع کرده بودم اما خیلی خوب نتیجه گرفتم.

feleshfeleshمتن کامل مصاحبه


وقتی با جی۵ آشنا شدید در چه موقعیتی بودید؟
اولین بار که در کنکور ارشد شرکت کردم رتبه خیلی خوبی نیاوردم، کمی بعد از طریق یکی از دوستان شماره تماس رتبه ۱۱ کنکور ارشد را گرفتم تا از او راهنمایی بخواهم. ایشان من را با جی۵ آشنا و به شدت تاکید کردند که دروس تخصصی و زبان را با این روش بخوانم، خیلی از جی۵ تعریف می کردند درصد بالایی از زبان انگلیسی را در کنکور کسب کرده بودند و آن را مدیون جی برگهای تخصصی زبان می دانستند. اعتمادشان به جی۵ اعتماد من را هم جلب کرد، به توصیه ایشان عمل کردم و با اعتماد کامل جی۵ را سفارش دادم.

برنامه ریزی با جی۵ برای کنکور؟
از آذرماه شروع کردم فکرم خیلی درگیر بود و فقط دوماه وقت داشتم. در این مدت، فقط جی برگ های تخصصی دروس جزای عمومی، اختصاصی و آیین دادرسی کیفری را تهیه کردم. جی برگها از همان اول همراهم بودند از صبح زود شروع می کردم و تا شب ادامه می دادم. تصمیم داشتم کلا قید زبان را بزنم خیلی می ترسیدم مبادا آن را منفی بزنم اما باز هم به توصیه دوستم جی برگهای آماده زبان را تهیه کردم و طی مدت دوماه مطالعه توانستم آن را ۲۰% بزنم. از این بابت خیلی خوشحالم جی۵ واقعا کمکم کرد تا مطالب در ذهنم تثبیت شود.

ارزشمندی جی۵ از دید شما؟
همیشه هرجا که می خواستم جی برگها را با خودم می بردم، راحت و در دسترس بودند. جدا از این، جی برگ ها خیلی کامل بودند جزء به جزء کتاب را پوشش می دادند، یعنی حتی اگر کتاب را هم مطالعه نمی کردی می توانستی امیدوار باشی که رتبه خوبی کسب کنی. اوایل فکر می کردم جی۵ فقط نکات تشریحی را شامل می شود، اما در دورانی که برای کنکور درس می خواندم متوجه شدم مطالب جی برگ ها دقیقا با خط به خط کتاب تطابق دارد و از این نظر فوق العاده است. به جای اینکه مدام از این کتاب به آن کتاب رجوع کنید ، خیلی راحت با استفاده از جی برگ ها می توانید مسائل حقوقی را تحلیل و حکم هر مسئله حقوقی را به خوبی تشخیص دهید.

دوستانتان چطور درس می خواندند؟
کسانی بودند که جی۵ را به آنها پیشنهاد کردم اما ترجیح می دادند به جای آن ساعتها حتی بیشتر از من درس بخوانند خیلی هم خودشان را اذیت می کردند و به آب و آتش می زدند اما متاسفانه هیچ کدام نتیجه نگرفتند.

حس و حالتان در روزهای باقی به کنکور؟
سال دومی که در کنکور ارشد شرکت کردم با وجود اینکه فقط دوماه وقت داشتم خیلی نسبت به اطلاعاتم مطمئن بودم، درک من از آنچه با جی۵ خوانده بودم خیلی عمیق تر شده بود و مطالب را بهتر متوجه می شدم و مسائل حقوقی را خوب تحلیل می کردم. اینبار با اعتماد بیشتر و بدون استرس سرجلسه حاضر شدم.

