چرا جی۵

جی5 چیست
چرا جی۵ :

۱- فکر‌افزار جی‌۵ از تکرارهای غیر‌ضروری جلوگیری می‌کند. برای آنکه مطلبی را از حافظه کوتاه‌مدت به حافظه بلند‌مدت منتقل کنید نیازمند تکرارهای زیادی هستید. مثلاً وقتی یک صفحه کتاب درسی را بدون جی۵ مطالعه می‌کنید هر بار که آن را در روزهای دیگر تکرار کنید، عملاً قسمتی از آن را وارد حافظه بلند مدت خود کرده‌اید که دیگر لزومی به تکرار نیست و تکرار بی‌جهت آن باعث اتلاف وقت و انرژی و بی‌حوصلگی و در نتیجه دلزدگی شما می‌شود. در حالی که با جی۵ بلدها و نا بلدها مجزا می شوند و فقط نا بلدها اکرار می شوند.

۲- اگر فکر‌افزار جی۵ را برای چند ماهی هم رها سازید هیچ اختلافی درکار یادگیری ایجاد نمی‌کند، جز آن‌که مجبور می‌شوید جی‌برگ‌ها ی نا بلد را بار دیگر مرور کنید.

۳- فکر‌افزار جی۵ بهره‌وری از زمان را بالا می‌برد. شما می‌توانید از وقت‌های به اصطلاح مُرده و غیر‌قابل استفاده‌ی خود، به بهترین نحو استفاده کنید. برای مثال دراتوبوس، صف نانوایی وامثال آن (با استفاده از کَمراه یا کیف همراه یادگیری می‌توان از وقت‌های مردهِ غیر‌قابل‌کنترل استفاده کرد.)

۴- با فکر‌افزار جی۵ یادگیری به بازی تبدیل می‌شود. جی۵ یادگیری را برای شما، از یک حالت خسته کننده به یک تفریح لذت‌بخش و دلنشین تبدیل می‌کند.

۵- فکرافزار جی۵ در نهایت به آنچه یاد می‌گیرید انسجام و پیوستگی می‌دهد و همین امر بازیافت مطالبی که با روش صحیح وارد حافظه شده‌اند را آسان کرده و باعث اطمینان خاطر می‌شود.

۶- فکر‌افزار جی۵ نقش یک عامل متعادل کننده در یادگیری و به خاطر‌سپاری را برای شما ایفاء خواهد کرد. به عبارتی دیگر ممکن است شما یک مطلب را خوانده و فهمیده‌اید ولی تکرارهای لازم را برای تثبیت آن انجام نداده‌اید.