آیا سرجلسه تفاوتی میان آنچه با جی۵ و بدون جی۵ خوانده بودید حس می کردید؟
سرجلسه دعا می کردم بتوانم رتبه خوبی بیاورم و تلاشهایم به ثمر بنشیند، سوالات دفترچه با متون فقه شروع می شد و من این درس را با جی۵ نخوانده بودم اولش آنقدر استرس داشتم که چندبار خواستم از خیرهمه چیز بگذرم و برگه ام را تحویل بدهم اما کم کم هرچه پیش رفتم دیدم اکثر دروس تخصصی که با جی۵ خوانده بودم را بلدم و به خودم مسلط شدم. آنقدر مطالبی که با جی۵ خوانده بودم خوب در ذهنم تثبیت شده بود که هنوز سوال را تا آخر نخوانده، بدون نگاه کردن به گزینه ها جواب را می دانستم.

از روز اعلام نتایج بگویید؟
روزی که نتایج اعلام شد مادر و برادرم به مسافرت رفته بودند و من در خانه تنها بودم. اینترنتم قطع بود و مجبور شدم به کافی نت نزدیک خانه مان بروم آنقدر استرس داشتم که خیلی برایم سخت بود وارد سایت شوم. وقتی صفحه باز شد و رتبه ۵۷ دانشگاه علامه طباطبائی را دیدم آنقدر ذوق کردم که جیغ نسبتا کوتاهی کشیدم و توجه همه را به خودم جلب کردم……..مسئول کافی نت با خنده گفت: معلوم است رتبه ات خیلی خوب شده. اصلا باورم نمی شد امسال بهتر از قبل نتیجه بگیرم، چون یکبار تجربه ناموفقی در کنکور داشتم و دلم شور می زد که نکند امسال هم قبول نشوم اما خدا را شکر توانستم جواب بگیرم. با اینکه حقوق جزا و آیین دادرسی کیفری تغییر کرده اما هنوز هم جی برگهای قدیمی را نگه داشته ام و هربار که نگاهشان می کنم به یاد دوران کنکور می افتم و لبخند بر لبم می آید. متون فقه ۷۰%، جزای عمومی ۹۰%،جزای اختصاصی ۹۰% و آیین دادرسی کیفری ۷۵% از بالاترین درصدهایم در کنکور بودند.

اولین کسی که این خبر را به او دادید؟
نامزدم بود که حتی شاید بیشتر از خودم باور داشت من حتما نتیجه می گیرم. همیشه به درس من و روشی که انتخاب کرده بودم اهمیت می داد، تشویقم می کرد و می گفت شک نکن که تو حتما رتبه خوبی می آوری. همین جا از او و خانواده ام تشکر می کنم بعد از آن بلافاصله به مادر و برادرم که خارج از شهر بودند زنگ زدم آنها هم مثل من خیلی استرس داشتند و منتظر بودند ببینند من چه کرده ام. وقتی این خبر را شنیدند خیلی خوشحال شدند و نفس راحتی کشیدند.

بهترین لحظات جی۵ ای ؟
جی۵ از اول تا آخر کنکور همراهم بود در آن دوران خیلی پیش می آمد که دوستی به من پیام داد و می پرسید جواب فلان سوال چه می شود، من هم بلافاصله جوابش را می دادم و این حس فوق العاده ای بود، چون سال قبل اصلا تجربه اش نکرده بودم اینبار به کمک جی۵ خیلی راحت و سریع مطالب را به خاطر سپرده بودم.

در حال حاضر با جی۵ چه برنامه ای دارید؟
در حال حاضر خودم را برای آزمون سردفتری و آزمون وکالت آماده می کنم، اتفاقا اولین کاری که کردم وارد سایت جی۵ شدم تا ببینم جی برگهای آماده این آزمون را دارد یا نه.

جی۵ و حرفه شغلی شما؟
طبیعتا مراجعه کنندگان به کسی اعتماد میکنند که در کارش حرفه ای باشد با جی۵ می شود به این تسلط دست پیدا کرد، اعتماد مراجعه کنندگان را جلب کرد و به عنوان یک حقوقدان پیشرفت شغلی داشت.

پیامی برای بچه های رشته حقوق؟
من این اطمینان را می دهم که بچه ها با استفاده از جی برگها بتوانند درصد قابل قبولی در آزمونهای حقوقی به دست بیاورند، جی برگها قابل حمل هستند و بدون جست و جو در کتاب هرزمان که اراده کنید می توانید از آنها استفاده کنید. جی۵ ابزاریست که متوسطها را قوی و قوی ها را قویتر می کند.
اراده،صبر و واقع بینی لازمه کار با جی۵ است.اغلب کسانی را می بینم که نسبت به این روش، نگرش غیرمعقولی دارند و می خواهند یک شبه نتیجه بگیرند در حالی که باید قدم به قدم پیش رفت. جی۵ نه تنها آدم را خسته نمی کند بلکه درست مثل یک بازی ذهن را به چالش وا می دارد.
شکی ندارم که اگر همان سال اول که کنکور دادم از جی۵ استفاده کرده بودم با رتبه ای بهتر قبول می شدم، بدون جی۵ خیلی چیزها اتفاق نمی افتد در کنکور خوب عمل می کنی اما کافیست مدتی بگذرد هرچه خوانده ای از یادت می رود، مدام در شک و تردیدی که جواب فلان مسئله چیست اینکه مطلب ملکه ذهنت شود و خیلی راحت بتوانی آن را بیان کنی از مزایای جی۵ است.

کلام پایانی؟
من معتقدم پشتکار،صبر،توکل به خدا و اعتماد به جی۵ عامل موفقیت است. در پایان از همه همکاران جی۵ صمیمانه تشکر می کنم.

تنظیم از : فیروزه جمشیدی

(3 votes, average: 367 out of 5)
Loading...

Comments 8

 1. با عرض سلام میخواستم بدونم خانم بهادری قبولی کانون وکلا در چه سالی هستند و این که آیا خانم بهادری از جهت های آماده استفاده کردن و همچنین به مدت چند ماه استفاده کردند و در چند درس از جی برگ ها استفاده کردند . لطفا پاسخ دهید با تشکر از زحمات شما

 2. با سلام.
  امروز ۱۳فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۱۱
  من این سال مبارک را به تمامی افراد {جی۵}وانسانهای موفقی که راه
  درست را در زندگیشان برای رسیدن به اهداف بزرگ خود ،پیدا کرده اند تبرک میگویم.امیدوار هستم همیشه در مسیر خود بهترین نتیجه را، با بهترین روش برای خود کسب کنند .خداوند بزرگ هم کمک شما کند.

  این مطلب را برای افرادی خوبی که میخواهند راه درست راپیدا کنند و اولین بار وارد سایت شدن مینویسم.
  روزهای خوب نخواهندآمد به فکر ساختن باشید ،روزهای خوب را باید ساخت.
  امید وارم سال خوبی را خلق کنید وبهترین معمار سال باشید.
  من به خاطر نداشتن روش درست در یادگیری مطالب خیلی از بهترین سالهای زندگی ام با دشواری زیاد سپری شد ولی هیچوقت ناامید نشدم شما نباید برای خود ،اما و اگر های زیاد بسازید و نباید تمام گذشته خود را با این کلمات همیشه روبروی خود بیاورید .شما از امروز که وارد این سایت شده اید راه خود را پیدا کرده اید .
  با تلاش خود به دیگران ثابت کنید که میتوانید یک انسان موفق برای خوانواده خود،مردم خود وکشور بزرگ ایران در تمام کارها و زندگی خود باشید وبه دیگران بگویید که ،این روش بهتری برای یادگیری است .
  با تشکر از سایت شما وتمامی افرادی که برای این مجموعه تلاش فراوانی میکنند.
  سید وحید موسوی.

 3. با تشکر از خانم جمشیدی. واقعا به خانم بهادر تبریک می گم. خیلی لذت بردم از خوندن این مصاحبه و انرژی گرفتم. من هم ازین به بعد تو مترو جی برگهایمو میخونم. خیلی مفید می تونه باشه.

 4. فوق العاده بود.
  از خواندن این موفیت واقعا لذت بردم.
  از خانم جمشیدی هم که این مصاحبه جالب را با خانم بهادری انجام دادند تشکر می کنم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.